PDA

Zobacz pełną wersję : Profile Salamander BL82 czy Profil Aluplast Ideal 7000



matmateusz
23-03-2023, 10:21
Mam dwie opcje okien:
Profil Aluplast Ideal 7000, okucia WinkHaus, ciepła ramka
oraz
Salamander BL82, ciepła ramka Swisspacer, okucia Sigenia Titan

Druga opcja trochę droższa, ale dla mnie do zaakceptowania, wiec cena nie gra znaczącej roli przy wyborze. Każdy przedstawiciel zachwala swój system. Chętnie poznam opinie kogoś "z boku". Czy te dwa warianty są porównywalne czy są to jednak inne klasy okien? Który lepszy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

bwojtek
23-03-2023, 17:09
Mam dwie opcje okien:
Profil Aluplast Ideal 7000, okucia WinkHaus, ciepła ramka
oraz
Salamander BL82, ciepła ramka Swisspacer, okucia Sigenia Titan

Druga opcja trochę droższa, ale dla mnie do zaakceptowania, wiec cena nie gra znaczącej roli przy wyborze. Każdy przedstawiciel zachwala swój system. Chętnie poznam opinie kogoś "z boku". Czy te dwa warianty są porównywalne czy są to jednak inne klasy okien? Który lepszy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

A ja mam do wyboru samochód z oponami Michelin, akumulatorem Bosch i szybami Pilkington
oraz
oponami Pirelli, akumulatorem Varta i szybami Guardian.
Druga opcja trochę droższa.
Wszyscy mówią kup BMW... Ale ja potrzebuję dostawczaka :lol2::lol2::lol2:

finlandia
23-03-2023, 20:02
Nie wiem co napisać.. to samo co zawsze:
- nazwa profili ma niewielkie znaczenie.
Teoretycznie - Aluplast 7000 - profil dwuszczelkowy powinien być mniej szczelny niż bluEvo 82 z trzema uszczelkami.
Teoretycznie.. bo w praktyce... nie wiemy jak zostaną okna wykonane i zamontowane.
Może się zdażyć, że ten pierwszy osiągnie lepsze parametry niż droższy.
Nawet nie patrzę na marki okuć które wymieniłeś. Mam swoje typy, ale znowu: znam przypadki, że firma do D. okuwała moim faworytem, ale tak słabo, że okna się same otwierały w trakcie przenoszenia. Poza tym może i okucia by wytrzymały, ale profile były wzmacniane tak cienką stalą, że ona się gięła wewnatrz profilu (właśnie dziś rozbierałem stare okno!).
Także - z wymienionych składników można zrobić i dobre i słabe okno. Nie wiemy jakie masz oferty.