PDA

Zobacz pełną wersję : Obróbka okien wewnatrz inaczej



Maciej_F
04-04-2023, 19:08
Witam .
Zachciało mi się zrobić inaczej . Zamiast standardowego K-G , lub tynku wokół okien . To może jakimiś gotowymi panelami PCV ? . Szukam takich paneli do obrobki okien . Po co tak ? By już nigdy nie malować na biało w wokół okien .

finlandia
05-04-2023, 09:26
Witam .
Zachciało mi się zrobić inaczej . Zamiast standardowego K-G , lub tynku wokół okien . To może jakimiś gotowymi panelami PCV ? . Szukam takich paneli do obrobki okien . Po co tak ? By już nigdy nie malować na biało w wokół okien .

No szukaj.
Zacznij od sklepów z boazerią i panelami. Kiedyś to była popularna forma wykończenia ścian. Od paneli drewnopodobych po takie pcw...
Z moich obserwcji - po latach wygladają gorzej niż tynk, a w przypadku tych plastikowych - od nowości to bardzo słabe.

Nie wiem skąd ta obawa o malowanie glifów na biało.. używasz okna jakoś szczególnie. Maluje się je tak często jak ściany...

T12345T
05-04-2023, 11:28
Witam .
Zachciało mi się zrobić inaczej . Zamiast standardowego K-G , lub tynku wokół okien . To może jakimiś gotowymi panelami PCV ? . Szukam takich paneli do obrobki okien . Po co tak ? By już nigdy nie malować na biało w wokół okien .

Jeżeli okna jeszcze nie kupione, to warto zainteresować się "profilami dodatkowymi", które znajdują się w ofercie każdego lepszego systemu kształtowników okiennych. To specjalna grupa profili, która umożliwia osiągnięcie na przykład Pańskiego celu, czyli obudowy połączenia okna z ościeżem po stronie wnętrza. Bez kombinacji. System, to system, wszystko do siebie pasuje :-). Proste, lecz rzadko stosowane, bo sprzedawcy nie mają pojęcia o tego typu rozwiązaniach, które ułatwiają życie.

Maciej_F
05-04-2023, 12:12
Nie wiem skąd ta obawa o malowanie glifów na biało.. używasz okna jakoś szczególnie. Maluje się je tak często jak ściany...

Panele PCV to odpadają przy szerokości ok 10 cm całej wnęki na raz nie przykryją . I faktycznie to słaby PCV
Ja mam odmienne doświadczenia . Rama okienna czyli PCV jest czysta przez lata . A glifami to trzeba się zajmować

Maciej_F
05-04-2023, 12:16
Jeżeli okna jeszcze nie kupione, to warto zainteresować się "profilami dodatkowymi", które znajdują się w ofercie każdego lepszego systemu kształtowników okiennych. To specjalna grupa profili, która umożliwia osiągnięcie na przykład Pańskiego celu, czyli obudowy połączenia okna z ościeżem po stronie wnętrza. Bez kombinacji. System, to system, wszystko do siebie pasuje :-). Proste, lecz rzadko stosowane, bo sprzedawcy nie mają pojęcia o tego typu rozwiązaniach, które ułatwiają życie.

No chyba o tym właśnie myślę .Musze się zapytać Drutex-u czy coś takiego maja . Okna już wstawione i obrobione ciepłym montażem . Teraz czas właśnie na końcowe obróbki

Maciej_F
05-04-2023, 12:26
Mniej więcej o taką zasadę mi chodzi . Chociaż to jakiś system dla okna nie otwieranego ale mają '' wyrobione '' glify

464502

finlandia
05-04-2023, 12:38
Faktycznie, przy słabo wykonanych Druteksach i innych oknach przy ramie i skrzydle może ciągnąć nieszczelne powietrze osadzające przez lata kurz..
Proszę pytać..

T12345T
05-04-2023, 22:21
No chyba o tym właśnie myślę .Musze się zapytać Drutex-u czy coś takiego maja . Okna już wstawione i obrobione ciepłym montażem . Teraz czas właśnie na końcowe obróbki

Tam, to może Pan nie pytać. Pisząc o profilach dodatkowych miałem na myśli systemy okienne z prawdziwego zdarzenia.