PDA

Zobacz pełną wersję : Studnia wodomierzowa - zalewanie



kaczor190699
07-04-2023, 10:48
Moją studnie wodomierzową zalewa woda. Wypompowałem wodę i po kilku dniach na nowo zalało. Najciekawsze jest też, że wokół kostka również jest mokra.

Jakieś pomysły co może być przyczyną i co można z tym zrobić oprócz styropianu, który teraz chroni przed zamarzaniem?

samotnik
07-04-2023, 10:54
Przyczyną jest nieprzepuszczalny grunt i nieszczelność studzienki - gdzieś te rury wychodzą przecież. Zresztą gdyby była szczelna, trudno byłoby ją utrzymać w ziemi w takim gruncie. :)

Jeśli masz problem z zalewaniem to musisz ja zdrenować co najmniej do głębokości wodomierza.

Generalnie studzienka wodomierzowa to samo zło i należy się jej pozbyć. Ja miałem przed budową domu. Od razu hint - zgłoś przeniesienie licznika do domu tak, żeby wodociągi mogły nadzorować zakopanie rury. Ja zakopałem, a potem zgłosiłem - myślałem, że wyrwie się studzienkę, zamufuje połączenie i gotowe, a tymczasem... musiałem zrobić nowe przyłącze, tym razem "po bożemu", pod nadzorem.

kaczor190699
07-04-2023, 11:20
Ale dlaczego kostka jest również mokra? Sąsiedzi obok nie mają z tym problemu

Adiš
08-04-2023, 07:37
niestety nie wszedzie mozna przeniesc do domu

Mareks77
08-04-2023, 09:36
Ale dlaczego kostka jest również mokra? Sąsiedzi obok nie mają z tym problemu

Może zamieść zdjęcia lub odręczny rysunek sytuacji, a także drugi z głębokościami posadowienia studni i uzbrojeniem terenu.
Bez tego z samego opisu to gdybanie i wróżenie z fusów.