PDA

Zobacz pełną wersję : bateria z termostatem



Anonim3D
08-04-2023, 18:59
Witajcie.
Wymieniłem ostatnio kocioł w domu. Nowy pelleciak ogrzewa CWU I CO. Zainstalowałem kapilarę do biolera i umieściłem w niej koncówkę czujnika temperatury. Teraz w kranach żeby ustawić wodę do mycia trzeba się troszkę postarać bo granica błędu jest minimalna. Trochę za duzo w lewo to wrzątek zaś w drugą strone leje sie zimna. Nasłuchałem się o bateriach z termostatem i nie wiem czy u mnie zda egzamin biorąc pod uwagę, ze "ciepła" u mnie to generalnie wrzątek. Czy taka bateria jeest w stanie ustawić faktycznie odpowiednią temperaturę ?

siinski
11-04-2023, 12:04
Baterie termostatyczne to raczej baterie prysznicowe.Umywalkowych nie spotkałem ( ale też nie szukałem ) .Nie wiem jak u innych producentów , ale w tych które mam ( Hans Grohe ) jest zablokowana na 37" C.Inną temperaturę oczywiście możesz też ustawić ale po wduszeniu przycisku który to odblokuje.Działa to i sprawdza się u mnie w kabinach prysznicowych.Tyle że po zakręceniu wody i ponownym otwarciu przepływu przez 2-5 sekund płynie woda zauważalnie cieplejsza i potem już ta ustawiona.Nie jest to u mnie jakimś wielkim problemem , bo PC grzeje mi zasobnik do 46" C i cieplejsza mi na głowę nie poleci ,ale przy kotłach które potrafią nagrzać zasobnik do 70 "C może być to bardzo niekomfortowe delikatnie rzecz ujmując.A może zamiast kilku głowic termostatycznych zamontowałbyś na wyjściu z zasobnika CWU zawór trójdrożny z termostatem. Ogarnął byś problem u źródła , ustawiłbyś toto na 40" C i więcej by Ci w instalację nie puścił. Wody byś nieco zaoszczędził bo skończyło by się jej spuszczanie aby wyregulować temp.,a i sam zawór trójdrożny raczej wyjdzie Ci dużo taniej niż kilka baterii termostatycznych.

Anonim3D
13-04-2023, 20:10
Ja chcę tylko do prysznica tą baterię zamontować. I jak wspomniałeś moj piec grzeje wodę do wysokiej temp. prawdopodobnie 70'C i pytanie ponawiam czy ta bateria ogarnie i dostosuje odpowiednią wodę do kąpania bez problemu.

siinski
14-04-2023, 15:42
Raczej na pewno tak ,ale chcąc się upewnić u źródła sprawdź sobie u danego producenta baterii w danych technicznych max temp.wody zasilającej. W tej którą mam jest 2-4 sekundowa zwłoka w ustaleniu pilnowanej temp.Można to zauważyć podczas brania prysznica kiedy to np. zmoczę się,zakręcam wodę ,myję głowę i odkręcam wodę ,aby ją spłukać.I 2-4 sekundy leci zauważalnie cieplejsza niż ustawiona ,po czym wszystko wraca do normy.I tak jak pisałem wcześniej , przy temp. w zasobniku 40-48 " C to jest nieprzyjemne ,ale do wytrzymania ( mam kabinę 1,4 x 1 m więc jest gdzie się odsunąć na kilka sekund od deszczownicy ) ale przy 70" może być średnio.

Anonim3D
14-04-2023, 21:04
Wszystko będzie lepsze od tego co mam. Niestety mam skoki ciśnienia (wina wodociągów) i nawet jeśli ustawię wodę to potrafi się sama zmienić. Taki problem jak pare sekund miałąby polecieć inna niż ustawiłem ale wraca po chwili do normy to zaden problem :) U nas jest wanna wiec jest gdzie uciekac w razie co :)