PDA

Zobacz pełną wersję : FOLIE ANTYWŁAMANIOWE NA OKNA



grischa1710
21-06-2005, 17:30
CZEŚĆ !!!

Jak jest Wasza opinia o oknach antywłamaniowych do domu ?.
Mamy bardzo duże powierzchnie okien i chcemy w jakiś sposób je zabezpieczyć.
Nie wiemy jednak czu to nie będzie wyłącznie przepłacanie za coś co w warunkach "operacyjnych" zupełnie się nie sprawdzi.
Macie jakieś doświadczenia?, jakie są ceny za m2 takich folii i kogo ewentualnie polecacie w Wawce...?.

pozdrawiamy Greg&Pati

Sp5es
21-06-2005, 20:51
Folia utrzymuje w razie zbicia folię przed wypadnieciem(bezpieczeństwo użytkowania). Jeśli chodzi o włamanie - opóźnia wejście złodzieja, o ile te okno wybija. Jak wsadzi śrubokręt lub/i żyletkę, po spowodowaniu pęknięcia szyby i dźgnięciu folii , to ona się pruje jak papier.
Ta antywłamaniowośc to względna rzecz.

Podchodziłbym do "antywłąmaniowości "z umiarem.

slaw
21-06-2005, 21:06
Jeśli dobrze rozumiem to okna już macie i chcecie teraz coś nakleić na szyby, żeby były "mocniejsze", tak ?

Bo to zupełnie inny problem niż kupno gotowych okien atywłamaniowych.

grischa1710
21-06-2005, 21:16
tak, szyby "zwykłe" już są...Firm, które sprzedają folie reklamują je jako towar spełniający kryteria zabezpieczenia P-2, a więc -jak na taką folię- współczynnik b. wysoki(okna antywłam. - P4).
I tak naprawdę to na wymianę szyb jest i za późno i zapewne za drogo, a więc może folie...Jest tu jakiś sens...?

bladyy78
21-06-2005, 21:58
Ja bym na waszym miejscu nic na szyby nie naklejal to jest tylko strata pieniedzy jak zlodziej bedzie chcial wejsc to wejdzie. Taka folie nie jest wcale tak prosto na szybe przykleic i w domowych warunkach moga powstac pecherzyki powietrza miedzy szyba a folia.

Carrrlos
21-06-2005, 22:00
folia antywłamaniowa na zwykła szybę to totalna głupota i wciskanie kitu.
jedyne co zrobi taka folia, nawet jak sie marketingowo nazywa antywłamananiowa, to przytrzyma zwykłą szybę przed pokaleczniem tego kto ją będzie rozbijał :D

folię kleisz na szybę.. a co z "usztywnieniem" miejsca łączenia szyba-rama, to takie samo porównanie jak montaż okna pcv z szybą P4 do 3 komorowego profilu bez okuć antywłamaniowych w ramie.

folie antywłamaniowe to totalny badziew, testowałem to, owszem szyba nie wypada po pierwszym uderzeniu, ale peka i zachowuje się jak klejona szyba samochodowa, wystarczy poprawić drugi raz i jesteś z narzędziem w środku.

jeśli okna antywłamaniowe to tylko P4 i min. okucia WK2. inne "bierze" się siłą rozpędu, wiem jak to z tym jest, mój brat dowodzi taką grupą budżetowo-szturmową i znam temat od "kuchni".

grischa1710
22-06-2005, 09:45
Dzięki za wszystkie posty...Już wiem, że folie to lipa.
Cos jednak musze wymyślić z tymi powierzchniami okien....
Szyby P4...(choć dokładnie nie wiem jak bardzo) - drogi interes, kraty w oknach - estetyczne i funkcjonalne nieporozumienie, ....
Co jeszcze można wymyśleć ?...

pozdrawiam wszystkich..

bladyy78
22-06-2005, 09:57
Mozesz zastosowac rolety zewnetrzne. One pelnia dwie funkcie po przyslonieniu ich w lecie masz chlodek w pomieszczenich i sa jakas przeszkoda dla zlodzieja.

geguś
22-06-2005, 10:24
Witam :)

Mozesz zastosowac rolety zewnetrzne. One pelnia dwie funkcie po przyslonieniu ich w lecie masz chlodek w pomieszczenich i sa jakas przeszkoda dla zlodzieja.
Przeszkoda taka sama jak folia, a większy komfort dla złodzieja, bo opuści rolety i zapali sobie światło.
Czy my rozmawiamy o folii antywłamaniowej, czy o folii ochronnej?

jareko
22-06-2005, 12:40
Mozesz zastosowac rolety zewnetrzne. One pelnia dwie funkcie po przyslonieniu ich w lecie masz chlodek w pomieszczenich i sa jakas przeszkoda dla zlodzieja.
tak - przeszkoda ogromna - bedzie mial przyjemny chlod penetrujac wnetrze :lol: Zastanawiam sie ciagle jaki to marketingowiec te nazwe dla rolet wymyslill? Antywlamaniowa? kazda w ciagu 10 sekund pokonam chyba ze jest specjalizowana, STALOWA!!! z slnikiem - to juz inna bajka ale tez cena dla wiekszosci z nas kosmiczna
Kochani
Folia naklejana na szybe tylko w jednym wypadku zda po czesci egzamin i mozna ja porownywac do P-2 czy nawet P-4. Naklejona na wyjeta szybe od srodka pomieszczenia. Od zewnatrz wystarczy ja zyletka naciac przy uszczelce i tylko ulatwieniem dla zlodzieja sie staje gdyz prawie bezszelestnie juz jedna szybe pokona.
Inna sprawa jest po co wogole cos takego robic w swietle statystyki ktora ukazuje nam inne zjawisko - okna z okuciami obwiedniowymi czy w PVC czy drewniane forsuje sie poprzez wylamanie skrzydla uwerzcie mi w wersji standardowej okuc nawet 15 sekund takie okno nie wytrzyma

Grzegorz63
22-06-2005, 14:20
Mam szyby P-4. Nie łudzę się, że są jakimś super zabezpieczeniem przed złodziejami-fachowcami. Wybierając je chciałem się ustrzec jedynie przed tzw. "szybkim włamem". Tak obrobili mojego sąsiada dwa lata temu. Wybili okno cegłą, pomimo wyjącego alarmu wpadli do środka na 2 minuty, złapali co było pod ręką i w nogi. Ochroniarze którzy przyjechali po paru minutach już nie mieli co robić...

Carrrlos
22-06-2005, 18:53
P4 plus dobre okucia, bo sama szyba antywłamaniowa w na standardowym okuciu to porażka, tzn żadne zabezpieczenie

nurni
22-06-2005, 20:26
A'propos P4 - do sąsiadów moich rodziców włamali się przez taras.
Okna plastikowe, szyba P4 - jak weszli nie opiszę, ale zajęło im to kilka sekund (a zaznaczam, że to był typ młotów). Przy wyjącym alarmie szybciutko dmuchnęli co chcieli i odjechali .... poto żeby za 2 km zdeżyć się z radiowozem :o :D
Stąd tak szczegółowe informacje.

Błąd polegał na tym, że alarm nie włączył się od razu od uderzenia, tylko po wejściu do pomieszczeń - winne tu ponoszą tak popularne PIR-y.

Pozdrawiam

pattaya
22-06-2005, 20:34
Wysłany : Sro Cze 22, 2005 8:26 pm Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

A'propos P4 - do sąsiadów moich rodziców włamali się przez taras.
Okna plastikowe, szyba P4 - jak weszli nie opiszę, ale zajęło im to kilka sekund (a

Ruchomy słupek? :wink:

SS
23-06-2005, 07:13
CZEŚĆ !!!

Jak jest Wasza opinia o oknach antywłamaniowych do domu ?.

pozdrawiamy Greg&Pati

W tej sytuacji gdy już masz okna to tylko sensowny alarm
sensowny czyli wykrywający podchodzenie do okien czyli po zewnetrznej
SJS

Geezer
25-07-2006, 17:18
Mozesz zastosowac rolety zewnetrzne. One pelnia dwie funkcie po przyslonieniu ich w lecie masz chlodek w pomieszczenich i sa jakas przeszkoda dla zlodzieja.

+ zamknięte rolety znakiem, że raczej nikogo nie ma w domu :)

Lepiej całš tš kasę zamiast na okna antywłamaniowe P4 i okucia WK2
przeznaczyć na:
> psa
> kamery
> czujniki + alarm
> whisky dla sšsiada

pawellask
19-10-2016, 16:57
Co prawda stary wątek. ale widzę odpowiedzi, które mogą wprowadzać w błąd. O ile zgadzam się z podejściem z umiarem, to jednak do domu jest to super zabezpieczenie. Zresztą nie tylko do domu.
Po pierwsze miałem okazję testować szybę oklejoną folią antywłamaniową. Uderzałem łomem kilkanaście razy i ledwo pękła. Po pęknięciu trzeba było znów uderzać wielokrotnie, aby w ogóle zrobić dziurkę. Życzę powodzenia z wkładaniem śrubokręta i "pruciu":no:, a już żyletka wywołała uśmiech na mojej twarzy:p. Przecież folie antywłamaniowe montuje się od wnętrza. Jak intruz ma ją pociąć żyletką???
Poza tym folie antywłamaniowe są testowane przez Instytut Techniki Budowlanej.
Nawet montaż folii na samą szybę już dobrze zabezpiecza (oczywiście lepiej wpuścić pod ramkę). Jeszcze nie widziałem, aby uderzona szyba pękła wzdłuż krawędzi folii. To niewykonalne!!!
I nie piszcie, że to lipa. Mój znajomy uniknął włamania, bo miał folię, która opóźniła wejście, tym samym odstraszyła włamywacza. I o to chodzi. A tak w ogóle to jest to zabezpieczenie niewidoczne (intruz nie jest przygotowany na to) i zamontowane przez profesjonalistę nie posiada wspomnianych pęcherzy. Sam też bym się nie podjął montażu, bo jest gruba jak blacha. POLECAM ZDECYDOWANIE

gramak
22-01-2017, 22:55
Ja posiadam u siebie w domu takie folie antywłamaniowe i już raz chcieli się do mnie włamać i jakoś im się nie udało... Także w mojej opinii jest to bardzo dobra i potrzebna rzecz. Warto zainwestować ale w dobry produkt tak jak ja :)