PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kaloryferem w łazience



Finch
20-04-2023, 09:07
1. Budynek 10 piętrowy, łazienka na 9 piętrze.
2. Dwa lata temu kupiłem kaloryfer + zestaw zaworów Ferro (termostatyczny + odcinający)
3. Pierwszy sezon grzewczy kaloryfer działa bez zarzutu - od początku do końca sezonu.
4. W drugim sezonie grzewczym, czyli obecnym - kaloryfer zimny, po odpowietrzeniu – napełnił się gorącą wodą i na drugi dzień był już zimny. Ciśnienie ok, woda zimna wypływa przez odpowietrzniki.
5. Hydraulik, który go montował zdejmuje kaloryfer wylewa z niego wodę, montuje go spowrotem, napełnia, odpowietrza i kaloryfer zaczyna grzać.
6. Kaloryfer grzeje kilka tygodni i znów staje się zimny, więc zakręcam zawory (termostatyczny i odcinający), wypuszczam wodę, napełniam kaloryfer, odpowietrzam i grzeje kilka dni, po czym znów staje się zimny.
7. Wylewam wodę, napełniam kaloryfer, odpowietrzam i grzeje kilka dni i tak z 10-12 razy, aż obluzowałem łącze rurek z zaworem.
8. Administracja wypuszcza wodę z instalacji, naprawia łącze, kaloryfer znowu ciepły, ale tylko dobę i znów zimny.
9. Administracja twierdzi, że najprawdopodobniej to wina zaworu termostatycznego, podobnie twierdzi producent kaloryfera – „bo przecież grzał i tam nie ma co się zepsuć, bo to przecież tylko rura przepływowa”. Montażysta twierdzi, że zawory psują się niezwykle rzadko, a wyprowadzenie zostało zrobione „zgodnie ze sztuką”.
Czy ktoś miał taki przypadek i jaki był finał?

samotnik
20-04-2023, 18:23
Ja również nie za bardzo widzę co mogłoby się tam psuć oprócz zaworu. Dlaczego go nie wymienisz? Nie kosztuje to dużo, ja bym to zrobił już gdzieś w okolicach punktu 6.

Finch
23-11-2023, 08:41
No i mamy ciąg dalszy.
1. Wymieniłem zawór na zalecany przez Administrację "Danfoss",
2. Rozpoczął się kolejny okres grzewczy, a kaloryfer zimny - jest odpowietrzony i pełny wody, tyle że woda nie krąży.
3.. Woda jest w kaloryferze - zakręcam zawór odcinający, odkręcam odpowietrzenie i wypełniam grzejnik ciepłą wodą, niestety nie powoduje to "uruchomienia" przepływu wody (po odkręceniu odcinającego).
4 Taka ciekawostka - ciśnienie przy dolocie jest niższe niż na zaworze odcinającym. Czy to normalne?!
5. Reklamacja kaloryfera nieuwzględniona, bo przecież wypełnia się wodą (pierwszy sezon grzał normalnie!!!).
6. O co w tym chodzi?