PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podłogowe pod wanną?



maciejon
22-06-2005, 08:19
W projekcie obszar pod wanną jest wyłaczony z ogrzewania podłogowego. W rzeczywistosci wanna nie będzie obmurowana. Będzie stała na swoich nóżkach i osłonięta będzie plastikowymi ekranami z dwóch boków. Mocowana będzie do sciany.

Czy w tej sytuacji rozłożenie pod nią rur ogrzewania podłogowego nie będzie błędem? Co dobrego by to dało, oprócz mniej "pokrętnego" układania rur?

kaskaa
22-06-2005, 11:43
Na zdrowy babski rozum nie widzę przeciwwskazań. Zawsze to będzie trochę więcej powierzchni

22-06-2005, 18:35
Ukladanie ogrzewania podlogowego pod wanną nie ma sensu. Jest ono tam zupelnie niepotrzebne. Ukladanie rur bardziej pokrętne też nie stanowi utrudnienia dla montera czy zdolności grzewczych podlogówki.

Pytlow
22-06-2005, 20:05
Przy ogrzewaniu pod wanna , jest zawsze ryzyko szybszego wyparowania wody z syfonu jak sie nie uzywa wanny dluzszy czas i moze byc klopot :)

kolia
22-06-2005, 22:02
Ja w mieszkaniu w którym mam ogrzewanie podłogowe w łazience i kuchni, nie mam kabli pod wanną. W zasadzie to nawet nie brałam takiej opcji pod uwagę.

maciejon
23-06-2005, 06:46
Przy ogrzewaniu pod wanna , jest zawsze ryzyko szybszego wyparowania wody z syfonu jak sie nie uzywa wanny dluzszy czas i moze byc klopot :)
Tak. To sensowny argument :)

Mały
23-06-2005, 06:50
Ja pod wannę napchałem styropianu ,bo na fabrycznych nóżkach troche za bardzo sie chwiała.

rafallogi
23-06-2005, 08:50
Przy ogrzewaniu podłogowym nie praktykuje się wykładania przewodów grzejnych pod wannami, szafkami itp. ale z doświadczenia wiem, że dobrze jest dać jedną pętlę np. pod wanną w niewielkiej odległości przy ścianie, by uniknąć w przyszłości wszelkich niespodzianek typu zawilgocenie, grzyb itp.