PDA

Zobacz pełną wersję : Drabinka - schodki na antresole montaż, pytanie



lkkrk
08-05-2023, 16:29
Witam,
Chciałem zamontować drabinkę na antresolę. Drabinkę metalową z drewnianymi stopniami taka dosuwaną do ściany w czasie, gdy nie jest używana. Mocowanie byłoby tylko od góry. Jest to gotowy produkt już kupiony.
Mocowanie muszę wykonać między belkami na których jest zrobiona podłoga antresoli z MFP, rozstaw belek mam 80cm, a ich wymiar 17cmx6cm.
Do samego MFP raczej nie da się tego zamontować, planowałem tam dać między belkami antresoli jeszcze belkę poprzeczną (planowana belka miałaby wymiar 9cmx9cm, długość 80cm) aby weszła idealnie między belki antresoli i do niej przykręcić na wkręty mocowanie tej drabinki.
Nie wiem czy zamontowanie takiej belki na kątownikach stalowych do belek antresoli wystarczy pod taką drabinkę. Drabinka była by przykręcona wkrętami do nowej belki a belka zaparta z tyłu na kątownikach takich 90mmx90mm.
Pytanie na ile to musi być mocna konstrukcja, aby było to w pełni bezpieczne. Jeśli ktoś ma doświadczenia w tym zakresie to z góry dziękuję za pomoc.

jajmar
08-05-2023, 20:22
Konstrukcja powinna wytrzymać ciężar dorosłego człowieka. Przyjmuje się ze każdy element na którym można stanąć powinien wytrzymać ~150kg.