PDA

Zobacz pełną wersję : Balkon i wlewającą się woda



mordziaty
15-05-2023, 13:34
Witam,

Moi mistrzowie budownictwa zrobili mi balkony pod złym katem, efekt jest taki ze wlewa się woda do takiego stopnia ze częściowo ścianki działowe piją wodę.

Mam plan taki, że wykorzystam hydroizolacje przy podłożu następnie na to EPDM (folia pogodowa) i na to papa w płynie. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie…

Drugi problem to odwodnienie balkonu i myślałem aby je przelecieć dysperbitem ale one maja teraz wodę w sobie i obawiam się o to aby ta woda wyparowała…

Co doradźcie? Co sądzicie?

Mareks77
15-05-2023, 13:47
Odwodnienie balkonu to wykonany spadek na zewnątrz. Nie jest sztuką zaizolować płytę betonową tworząc z niej basen bo wierzchnia warstwa będzie miała później kłopoty.
Najlepiej zaprawa wyrównująca ZW-04 i wykonać spadek na zewnątrz a następnie dopiero opierzenie, hydroizolacja i pozostałe warstwy

mordziaty
15-05-2023, 15:58
A co sądzisz o tym, aby najpierw zrobić hydroizolacje itd a potem ja to jakaś wylewka?

mordziaty
15-05-2023, 16:05
Dodam jeszcze ze obecnie pod balkonem jest tylko pianka, dlatego chce zrobić jakaś izolacje

Mareks77
15-05-2023, 18:24
To nie ma znaczenia. Hydroizolacja jest potrzebna wilgoć zatrzymująca się na tej barierze musi spływać na zewnątrz a nie gromadzić się rozwalając zimą wszystko bo zmieniając stan skupienia następuje rozprężanie.

Jeśli balkon to sama płyta betonowa bez wylewki to pokrycie papą na gorąco lub nawet na lepiku a następnie styropian i wylewka cementowa z warstwą spadkową a dopiero po tym właściwa hydroizolacja.