PDA

Zobacz pełną wersję : Sterowanie ogrzewaniem podłogowym z piecem elektrycznym



dom4981
20-05-2023, 19:10
Cześć wszystkim,

Potrzebuję pomocy w doborze urządzeń do sterowania ogrzewaniem podłogowym. Zasilanie podłogówki pochodzi z pieca elektrycznego 6kW i przy obecnych cenach prądu dało po kieszeni w zimie. Instalację chcę zrobić przez sezon letni. Otrzymałem wycenę od jednej firmy na same urządzenia i mam wrażenie że jest to przeszacowane, a do tego ilali to co im przedstawiłem.

Sytuacja wygląda następująco.
Obecnie piec 6kW z pompą jest podpięty pod jeden termostat na parterze kablem RJ45.
Instalacja na parterze to 6 obiegów z jednym kablem wypuszczonym na środek salonu (połaczony z kuchnia i wiatrołapem)
Piec połaczony kbalem RJ45 z termostatem w salone (inny kabel niż powyżej)
Dodatkwoe 2 kable RJ45 - pogodówka i zapasowy
465047
Piętro
Instalacja to 6 obiegów i 4 kable RJ45 odchodzące do 4 pokoi, niestety łazienka i korytarz są nieokablowane a płytki już zrobione
465048

Pytanie, co z tym można zrobić? Rozważałem instalację wifi - olać kable. Mam zagwozdkę z belkami, każda wymaga listwy rozdzielczej a ta wymaga podłaczenia do pompy/bojlera...


Do tej pory przegladaęłm produkty TECH, SALUS i BEOK (kosztowo najlepsza)


Z góry dziękuję za każde sugestie

dom4981
29-05-2023, 08:02
Z dodadkowych infromachi
1. wycena
Dodatkowy element moduł wykonawczy jakoże pietrowa belka nie posiada połaczenia z piecem więc należy przekazywać sygnałem radiowym
2. wycena podobnie jak powyzej z tym że moduł przewakżnikoway jest 2x droższy na wifi.
Jedynie BEOK nie ma takiego modułu albo nie potrafię znaleść w ofercie.

goguś
29-05-2023, 08:28
Piec elektryczny hm marnotrawstwo prądu , kup lepiej jakąś klimę 3,5 kw i przerób ją na pompę ciepła a rachunki spadną ci kilkukrotnie .