PDA

Zobacz pełną wersję : Czarny zamiennik dla kratki wyciągowej Harmann MILA A+ / głośna wentylacja



mac.mar
22-05-2023, 10:11
Witam wszystkich,

odbrałem mieszkanie w bloku w którym jak rozumiem jest wentylacja mechaniczna. Wszędzie (prawie) zamontowane są kratki Harmann MILA A+ w kolorze białym. W łazience mam ciemną glazurę i chciałbym wymienić kratkę na ciemny kolor? Rozumiem że obecna kratka ma jakieś specjalne funkcje. Jakie są możliwe zamienniki ponieważ nie widzę wyżej wynienionej w innych kolorach?

W mieszkaniu mam jeszcze jeden otwór wentylacyjny do okapu w kuchni który nie został wykorzystany (płyta indukcyjna z wyciągiem na wyspie). Co mogę, co powinienem z nim zrobić? Zasłonić? Zamontować kratkę (jaką)?

I jeszcze jedno pytanie, wentylację wydaje się być dość głośna. MIeszkanie jest na ostatnich dwóch piętrach 3-pietrowego budynku. Na obu poziomach jest wyrażnie słyszalna. Brakujące kratki, sąsiedzi zakrywający / odkrywający kratki bo nadal wykańczają mieszkania, złe ustawienia wentylacji - czy to mogą być powody głośnej pracy?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za parady.