PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa drugiego domu i podział działki



karolcygaro
23-05-2023, 06:53
Witam serdecznie,

to mój pierwszy post, ale mam pewne wątpliwości czy mój plan jest w ogóle do zrealizowania.

Teściowie są właścicielami działki (RM) ok. 12ar (ok. 18mx75m) na której stoi ich dom + posiadają przynależną działkę Sadu owocowego (R). Ich budynek stoi od drogi gminnej około 15 metrów ale działka jest wąska i długa. W drugiej części dalej chcielibyśmy postawić dom i normalnie przejeżdżać przez działkę teściów. Dalej jest przynależny sad 8.5 arowy. I teraz moje pytanie, czy jak w załączonym zdjęciu była by możliwość wybudowania się na działce normalnie gdzie stoi dom teściów ale w późniejszym etapie podzielić działkę i przy okazji wcielić sad? Jeżeli tak to proszę o wskazówki... :confused:



Z góry dziękuję za podpowiedzi

dwiecegly
23-05-2023, 08:17
jeśli MPZP pozwala na budowę na tej dzialce i jest mozliwosc wytyczenia drogi o szerokosci min 5m to można. Ale z tego co piszesz to jest sad i jak jest to tak oznaczone na planach to zapomnij... Co do samego podziału to zwykle jest zapis w MPZP o minimalnej powierzchni nowo wydzielanych dzialek i zwykle jest to 500m2.
Na twoim miejscu jednak sto razy przemyslałbym czy chce sie budować na nie swojej ziemi, bo takie historie przeważnie prowadzą do bardzo złych przeżyć w przyszłości. Zdajesz sobie sprawę że włascicielem wszystkiego co zostanie zbudowane na tej ziemi bedzie wlaściciel działki ?