PDA

Zobacz pełną wersję : Odkurzacz sieciowy czy DYSON?



asaledr
28-05-2023, 18:28
Witam,

Znajomi się tak ekscytują tymi odkurzaczami Dyson, ale ja jestem taki tradycyjny i powiedzcie mi na prawdę taki Dyson ma taką moc ssania/ciąg jak odkurzacz do gniazdka sieciowy? Do takiego odkurzacza przyłożę ubranie czy coś to by mi wciągnął i niby taki Dyson jest w takie takie coś zrobić?

Zoltyy
29-05-2023, 19:07
Szczerze - Dyson jest dobry, ale nie idealny.
Moc ssania sporą, ale na "turbo" - a wtedy bateria nie starcza na długo. Starcza na bardzo krótko.
Nie wiem jak jest w dużych Dysonach, w małych nie ma możliwości kupienia drugiej baterii i zmiany baterii na naładowaną kiedy pierwsza padnie.

Po doświadczeniach z mniejszym Dysonem, kupiłem (prawie) normalny drugi odkurzacz.

przemek0912
05-02-2024, 09:57
Też się ostatnio zastanawiałem. Czy do piętrowego domu - nadal w budowie (80 m2) nada się lepiej Dyson czy zainwestować w centralny. Będę mieć fotowoltaike.

gregos11
06-02-2024, 08:56
Rozłóż instalację do OC, to wiele nie kosztuje, najwyżej nie uruchomisz.

samotnik
19-02-2024, 09:55
Też zrobiłem instalację do OC, wcale tak mało nie kosztowało (8 lat temu chyba ze 2k i nie mam w tym żadnej armatury, gniazdek, wywiewów, ot same rurki - fakt, że w dość dużym domu). Teraz kombinuję jak to sensownie zaślepić i zatynkować.

Nie wyobrażam sobie przechowywania i używania wielometrowej rury. Obecnie to już ślepa uliczka historii, dinozaur, który ma sens wyłącznie u wąskiej grupy alergików, którzy nie przeżyją wywiewu do pomieszczenia. U mnie sprząta robot jeżdżący plus taniutki odkurzacz pionowy Makity. Do specjalnych poruczeń mam schomikowany w piwnicy klasyczny odkurzacz, rzadko wyciągany.

mmmarcinnn
21-02-2024, 20:19
Są systemy, że rura jest wciągana w instalację

Elfir
22-02-2024, 00:33
Dyson to bardziej do szybkiego ogarnięcia. A do gruntownego sprzątania to klasyczny.

gregos11
04-03-2024, 10:14
Dinozaur to odkurzacz ciągany po podłodze i szum turbiny.


Wolę już pomachać tą niepraktycznie długą rurą niż targać odkurzacz z kąta w kąt. Do tego szufelki automatyczne i gniazdo w garażu pozwala uprościć wiele spraw. Oczywiście jak ktoś ma dwie lewe, to koszt takiej instalacji jest naprawdę spory. Samodzielnie zrobiona + jednostka centralna własnej roboty i cena staje się niewygórowana.

gregos11
04-03-2024, 10:15
Są systemy, że rura jest wciągana w instalację


To jest fajny system, tylko niestety trochę kosztuje :yes:

sylwekr
03-04-2024, 14:42
Nie wyobrażam sobie przechowywania i używania wielometrowej rury. Obecnie to już ślepa uliczka historii, dinozaur, który ma sens wyłącznie u wąskiej grupy alergików, którzy nie przeżyją wywiewu do pomieszczenia. U mnie sprząta robot jeżdżący plus taniutki odkurzacz pionowy Makity. Do specjalnych poruczeń mam schomikowany w piwnicy klasyczny odkurzacz, rzadko wyciągany.

Ile osób tyle opinii... nie wrócił bym z mojego dinozaura na rozpylacza kurzu na kablu. Zarówno rurę jak i ten "nowoczesny " odkurzacz na kablu trzeba gdzieś przechowywać. Według mnie wygoda użytkowania, jakość sprzątania to jednak "dinozaur" :-)

Robinson74
03-04-2024, 22:27
Dyson to bardziej do szybkiego ogarnięcia. A do gruntownego sprzątania to klasyczny.
Jak sądzę, workowy lub bezworkowy, ale klasyczny?