PDA

Zobacz pełną wersję : Czy deweloper to dobrze wymurował? Krzywe i wyszczerbione pustaki pod oknem



huginn
10-06-2023, 08:00
Dzień dobry. Na dniach podpisuję umowę deweloperską i mam wątpliwości co do jakości wykonania dotychczasowych prac przez dewelopera. Chodzi o pustaki pod oknem w ścianie szczytowej, które wyglądają, jakby były później domurowane i wystają ok. 1,5 cm do przodu w stosunku do pozostałej części muru (tak jakby otwór na okno był za nisko i ktoś to skorygował). Do tego widoczne są wyszczerbienia tych pustaków (także w zwykłej ścianie). Czy będzie to miało wpływ np. na późniejsze pękanie ścian? Czy będą z tym problemy? Uciekać czy nie jest tak źle? Jeszcze mogę się wycofać z zakupu...

465327
465328
465330
465329
465331

Andrzej733
10-06-2023, 10:54
Jest ok. Patrz bardziej na piony ścian, uszkodzenia okien ( tutaj najpierw zapoznaj się z warunkami odbioru okien). I poproś przed zakupem aby przesłali ci projekt ( że niby dla własnej ciekawości)

Mareks77
11-06-2023, 10:51
Dzień dobry. Na dniach podpisuję umowę deweloperską i mam wątpliwości co do jakości wykonania dotychczasowych prac przez dewelopera. Chodzi o pustaki pod oknem w ścianie szczytowej, które wyglądają, jakby były później domurowane i wystają ok. 1,5 cm do przodu w stosunku do pozostałej części muru (tak jakby otwór na okno był za nisko i ktoś to skorygował). Do tego widoczne są wyszczerbienia tych pustaków (także w zwykłej ścianie). Czy będzie to miało wpływ np. na późniejsze pękanie ścian? Czy będą z tym problemy? Uciekać czy nie jest tak źle? Jeszcze mogę się wycofać z zakupu...

465327
465328
465330
465329
465331

Owszem, jest trochę niechlujnie murowane.
Zamiast ciąć nowy pustak to murowali ze skrawków i pozostałości.
Ogólnie to parapety zamontujesz i tak na piankę więc powierzchnia nie będzie miała tu znaczenia.
Głównym ociepleniem jest styropian na elewacji więc mały uszczerbek w ciągłości nuru nie będzie miał aż takiego wpływu a z zewnątrz jak i wewnątrz całość przykryje tynk.
Całość jest prawie OK.
Materiał jest twardy i nie jest to beton komórkowy ale ze względu na takie murowanie łatanie skrawkami w zaprawie i przed ostaniej warstwie pustaka pod oknami powinny być bruzdy i zatopione w zaprawie pręty zbrojeniowe.

Poza tym to tak jak wspomniał przedmówca zainteresuj się montażem okien. Ciekawe do czego oni montowali te płaskowniki od okien na poryzowanej ceramice i poziomej powierzchni :)
Prawdopodobnie z tego względu będzie tam jeszcze warstwa zaprawy murarskiej w której będą one zatopione, a Ty trafiłeś na wersję w trakcie.
Zobacz projekt lub wytyczne czy ciepły montaż bo powinny być taśmy.