PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana sterownika Vaillant VRC 700 - VRC720



p_90
23-06-2023, 18:42
Dzień dobry,

mam do państwa pytanie odnośnie wymiany obecnie posiadanego regulatora Vaillant VRC 700 (multimatic), biały z niebieskim podświetleniem, regularor wraz z piecem/ kotłem został on zamontowany około pięć lat temu i niestety dość mocno się zużył (pokrętło) więc zdecydowałem się na jego wymianę. Obecnie jest skonfigurowany i wszystko działa ok.

Zakupiłem nowy regularor tej samej firmy tylko model wyższy tj. sensoCOMFORT VRC720 I tutaj mam pytanie ponieważ zastanawiam się czy sam będę w wstanie wymienić ten regulator - oczywiście kwestia samego montażu na ścianie i podpięcia kabla nie jest problemem aczkolwiek zastanawiam się jak wygląda kwestia konfiguracji czy regularor sam z pieca zaszczyta ustawienia? Czy po prostu będę musiał sobie zrobić filmik z konfiguracja albo spisać ustawienia do starego regulatora i wpisać poprostu w nowym?
Zastanawiam się czy jest jakaś możliwość żebym coś popsuł skąd takie pytanie.. czy cks może mnie zaskoczyć mówiąc wprost .

Mareks77
23-06-2023, 21:26
Podczas normalnego montażu raczej ma możliwości uszkodzenia.
Po wyłączeniu kotła z zasilania należy podpiąć nowy regulator pod linię e-BUS a po załączeniu wprowadzić ustawienia.
Niestety będzie to wymagać wejścia do trybu instalatora oraz wprowadzenia ustawień jak podczas uruchomienia.
Najlepiej wymienić regulator podczas przeglądu.
Wtedy serwisant zrobi to szybciej.
Samemu musimy zapoznać się z rodzajem naszej instalacji, cyfrą odpowiadającą za schemat instalacji i wszystkich elementów istniejących zarówno podłączonych do magistrali e-BUS oraz elementów wykonawczych tak aby każdy przypisać do właściwej strefy itp.

p_90
24-06-2023, 10:20
Cześć!

Dzięki, generalnie zaryzykowałem i ku mojemu zdziwieniu musiałem poprawić tylko
Krzywa grzewcza, temperatury graniczne i oczywiście temperatury zadane w danym okresie czasowym - pozatym mam wrażenie ze wszytko było tak samo wiec poszło w miarę prosto

Mareks77
24-06-2023, 21:02
Możliwe że ostatnie ustawienia zaciągnął z kotła, Poobserwuj lepiej zachowanie całości tak by na początku sezonu nie było alarmu.