PDA

Zobacz pełną wersję : Głośny sufit w technologii szkieletowej.



Tomek K
16-01-2002, 15:16
Czołem!
Jestem nowy na grupie. Piszę do Was, bo mam problem z hałasem przez sufit.
Od kilkunastu miesięcy mieszkam w dwupiętrowym budynku zbudowanym w technologii szkieletowej (krakowska Buma - metalowe profile a na to płyty OSB). No i mam problem z sąsiadami z "góry". Sytuacja jest tragiczna.
Przeprowadzone przeze mnie "dochodzenie" wykazało, że między sufitem a podłogą jest przestrzeń powietrzna, gdzie jest miejsce na 3 warstwy wełny mineralnej (czy to jest najlepszy materiał do wytłumiania?) jednak budowlańcy wstawili tam tylko 1 warstwę wełny. Reszta to powietrze. I teraz zastanawiam się jak to wyciszyć. Mieszkanie jest już zamieszkałe, sciąganie
sufitów (suchy tynk, osb) nie wchodzi w grę. Czy jest jakaś możliwość np. wpuszczenia przez otwory jakiejś pianki wygłuszającej. Jak się wycisza takie sufity?
Będę niezmiernie wdzięczny za odzew. Ew jaka firma zajmuje się podobnymi usługami??

Tomek K

26-01-2002, 14:51
mieszkam chyba w podobnej sytuacji, TBS kliny - zacisze , tylko na górę się jeszcze nikt nie wprowadzil.Prosze mnie nie straszyc, zwlaszcza ze bede szukal kupca na to mieszkanie.

Tomek K
28-01-2002, 08:16
On 2002-01-26 15:51, Anonymous wrote:
mieszkam chyba w podobnej sytuacji, TBS kliny - zacisze , tylko na górę się jeszcze nikt nie wprowadzil.Prosze mnie nie straszyc, zwlaszcza ze bede szukal kupca na to mieszkanie.

To pewnie jesteśmy sąsiadami. To właśnie to osiedle. Cholery można dostać z tymi sądiadami z góry.
Niepocieszony, Tomek

21-02-2004, 22:00
w niezla kupe panowie wdepneli...........
w zyciu bym sie nie wprowadzil do budynku z plyt osb
widzialem te "bloczki" w krakowie jak je budowali z ciekawosci .... jakies nieporozumienie !
sasiad pierdnie a wy bedzieciie slyszec :) sory
nie bede was wpedzal w przygnebienie ....... w zyciu potrzeba jest wielka KUPa optymizmu ;)