PDA

Zobacz pełną wersję : odnawianie stolarki



Snowdwarf
08-11-2002, 08:22
czy ktoś z forumowiczów zajmuje się tym problemem? prosze o kontakt i wymianę uwag i spostrzeżeń - czeka mnie odnowienie starych drzwi wewnętrznych (lite drewno) oraz schodów drewnianych - mam nafdzieję że dyskusja będzie przynajmniej trochę burzliwa

28-10-2003, 20:28
Bardzo dobry pomysł. Również odnawiam starą stolarkę. Najlepiej mi idzie przystawką do wiertarki. Opalarki i lut lampy nie zdały egzaminu.

zepp
29-10-2003, 22:46
no niestety troche roboty z tym jest. szlifowanie szlifowanie i raz jeszcze szlifowanie. co idzie to najlepiej maszynami najlepsze sa te co od razu pyl odsysaja.problemy sie dopiero pojawiaja gdy sie zagiecia zaczynaja. mam tu na mysli wszystkie wyzlobienia i zaokraglenia itd. wtedy niestety trzeba przejsc na system reczny. pozostaja tez zdzieraki. jeszcze jedno najlepiej wzdluz slojow drzewa aha zaczynajcie grubym papierem pojdzie latwiej pozniej drobniejszy i do wygladzania to juz calkiem drobny. pozdrawiam i milej pracy zycze :wink: cierpliwosc rowniez bedzie mile widziana :D

Jaśka
30-10-2003, 15:23
Ja z drzwiami postępuję w ten sposób: większe powierzchnie - opalarka, farba schodzi róznie, żależy od grubości starych powłok.
Zagięcia, rowki itp - cyklina ręczna, szlifierka oscylacyjna typu delta.
Namachać się trzeba i tak i tak.

Adam#
19-11-2003, 18:49
moje doswiadczenie w temacie renowacji stolarki wewnetrznej:

opalanie jest meczace, opary palonej farby sa wszedzie - najlepiej robic na zewnatrz domu ...... poza tym pozostaja i tak nierownosci ktore trzeaba szlifowac ....

szlifowanie = oscylacyjna + delta + klocki scierne najpierw grubym potem cienszym + szpachlowanie szpachla akrylowa + szlifowanie


Pomalowalem emalią alkidowa Beckersa w polamcie EFEKT super

Drzwi jak NOWE

polecam szlifowanie szpachlowanie szlifowanie szpachlowanie szlifowanie ....................... :)