PDA

Zobacz pełną wersję : Ile okien połaciowych w łazience?



pasco
23-06-2005, 11:32
Będę robił łazienkę na poddaszu w trochę innym miejscu niż planowane w projekcie. W związku z tym, że pomieszczenie jest dość duże (15m2 podłogi) zastanawiam się, czy wystarczy jedno okno połaciowe w takiej łazience? Byłoby to jedyne okno w tym pomieszczeniu. Co o tym sądzicie?

mmarysia
23-06-2005, 11:36
Ja mam podobną łazienkę i tylko jedno okno - stosunkowo duze bo 140/114 ale jednak jedno. Niestety do momentu kiedy wszystko nie bedzie wykończone trudno mówic o efekcie bo przy surowych scianach i tak wszystko wygląda inaczej - ale nie wydaje mi sie żeby akurat łazienka wymagała większego doświetlenia - tzn. z dwoma oczywiście byłoby jasniej - tylko koszty- to juz jest wybór jakiegoś optimum. Pozdrawiam

GL35
23-06-2005, 12:42
Witam.
U mnie łazienka na poddaszu ma po podlodze ok. 24m.kw. Jedno średniej wielkości okno połaciowe. tak zastanawiając się teraz, po przeczytaniu Twojego postu to 50% łazienek nie ma wcale okna.
Pozdr.

23-06-2005, 13:02
jedno wystarczy. Pamiętaj, że każdy otwór to problemy z dobrym ociepleniem. U mnie zimą czułem wyraźnie chłodniejsze powietrze pod oknem. Nie wiem czy słabiej w tym miejscu ocieplone czy też tak się wychładza od szyby.

pasco
23-06-2005, 13:15
Witam.
U mnie łazienka na poddaszu ma po podlodze ok. 24m.kw. Jedno średniej wielkości okno połaciowe. tak zastanawiając się teraz, po przeczytaniu Twojego postu to 50% łazienek nie ma wcale okna.
Pozdr.

I jak, wystarczające jest to okno? U mnie w planie jest okno 90x140. Owszem, łazienki bardzo często są bez okien, jednak ja nie lubię takich rozwiązań. Dla mnie okno w łazience MUSI być, bo lubię światło. Zastanawiam się, czy dać dwa, bo koszt okna łazienkowego jest dość spory.

Hans_68 o tym, że są problemy z dociepleniem nie pomyślałem. Dzięki za wskazówkę.

Rav
23-06-2005, 13:19
Okno połaciowe?
Najlepiej żadnego. Po kilku latach zaczynają się z tym cholerstwem tylko problemy.
Na poczatu super efekt, dużo światła itd. A później skraplania się, nieszczelności, wychładzanie pomieszczenia, kłopot z myciem bo ciągle brudne i obs...ane przez ptaki, w zimę tak jakby nie było okna, bo śniegiem zapadane... itp. itd... możnaby długo wymieniać.
Mieszkam pod oknami połaciowymi teraz już parę ładnych lat.
Dlatego buduję domek, gdzie nie ma żadnego (słownie: żadnego) okna dachowego.
Z całego serca odradzam.

pasco
24-06-2005, 07:32
Podbijam temat. Czy może ktoś jeszcze mógłby mi coś doradzić w sprawie okna dachowego w łazience? Co sądzicie o oknach PCV Roto?

_ZBYCH_
24-06-2005, 14:00
Do łazienki polecam jedynie okno GGU firmy Velux.
Okna GGU wykonane są z drewna, pokrytego warstwą białego poliuretanu.
Moim zdaniem okna lakierowane nie nadają się do łazienek. Słońce i wilgoć robi swoje. Lakier pęka i w drewno wdaje się woda...
Widziałem już sporo okien dachowych i te GGU Veluxa są najlepsze!

Okna dachowe w moim domu (Velux GGL) mają dwa lata i już pęka lakier (okna w pokoju i garderobie, więc nie narażone na wilgoć).

pasco
24-06-2005, 14:05
_ZBYCH_ W hurtowni też mi proponowali powlekanego Veluxa. A co sądzisz o PCV? Ja bym się skusił, tyle że nie znam żadnych opinii na temat PCV na dachu. U mnie dodatkowo jest ten problem, że dach będzie nasłoneczniony po stronie okna przez 2/3 dnia. Obawiam się, czy PCV nie zacznie się wykrzywiać (chociaż drewno pewnie też może).

24-06-2005, 14:24
Ja też mam powlekanego Veluxa. U mnie okno służy głównie jako doświetlenie, ponieważ jest b.wysoko zamontowane. Na dole mam ciemną łazienkę i wiem, że to doświetlenie daje dużo.
BTW.
Jakoś zimą ciemna łazienka nie razi jasnością światła, tak jak latem. Być może fakt, że wszędzie za oknami jest ciemno nie powoduje takiego złudzenia jak teraz, ze jest w niej ciemniej pomimo, ze żarówki nie zmieniane.