PDA

Zobacz pełną wersję : Poprawność przyłącza kanalizacyjnego



Andrzej96
12-07-2023, 16:32
Dzień dobry. Chciałbym się czy z połączeniem kanalizacji tak jak na obrazku to jest dobrze? Przy przyłączu do rury która idzie pod asfaltem został zastosowany trójnik aby podłączyć nowy dom i stary pod jedną główną rurę. Działka jest podzielona na pół ze służebnością. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Miłego wieczoru i pozdrawiam. 465641

Mareks77
12-07-2023, 19:22
Do poprawy. Prawidłowe było by nowe podłączenie do studzienki w drodze.
O ile średnica przykanalika idącego do studzienki w drodze jest fi 160 to do przyjęcia jest dotychczasowa trasa ale w miejscu trójnika należy zastosować studzienkę rewizyjną..

Taką służebność należało by zapisać w księdze wieczystej działki właściciela.
Poza tym do nowego domu pewnie dostałeś warunki przyłączenia..... co one mówią.

Andrzej96
12-07-2023, 19:33
Warunki przyłącza mówią o tym aby zrobić właśnie przebitkę pod drogą i w rysunku na mapie trasa jest jakby po prawej stronie niż to co narysowałem. Ale też było napisane aby "wpięcie w sieć kanalizacyjną ustalić z kierownictwem wodociągów" u mnie tak jak narysowali w warunkach nie ma opcji aby tak zrobić bo po prawej stronie jest studnia i od razu brama i wszystko kostką ułożone. Jedyna opcja to taka jak już zrobiłem czyli tak jak narysowałem. Czyli z tym trójnikiem to nie przejdzie? dla czego nie może tak zostać? nawet tam nie ma miejsca na rewizyjną

Mareks77
13-07-2023, 06:24
A więc...... ustalałeś z wodociągami takie wpięcie?
Nikt Ci tego nie odbierze ani nie zatwierdzi.
Nie wiem jak jest u was ale wodociągi życzą sobie wykonanie przyłącza według wytycznych istniejących w warunkach a następnie powiadomienie ich tak aby odbiór nastąpił w otwartym wykopie gdzie widoczne będą zastosowane materiały, oraz rozwiązania.

Ułożona kostka jest Twoim problemem więc podlega zdemontowaniu a po wykonaniu przyłącza ponownemu ułożeniu. Brama raczej w niczym tu nie przeszkadza.
Uzgodnienia oraz zmianę koncepcji wyznaczonej w warunkach będą dotyczyły kolizji ze studnią, natomiast wykonanie przyłącza w ten sposób jest niezgodne z zasadami i może być traktowane jako nielegalna samowola.