PDA

Zobacz pełną wersję : Drewniane drzwi na taras zablokowane- Jak otworzyć ?



Darek Rz
14-07-2023, 10:43
Witam.
Dziś żona szarpnęła za klamkę drzwi na taras i coś strzeliło. Teraz klamka obraca się w kółko i nie można ich otworzyć. Drzwi wyposarzone są w zamek na klucz. Działało to w ten sposób że najpierw zamykało się drzwi klamką w dół do końca, a potem można było zamknąć na klucz. Klamki są z obu stron drzwi .Teraz klucz się obraca i wydaje mi się że zamek działa. Po odkręceniu klamek i wyjęciu ich mechanizm otwierający z kwadratowym profilem lata w srodku drzwi, więc sądzę że jest pęknięty tak że nie przesuwa rygli bo odpadł od nich. Od strony zawiasów nie ma mozliwości ich otwarcia gdyż rygle są rozmieszczone tak że 2 są w gornej części 2 w dolnej i 2 w czołowej więc wybicie klinów nic nie da bo i tak ich nie zdejmę. Mam drugie takie same drzwi jednak bez zamka więc nie wiem czy te wszystkie przesuwane listwy są takie same, ale jakiś podgląd mam. Rama jest drewniana. Wydumałem że potrzebna mi jest jakaś blaszka tak wygięta zeby włożyć ją w drzwii trafić na rygiel i pchnąć go w dół. Chyba wszystkie wtedy by się otworzyły. Proszę o poradę jak odblokować rygle i otworzyć te cholerne drzwi bez zniszczenia ramy. Dzrwi są lewe jeśli ma to jakieś znaczenie.

finlandia
14-07-2023, 15:30
Wezwać człowieka zajmującego się serwisem od lat. Takiego by miał doświadczenie.
Dobrze kombinuejsz -trzeba wyjąć zawias to skrzydło dostanie jakiegoś luzu by wsunąć "wytrych" i przesunąć okucie.
No i musisz mieć zapasową zasuwnicę, bo najpewniej strzelił mechanizm zamykający.

koltyn
20-07-2023, 08:27
Bardziej prawdopodobne jest, że będzie to wilgoć niż ciepło w przypadku drewnianych drzwi.

Musisz upewnić się, że jest pomalowany, łącznie z krawędziami. Jeśli lekko łapie, możesz wetrzeć w to miejsce trochę wosku ze świecy, w przeciwnym razie musisz przeszlifować lub wygładzić miejsce, w którym się łapie.

finlandia
20-07-2023, 22:18
Bardziej prawdopodobne jest, że będzie to wilgoć niż ciepło w przypadku drewnianych drzwi.

Musisz upewnić się, że jest pomalowany, łącznie z krawędziami. Jeśli lekko łapie, możesz wetrzeć w to miejsce trochę wosku ze świecy, w przeciwnym razie musisz przeszlifować lub wygładzić miejsce, w którym się łapie.

Ale co ma być pomalowane? I co ma świeca do zablokowanego okucia.. chyba że sztuczna inteligencja...

d7d
20-07-2023, 22:27
abo (albo) bot

finlandia
21-07-2023, 06:16
abo (albo) bot

Tak podejrzewam. Chociaż pierwsze zdanie jest całkiem trafne, chociaż nikt nie pytał. Sztuczna inteligencja jest czasem niezła. Za to wczoraj się uśmiałem, bo na temat okien wyjechała z "widnows 10" ;)
I może bym ją jakoś zaakceptował, gdyby nie fakt, że po kilku dniach poprzez edycję wrzuca linki do niewiadomych stron... :(

Ps. sorry za off top.