PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi wejściowe przeszklone



Master Chris
27-07-2023, 12:13
Nadszedł czas na dzwi wejściowe, mają być w pełni przeszklone. Najlepsze oferty od aluhausa i stolbudu na profilu aluprof (producentem byłby jrokna)

465811

465812

I teraz kilka pytań wątpliwości:

1) którego producenta wybrać, patrząc na powyższą specyfikacje?
2) standardowa klamka czy pochwyt z guzikiem, silnikiem i elektrozamkiem?
3) szyba atywłamaniowa klejona U=0,6 czy standardowa okienna U=0,5 (cieplejsza)
4) Czy warto dołożyć do stopsol? Okna we wnęce od północnego zachodu, więc dużo światła nie będzie nimi wpadać.

Pozdrawiam,

finlandia
27-07-2023, 21:32
Nie wiem "która jest która", ale tylko w pierwszej widzę jakieś parametry. Druga zawiera jedynie listę składników.
Dla mnie i użytkowania: klamka. Ale do wyglądu, prestiżu - pochwyt z przyciskiem.
Szyba - klejona. Tyle że w ofercie nr 1 jest jedynie bezpieczna, a nie antywałamaniowa. Cieplejsza? Nie ma szans by to odczuć.
Stopsol - pytanie zawiera odpowiedź. Wg gustu.

finlandia
02-08-2023, 20:47
Mam szklane drzwi frontowe wychodzące na ulicę. Uwielbia światło, ale pies nie rozumie, że nie może nadzorować tego, co ludzie robią na ścieżce (jak śmieją tam stać i rozmawiać), więc myśli o przejściu na drzwi z solidnym panelem na dole i szkłem w szczyt.

Chętnie jednak wysłucham opinii innych osób, zwłaszcza dotyczących właściwości ogrzewania/chłodzenia/izolacji.

Słabe tłumaczenie. Widujemy już tu lepsze booty. Jak wrzucisz link do swojego wpisu to będzie ban. Ech, rozmarzyłem się. A może w końcu bot zrozumie co się do niego pisze?

theme
29-08-2023, 15:09
Porównywalne. Zależy na co zwracasz uwagę.