PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki odkurzacz z funkcją mopa?



Wagner90
30-07-2023, 14:29
Witam,
Szukam odkurzacza do ok 2500 zł, który jednocześnie będzie odkurzał i mył podłogi. Czytając różne rankingi i opinie stwierdzam, że zdecydowana większość z nich jest sponsorowana i nie da rady wyciągnąć z nich potrzebnych informacji. Czego mi trzeba:

- jednoczesne odkurzanie i mycie podłóg
- końcówka myjąca, której nie trzeba myć co 3 minuty (przy mopach parowych doszedłem do wniosku, że one muszą mieć co chwila wymieniane albo myte końcówki, gdyż się szybko brudzą i wtedy myje się podłogę brudną wodą, jak przy tradycyjnym mopie)
- konstrukcja, która nie ma problemów ze sprzątaniem przy krawędziach ścian - co udaje mi się znaleźć jakieś sensowne info, to wychodzi mi, że prawie wszystkie konstrukcje zostawiają pasek ok 1 cm przy krawędzi ściany
- fajnie by było, jakby stacja dokująca myła automatycznie końcówkę myjącą itp.
- mile widziany kabel, bo akumulatory jednak nie pozwalają na długi czas pracy.

Bardzo proszę o polecanie sprawdzonych modeli, bo od czytania poradników i komentarzy już mi łeb pęka i mam większy mętlik w głowie, niż przed rozpoczęciem szukania.

Dzięki!

Dzeus86
07-09-2023, 15:17
Roborock S7 MaxV na youtubie są bardzo dobre filmiki pokazujace jak roboty jednoczesnie sprzatają i mopują. Ja jestem bardzo zadowolony.

Sativum
10-09-2023, 22:19
Masz zbyt duże oczekiwania jak na założony budżet.
Częściowo wymagania spełnia ROIDMI EVA. Wszystkich wymagań chyba na dziś nic nie spełnia, a na pewno nic w sektorze konsumenckim (czyli tak do kilkudziesięciu tys. PLN)

dbx
26-09-2023, 09:58
Myjąc podłogę mopem na kiju, można zaobserwować na jak długo starcza jedno zamoczenie i to, ile razy trzeba przetrzeć, by zmyć zabrudzenie, najczęściej wyschnięte.
Można więc mieć nadzieję, że mop automatyczny, który miałby spełnić funkcję mycia, jeszcze czeka w kolejce na jego wynalezienie.

Sativum
03-10-2023, 12:47
Myjąc podłogę mopem na kiju, można zaobserwować na jak długo starcza jedno zamoczenie i to, ile razy trzeba przetrzeć, by zmyć zabrudzenie, najczęściej wyschnięte.
Można więc mieć nadzieję, że mop automatyczny, który miałby spełnić funkcję mycia, jeszcze czeka w kolejce na jego wynalezienie.

Mam robota mopującego i jestem zdania, że urządzenie służy do utrzymania czystości, a nie sprzątania per se. Oddali w czasie konieczność sprzątania / mycia, ale go nie wyeliminuje.

Szwagierka kupiła robota ROIDMI EVA i jest zachwycona, ale ona korzysta z niego w małym mieszkaniu, więc ciężko porównać do domu (zwłaszcza dużego). Plus jest taki, że czyści mopa co 20 min i dodaje wody na okrągło. Muszę pożyczyć i wypróbować u siebie.

dbx
03-10-2023, 15:48
Plus jest taki, że czyści mopa co 20 min i dodaje wody na okrągło.

Jeżeli to jest plus, to masz odmienne pojęcie o użyteczności.

Sativum
03-10-2023, 20:43
rozwiń, bo trudno się domyślać

dwiecegly
03-10-2023, 21:20
Zejdz na ziemie, nie ma takiego urządzenia a już na pewno nie za 2,5k Ten mop to tylko marketingowy bełkot. Nie umyjesz tym podlog, najwyżej poliżesz.
EOT.