PDA

Zobacz pełną wersję : Chcę budować z Porotherm 44



Arti35
24-06-2005, 11:13
Co o tym sądzicie podobno nie trzeba ocieplać?

aa***a
24-06-2005, 11:47
Fakt, ale kiedy budynek osiada na tynku pojawiają się "pajączki" pęknięć. Nasi sąsiedzi tak mają i planują minimalne docieplenie. Zwłaszcza położenie siatki pod tynk.
Pozdrawiam, mama :wink:

Marek30022
24-06-2005, 12:13
Jeśli Porotherm 44 to bez ocieplenia. Ściany muszą być bardzo dokładnie murowane na specjane cienkie spoiwo. Nieporozumieniem jest ocieplanie takiej ściany np. 5 cm styropianem, co jednak się zdarza bo inwestorzy boją się, że wybudowany dom nie będzie ciepły. Jeśli też masz wątpliwości, czy dom wybudowany z Porothermu 44 będzie ciepły to lepiej wybuduj ściany z tradycyjnej ceramiki i ociepl ściany np 15 cm warstwą styropianu lub wełny.

echo
24-06-2005, 12:18
Bzdury.
Piszecie o patologii, a nie o sztuce budowania.
A moi sąsiedzi mieszkaja kilkka lat w takich domach i chwala sobie BARDZO!!! (w zimie ciepło, latem zimno).

selimm
24-06-2005, 12:42
ludzie mieszkają w pustakach zuzlowych i też sobie chwalą ..zalezy jaki kto ma wyznacznik !
rozsądnego argumentu za i przeciw nikt Ci tutaj chyba nie przytoczy
mnie do tego zniechęciło partactwo ekip i zuzycie zaprawy ciepłochronnej
(za duzo tam wpada do tych dziur )
Zastanawia mnie tez norma dla sciany 1w ...dlaczego jest mniej rygorystyczna od scian 2w i 3 w ? (czyzby jakies lobby)

Grzegorz63
24-06-2005, 12:51
...Zastanawia mnie tez norma dla sciany 1w ...dlaczego jest mniej rygorystyczna od scian 2w i 3 w ? (czyzby jakies lobby)...
Na 100% lobby! 8)

pawel237
24-06-2005, 13:43
ja stosuje zwykłą zaprawę ze szczeliną powietrzną i potem tynk ciepłochronny i mówcie sobie co chcecie to się sprawdza w praktyce :lol: :lol: :lol: :lol:

pawel237
24-06-2005, 13:49
nie będe podatny na wszystkie reklamy aluzje zarzuty krytyki itp zaprawa ciepłochronna to 1/3 dodstkowych ksztów materiałów ten sam efekt uzyskam przy zastosowaniu tynku ciepłochronnego, a przecież trzeba czymś wytynkować

tom17
24-06-2005, 14:19
Arti35,
pth 44 to typowy materiał na ściany jednowarstwowe i można uznać że ocieplanie go to błąd w sztuce budowlanej, a już na pewno jest to błąd w "sztuce" racjonalnego gospodarowania zasobami finansowymi. Jeżeli i tak zamierzasz ocieplać to zwiększenie grubości styropianu z 5 do 15 cm kosztuje dużo mniej i daje dużo lepsze efekty niż zastosowanie pth 44 zamiast np pustaków Max.
Z kolei osobiście uważam , że ściana pth 44 jest za zimna na dzisiejsze ceny energii i w tej samej cenie można mieć dużo cieplejszą ściane 2W.




Bzdury.
Piszecie o patologii, a nie o sztuce budowania.
A moi sąsiedzi mieszkaja kilkka lat w takich domach i chwala sobie BARDZO!!! (w zimie ciepło, latem zimno).

echo,
ciepło zimą i zimno latem można osiągnąć na tak wiele sposobów że, to akurat nie jest cechą charakterystyczną tylko domów z pth 44,
...
co nie oznacza że w takim domu nie może mieszkać się bardzo dobrze :)