PDA

Zobacz pełną wersję : Konserwacja głowicy termostatycznej w baterii REA



matmiak
27-08-2023, 18:08
Dzień dobry wszystkim użytkownikom!
Od roku posiadam baterię prysznicową z termostatem Rea Lungo, już od jakiegoś czasu chciałem wyczyścić głowicę termostatu, bo kręci się coraz gorzej. Zdjąłem ozdobną manetkę jednak nie mogę wydostać głowicy. Może podpowiecie, mam ją próbować odkręcić kluczem czy tylko na siłę wyciągnąć? Niestety głowica ani drgnie, a nie widzę nigdzie dodatkowych mocowań :(
Zdjęcie głowicy:
466039

Pozdrawiam i dzięki za potencjalne rady, Karol

Kaizen
27-08-2023, 18:53
Sprawdź, czy od spodu nie ma śrubki na imbus (wkręconej tak, że nic nie wystaje). Jak nie ma i widzisz gwint (po zdjęciu nie jestem pewien), to kręć mocniej.

matmiak
27-08-2023, 19:12
Cześć,
niestety żadnej śrubki imbusowej nie zlokalizowałem (jedynie manetka dekoracyjna była tak przykręcona). Gwintu też nie widzę :/ Może tu będzie lepiej widać. Trzyma się tak mocno, jakby było jeszcze gdzieś przykręcone. ale nie mam pojęcia jak i gdzie. Liczę, że może trafię na kogoś, kto miał do czynienia z firmą Rea.
466042

Kaizen
27-08-2023, 19:28
Wrzuć zdjęcie od dołu.

matmiak
27-08-2023, 19:56
Zdjęcie od dołu:
466053

Zauważyłem, że w nakrętce w środku jest jakby gwint, ale to nie jest do imbusu...
466054

Kaizen
27-08-2023, 20:25
Tu widać gwint (że głowica jest wkręcana) Więc przyzwoita żabka, dobrze złap (żeby nie zjechać ząbków) i wykręcaj.
Ciśnienie spuściłeś? Zakręciłeś zawór główny i odkręciłeś zawór w tej baterii?

Edyta
Zaznacz sobie jak jest ustawiona.
A ten gwint co zaznaczyłeś to normalnie jest od śrubki, którą jest przykręcona ozdobna gałka. Jak tak pogooglałem, to ta Rea Lungo chyba jej nie ma. To jest tylko na wcisk?

matmiak
27-08-2023, 21:03
Ta ozdobna jest na imbus od dołu dokręcana.
Dzięki za podpowiedzi :)

Rik_o
13-12-2023, 19:10
Ta ozdobna jest na imbus od dołu dokręcana.
Dzięki za podpowiedzi :)

Hej i udało Ci się wykręcić tę głowice? Mam podobny problem z podtynkową od Rea, ale widzę że głowica taka sama tu i tu. Jak to wykręcić?