PDA

Zobacz pełną wersję : Domek narzędziowy - izolacja przeciwilgociowa od podłoża



Grzegorz_ST
30-08-2023, 07:54
Witam i proszę o radę. Mam od niedawna drewniany domek narzędziowy. Jest postawiony bezpośrednio na podstawie z płyt chodnikowych (domek bez podłogi). Niepokoi mnie, że betonowe płyty długo trzymają wilgoć i wydaje mi się, że może to negatywnie wpłynąć na drewno na styku z betonem. Naturalnie, zależy mi, żeby domek w dobrej kondycji postał jak najdłużej.
Myślę, żeby zaizolować go przez wstawienie między ścianki domku a płyty chodnikowe kompozytową deskę tarasową lub kompozytowe sztachety. Czy to dobry pomysł?

466081

466082

Ratpaw
30-08-2023, 08:35
Możesz podłożyć kawałki papy, ale drewno na dole domku zgnije od samego zacinania deszczem. Woda będzie uderzać w płyty i piasek i rozbryzgiwać.

Grzegorz_ST
30-08-2023, 08:53
Dziękuję. No ale generalnie izolacja powinna jednak znacząco przedłużyć żywotność i lepiej ją zrobić? Pytam, bo same podstawienie jest trochę kłopotliwe ze względu na wagę domku i nie jestem pewny, czy gra jest warta świeczki.

Ratpaw
30-08-2023, 09:13
Oczywiście, że zrobić. Proponuję papę, bo wystarczy podnieść domek o kilka mm.

Grzegorz_ST
30-08-2023, 09:27
Dziękuję z rozwianie wątpliwości.

Ratpaw
30-08-2023, 11:45
Proszę. Przy okazji podnoszenia domku, mozesz od dołu przesmarować środkiem zabezpieczającym drewno te żółte słupy, ponieważ na papie też będzie stała woda i dostawała się do drewna poprzez poprzecznie cięte słoje.