PDA

Zobacz pełną wersję : Przewody PE-flex dla klimatyzacji kanałowej



PawelMitkowski
11-09-2023, 10:23
Szanowni Użytkownicy Forum,

To mój pierwszy post tutaj, witam wszystkich serdecznie i proszę o wyrozumiałość dla nowicjusza.
Pytanie jest proste. Czy wielkim błędem będzie wykorzystanie przewodów PE-flex do budowy kanałów klimatyzacji?

Przyznam szczerze, że temat klimy kanałowej jest może i dość dobrze opisany, również tutaj na forum, ale mało jest o samych kanałach.

Mam mieszkanie, które obecnie jest ogrzewane z PC powietrze-woda. Mam zamiar zamontować centralę wentylacyjną, ze względu na kompletny brak wentylacji obecnie, dodatkowo mając PC "przy okazji" pomyślałem o wykorzystaniu jej i budowie klimatyzacji kanałowej. Oczywiście chcę zbudować klimatyzację na osobnych kanałach, ale jak mam to robić na spiro lub thermoflexie, to zastanawiam się czy nie można użyć jakiegoś HDPE flexa, dobrze zaizolować kauczukiem i po problemie. Dlaczego? Bo do tego wykorzystałbym chłodnicę i wentylator kanałowy i proste skrzynki rozprężne również z PE. Żeby zachować przepływ dać anemostaty do recyrkulacji 160. Do każdego anemostatu 3 rury fi 75, łącznie dwa nawiewy, dwa wyciągi. Po prostu nie spotkałem się z takim podejściem i zastanawiam się gdzie jest haczyk.

Będę wdzięczny za rozjaśnienie i przede wszystkim wskazanie możliwych pułapek. Mieszkanie jest niewielkie kubatura około 140 m3. Klimatyzacja byłaby na dwóch pokojach po 17 m2, w których zamierzam również doprowadzić osobnymi kanałami nawiew z WM. Wywiew z kuchni i łazienki.

Pozdrawiam Paweł