PDA

Zobacz pełną wersję : Autokoncumpcja-sciema czy zle podlaczenie?



maniut
18-09-2023, 16:05
Witam,
Czy jest mi ktos w stanie wytlumaczyc problem z autokonsumpcja energii?
Mam instalacje 4.5 kW. Wlaczona grzalka 3kWH w bojlerze, piekarnik, plyta indukcyjna, telewizor..grubo ponad 5kW. Jak to jest, ze mimo wszystko wylacza mi falownik? Macherzy z PGE powiedzieli ze prad z instalacjii i tak plynie "do zbiornika" i stamtad do uzytkownikow i jak sasiad za duzo do "zbiornika " wpusci to wywali intalacje u wszystkich na linii. Jak sie to ma zatem do autokonsumpcji?
Na logike, jak konsumuje co produkuje to nic mi wywalac nie powinno. Czy sie myle? Czy moze mam cos zle z intalacja?
Z gory dziekuje za rzeczowa odpowiedz. Dodam, ze problem zglaszalem do PGE, napiecie niby oobnizyli, potem znowu dziadowsko zaczelo to dzialac, zglosilem problem, dostalem pismo ze u nich wszysko ok i zebym zwiekszyl autokonsumpcje......

Kaizen
18-09-2023, 16:16
Rozrysuj instalację z zaznaczeniem długości i grubości kabli.
Jakie są napięcia na poszczególnych fazach przed włączeniem obciążeń, a jakie po włączeniu?

d7d
18-09-2023, 20:57
maniut
Jakie masz napięcia w sieci jak "wywala" i w zwykłych godzinach dziennych i nocnych ?

cangi80
18-09-2023, 21:48
A czy obciążyłeś trzy fazy ? Obciążając jedną lub dwie na trzeciej napięcie wzrośnie i wyłaczy falownik. Raczej to chyba nie jest falownik jednofazowy.

stos
18-09-2023, 22:24
Witam,
Czy jest mi ktos w stanie wytlumaczyc problem z autokonsumpcja energii?
Mam instalacje 4.5 kW. Wlaczona grzalka 3kWH w bojlerze, piekarnik, plyta indukcyjna, telewizor..grubo ponad 5kW. Jak to jest, ze mimo wszystko wylacza mi falownik? Macherzy z PGE powiedzieli ze prad z instalacjii i tak plynie "do zbiornika" i stamtad do uzytkownikow i jak sasiad za duzo do "zbiornika " wpusci to wywali intalacje u wszystkich na linii. Jak sie to ma zatem do autokonsumpcji?
Na logike, jak konsumuje co produkuje to nic mi wywalac nie powinno. Czy sie myle? Czy moze mam cos zle z intalacja?
Z gory dziekuje za rzeczowa odpowiedz. Dodam, ze problem zglaszalem do PGE, napiecie niby oobnizyli, potem znowu dziadowsko zaczelo to dzialac, zglosilem problem, dostalem pismo ze u nich wszysko ok i zebym zwiekszyl autokonsumpcje......

Może bez Twojej energii wysyłanej do sieci napięcie w sieci jest za wysokie z innego powodu.
Twój falownik z powodu za wysokiego napięcia się wyłączy niezależnie czy wysyłasz do sieci czy nie.
Wystarczy że napięcie jest za wysokie.

klaudiusz_x
21-09-2023, 14:31
Pierwsza sprawa, to napięcia kiedy falownik nie pracuje. Dodatkowo wyłącz wtedy wszystkie prądożerne urządzenia, by nie zniekształcić odczytu
Napięcia wtedy sprawdź bezpośrednio na falowniku.
Aplikacja ma poślizg w dostępie do danych.
Kolejna, jakie przewody lecą z falownika do rozdzielni i z rozdzielni do licznika prądu ZE.
Jeśli już są wysokie napięcia, to przez zbyt cienkie przewody i do tego ich długość powoduje, że falownik musi trochę mocniej podbić napięcie.
To 253V średnio jakie falownik może podawać w określonym czasie.
Może być 256V i więcej , ale potem musi spaść, by średnia wyszła 253V.
A dodatkowo, kiedy falownik się już wyłączy, to by ruszyć, napięcie w sieci nie może być większe od 250V.
Podaj dane.
Bez nich, nie można nic stwierdzić.