PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt kuchni - prośba o opinię



piotr_ro
24-06-2005, 22:54
Jest to mój debiut na forum muratora i od razu chciałbym skorzystać z Państwa opinii na temat projektu kuchni. Nie słuchając rad postanowiliśmy z żoną nie korzystać z usług projektanta wnętrz, czy architekta i sami wieczorem przygotowaliśmy projekt.

Gwoli komentarza:
Fronty wykonane będą z forniru jesionowego, przy czym słoje ułożone będą poziomo. A podłoga to parkiet przemysłowy - jesion.

Ciekaw jestem opinii. Tym bardziej, że mam jeszcze możliwość wykonania nawet drastycznych zmian ...

Oto projekt:
http://www.s4bpm.com/images/kuchnia.JPG

oraz podłoga... (niestety nie mam zdjęć ściany na której będzie kuchnia)
http://www.s4bpm.com/images/parkiet%201.jpg

monig
25-06-2005, 08:31
Moim zdaniem kuchnia dobrze rozplanowana.
Osobiście pod piekarnikiem zrobiłabym nie szuflady a jedną szafkę (w projekcie szuflad jest i tak sporo).
Osobiście zlikwidowałabym półki otwarte. Nie wiem jeszcze co ale nie pasuje mi róg pod półkami otwartymi.
Z drobiazgów uchwyt pod zlewem z szafką pod komorą dałabym na środku.
Dolną krawędź szafek wiszących dopasowałabym do dolnej krawędzi okapu i zgrała z boczną ścianą. Ile przewiduje projekt na blat roboczy (czy nie 1,20?).
Na podłodze widzę parkiet przemysłowy. Co to będzie za kolor frontów i z czego?
Inna wersja góry to okap schowany w szafkę z panelem meblowym i na górze 1 rząd trzech półek z tym, że nie przeszklonych.

piotr_ro
25-06-2005, 10:16
Bardzo dziękuję za odpowiedź - już zmieniłem umieszczenie uchwytu do frontu szafki pod zlewem i szuflady w słupku z piekarnikiem na szafkę.

Blat roboczy między płytą a zlewem ma dokładnie 1 metr.
Szafki wiszące są powieszone niżej (55 cm nad blatem), tak by były dostępne także dla żony. Okap zgodnie z zaleceniami 65 cm nad blatem.

Co do okapu szafkowego - mamy wersję także i z nim, ale powstaje dość monotonny ciąg, który trudno ożywić.

Róg z otwartą szafką to konsekwencja szybu kominowego 42 x 67 cm...

A oto kuchnia po zmianach...
http://s4bpm.com/images/kuchnia2.JPG

P.S.
Fronty fornir jesionowy z poziomymymi słojami.

asiaasia
25-06-2005, 10:35
Witam.
Ogólnie kuchnia bardzo mi się podoba. Dużo rozwiązań palnuje w swojej kuchni np. wysoka zabudowa, piekarnik w słupku, podwójne poziome szafki wiszące.
Uchwyty przy szafkach w wysokiej zabudowie też dałabym na środku. Zastanawiam sie też czy nie byłoby ładniej gdyby płytę umieścić na środku i szafki po obu stronach okapu, symetrycznie. Tylko wtedy jest mniej blatu roboczego, zostaje podzielony na mniejsze kawałki, co jest mniej praktyczne.
A jaki planujecie blat?



http://www.s4bpm.com/images/parkiet%201.jpg
Bardzo mi się podoba podłoga, :lol: :lol: :lol: też taka planujemy u siebie tylko brzozę.

Pozdrawiam

agusia-rum
25-06-2005, 15:08
Róg z otwartą szafką to konsekwencja szybu kominowego 42 x 67 cm...



Projekt jest ok. Tylko ten róg zamknęłabym np szafką z żaluzją. Otwarte półki przy takiej koncepcji kuchni rażą mnie. No i raczej są mało praktyczne przy takiej głębokości.

Pozdrawiam

ciku
25-06-2005, 15:26
Ja z kolei mam pytanie. Podejrzewam ze projekt kuchni robiles w kitchendraw? Mam rowniez ten program ale nie umiem sobie poradzic z zamieszczeniem zdjecia na forum. Zapisuje kuchnie w programie ale nie wiem jak jej rysunek/fotorealizacje "wyciagnac" z programu i wsadzic na net? Moze nie widze jakieos szczegolu?? Jak to zrobic?Z gory dzieki.

monig
25-06-2005, 15:28
Jeszcze jedna sprawa.
Może fajnie byłoby dla symetrii zachowac tę samą szer. dolnych szafek i szuflad w ciągu ze zlewem lub zbliżoną np. szuflady 50 reszta szafek dolnych tj. na ścianie bocznej.
Czy przewidziano w projekcie zmywarkę 45 bo 1 szafka pod zlewem jest węższa - jeśli tam jest zmywarka to dałabym 60 do takiej sporej kuchni. Jakie są szerokości szafek dolnych w ciągu ze zlewem?
Podoba mi się po zmianach.
Powodzenia w realizacji i użytkowaniu.

piotr_ro
26-06-2005, 09:51
Z samego KitchenDraw nie udało mi się zapisać obrazka, więc zrobiłem to tak:

1) Zrobiłem wizualizację sceny w KitchenDraw
2) Następnie zrzut ekranu do schowka: kombinacja przycisków "Alt"+"Print Screen"
3) W Paint zrobiłem "wklej"
4) Zaznaczyłem interesujący mnie fragment i wybrałem "kopiuj"
5) Uruchomiłem jeszcze raz Paint i jeszcze raz "wklej"
6) Wystarczy zapisać obrazek i gotowe ;)

piotr_ro
26-06-2005, 09:57
Szerokość ciągu ze zlewem 297,5 cm
Szerokość szafek:
Szuflady 60 cm
Szafka pod zlewem 55 cm
Zmywarka 60 cm

Szerokość ciągu z piekarnikiem 132 cm
Szerokość szafek
Słupek z otwartymi półkami 30 cm
Słupek z piekarnikiem 60 cm
Słupek z lodówką 60 cm

piotr_ro
26-06-2005, 10:04
Bardzo nam się podobają żaluzje i także myśleliśmy nad nią, niestety cena jest kosmiczna ~1000 zł.
Jeśli ktoś wie gdzie w Gdańsku można nabyć żaluzje szerokość 30 cm w rozsądnej cenie proszę o namiar.

piotr_ro
26-06-2005, 10:10
Obrazki w KitchenDraw - postanowiłem trochę pogrzebać i znalazłem ;)

W Menu Plik->Wyślij->Obraz JPG/BMP
jest możliwość bezpośrednio zapisu do pliku ;)

agusia-rum
26-06-2005, 10:16
Bardzo nam się podobają żaluzje i także myśleliśmy nad nią, niestety cena jest kosmiczna ~1000 zł.
Jeśli ktoś wie gdzie w Gdańsku można nabyć żaluzje szerokość 30 cm w rozsądnej cenie proszę o namiar.

Jeżeli chcesz sam mechanizm + żaluzję to poszukaj w First ul.Kościuszki 6, http://www.first.vanet.pl/ , w Trading Company
http://www.tco.com.pl/index.php, w Horst w Gdyni http://www.horst.com.pl/, albo w Redzie http://www.ekpol.gd.pl/

Pozdrawiam

monig
26-06-2005, 13:41
Szerokości szafek są dobre.
Żaluzję popieram lepsza niż otwarte półki. Rozważ może czy nie zrobic trzech zamiast 4, bo z uwagi na ich dużą głebokośc (chyba ponad 50 cm) będzie trudniej sięgną przy tak małej wysokości.

ciku
26-06-2005, 14:05
Z samego KitchenDraw nie udało mi się zapisać obrazka, więc zrobiłem to tak:

1) Zrobiłem wizualizację sceny w KitchenDraw
2) Następnie zrzut ekranu do schowka: kombinacja przycisków "Alt"+"Print Screen"
3) W Paint zrobiłem "wklej"
4) Zaznaczyłem interesujący mnie fragment i wybrałem "kopiuj"
5) Uruchomiłem jeszcze raz Paint i jeszcze raz "wklej"
6) Wystarczy zapisać obrazek i gotowe ;)


Dziekuje za pomoc . Juz sama znalazlam ze mozna rowniez uzyc "wyslij" i w ten sposob wyslac sobie zdjecie chocby na pulpit. A potem juz droga latwa.

Magośka
27-06-2005, 20:01
Jaka ma być szyba w szafkach wiszących- ja widzę matową. No i co zzamierzasz zrobić przestrzenią ściany nad blatem - może też szyba- to ostatnio modny pomysł.Zobacz do wątku Polyann, tam jest opis co i jakl zrobić. Nie wiem co sądzisz o stali lub czymś co jest stalopodobne (ale z gustem)- to jeżeli spodoba Ci się więcej chłodu.
No i ciekawa jestem na jaki pomysł wpadliście z blatem - czy te szarości to kolorystyka przy której chcecie pozostać?

piotr_ro
28-06-2005, 19:53
Kolor szyb - białe matowe.
Co do ścian były dwie koncepcje albo laminat w kolorze blatu , czyli aluminium albo szyba i jakiś ciekawy kolor za nią.
Kuchnie już zamówiliśmy ale pozostawiliśmy sobie możliwość zmiany w zakresie blatu i wykończenia ściany.
Ciągnąc dalej wątek - koncepcji stali na ścianie upadła - postanowiliśmy dobrać wszystko w kolorze aluminium: ramki w szafkach, blat, piekarnik, okap kuchenny, cokół, wywietrzniki pod lodówką i piekarnikiem.

Reasumując wszystkie dodatki chcemy dać alu ale wciąż nie możemy się zdecydować na kolor(y) ścian i materiały.

Końcepcje:
1. Ściany pokoju kolor papierówki, ściana z ciągiem kuchennym popiel + pod szafkami i okapem szyba.
2. Ściany pokoju kolor szary, ściana z ciągiem kuchennym czerwony pastel+ szyba
3. Wszystkie ściany szare + pod szafkami i okapem laminat alu.

aneks
29-06-2005, 13:58
Nasunęło mi sie kilka pomysłów:
1. Pod płytą kuchenną powinienneś zafundować sobie szersze szuflady i tylko dwie kolumny-np 90cm i drugi węższy lub nawet jedną kolumnę szuflad 120cm. Szerokie szufaldy są przede wszystkim wygodniesze,praktyczniejsze, a poza tym lepiej wizualnie by to wyglądało.
2. czy mi się wydaje, czy pod zlewem po prawej stronie ma być zmywarka? Jeśli tak, to koniecznie przekręciłabym zlew i umieściłabym zmywarkę obok szuflad szerokich (wtedy rezygnujesz z jednej kolumny szuflad węższych), jeśli ma być w rogu po prawej sronie ciągu to jest to rozwiązanie bardzo niewygodne (za blisko ściany-ograniczony dostęp i daleko do półek gdzie towar ze zmywarki będzie wykładany)
3. bardziej mi się podobają szuflady pod piekarnikiem, z tym że trzy to przesada. Szczególnie to coś wąskie (szuflada?, blat?) jest niepraktyczne, co tam zmieścisz i jaką funkcję miałaby spełniać? Proponuję dwie głębsze szuflady w tym miejscu

Generalnie jest ok, podoba mi się

piotr_ro
30-06-2005, 17:30
W wolnej chwili pobawiłem się projektem... i oto efekty ;)
http://s4bpm.com/images/kuchnia6.jpg

romka
30-06-2005, 18:52
dla mnie to najlepsza wersja i pod wz.kolorystyki i pod wz wizualnym
pozdro

monig
30-06-2005, 19:00
W ostatniej wersji jest za mało szuflad i ta przerwa pomiędzy dolnymi szafkami ale za to nie ma otwartych półek

piotr_ro
30-06-2005, 22:13
Ostatnio nadesłana wersja to w zasadzie wolna twórczość - bez zgody żony - :wink:

Nie jestem też pewien, czy rzeczywista realizacja nie wyszła by tandetnie - połączenie naturalnego forniru jesionowego z laminatem imitującym aluminium / szarym lakierem na frontach ... dla mnie za duże ryzyko.

Jak monig zauważyła mała ilość szuflad + 2 wąskie karga w mieszkaniu, które ma 40m2 i jest mało ustawne to trochę za mało.

Ale kończąc z tą autokrytyką chciałem zapytać jak ożywić projekt z 3 kolumnami szuflad - najbardziej potrzebuję pomocy przy doborze kolorów ścian. Może jakieś ciekawe pomysły na wzory malowideł ściennych.

Ja już zaczynam mieć dość ... reżim jaki narzuca funkcja kuchni w pokoju + małe przestrzenie do zagospodarowania + usytuowanie przyłączeń + materiały z jakich wykonane są niektóre ściany zaczynają mnie wpędzać w chorobę ... jednym słowem pomocy !!!

Se
01-07-2005, 08:20
w jakim programie robiles projekt kuchni?

piotr_ro
01-07-2005, 08:37
KitchenDraw

Bard13
01-07-2005, 09:03
Nie wiem, jakie sprzęty zaplanowałeś, ale mam nadzieję, że zmywarkę do naczyń za którąś szafką ukryłeś?

piotr_ro
01-07-2005, 09:06
Zmywarka pod ociekaczem od zlewu

monig
01-07-2005, 12:44
Tak się zastanawiam. Przykładowo cokoły pod szafkami i blaty w ciemniejszych kolorach (ceglasta czerwień, czekoladowy brąz) dla odcięcia koloru mebli i podłogi.
Ściany b. jasny szary lub ciemniejszy szary tylko na środkowej ścianie boczna ściana tak jak pozostałe w mieszkaniu a na ścianie obok obrazy ew. plakat w żywych kolorach ale pasujących do barw użytych w kuchni. Lub blaty i cokoły w szarościach a środek w ceglastej czerwieni lub innym. Może ktoś doradzi jakie tu pasują kolory.

annie
07-07-2005, 07:22
Fajny projekt :) zwroc tylko uwage na ilosc glebokich szafek, zdecydowanie wygodniejsze sa szuflady albo carga, szafke pod piekarnikiem mam i teraz kombinuje jak zmienic ja na cargo! nie boj sie szuflad mozna je robic glebokie, a odpada problem nurkowania :)
jesli chodzi o szafki wiszace to zmierz sobie wysokosc wewnetrzna szfki - tak zeby mozna bylo zrobic dwa pziomy - polki w srodku. Ja mam niestety piekne ale zbyt niskie i po wstawieniu kieliszkow sporo przestrzeni zostaje ale zbyt malo by ustawic jeszcze jedno pietro.

piotr_ro
23-08-2005, 22:45
Czas na realizację....
Poniżej dwa zdjęcia - jeszcze niedokończonej kuchni - brak okapu i kurtyny przy piekarniku oraz uchwytów w szafkach po lewej stronie piekarnika ...

http://www.s4bpm.com/images/realizacja_1.JPG
http://www.s4bpm.com/images/realizacja_2.JPG

Drobny komentarz - aparat zniekształca kolory - podłoga jest jaśniejsza ...

Soniq
24-08-2005, 07:32
Dla mnie bomba. Wprowadzilabym kilka zmian, ale to oczywiscie kwestia co sie komu podoba. Generalnie - bardzo fajna kuchnia
:D :D :D

P.S. Ta lampa... :-? :-?

piotr_ro
24-08-2005, 09:39
Lampy papierowe znikną ... kiedyś ;)
Jak się odkujemy

mmarysia
24-08-2005, 09:44
Naprawdę fajnie to wygląda i bardzo mi sie podoba podloga- Ach, juz sie nie moge doczekac swojej kuchni. Pozdawiam

mdzalewscy
24-08-2005, 11:38
fajna kuchnia trochę ta podłoga nie pasuje (mało kuchenna), ale jest O.Ki

tripper
24-08-2005, 11:41
fajna kuchnia, a co to tam lezy pod zlewem na podlodze?

Soniq
24-08-2005, 18:40
Lampy papierowe znikną ... kiedyś ;)
Jak się odkujemy

My tez zaczynalismy od papierkowych
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Krzysztof Błażowski
28-08-2005, 22:08
Witam Wszystkich

Mam jedno pytanie. Czy ta kuchnia jest na nóżkach?

piotr_ro
29-08-2005, 08:42
Tak, kuchnia jest na nóżkach, do których klipsami przyczepiony jest cokół (15 cm).

Anulek2005
03-09-2005, 10:45
Dla mnie super. Realizacja wyszła dużo ładniej niż sam projekt :oops: (wiecie o czym mówię ). Bardzo mi się podoba.

Pozdrowionka
Ania

07-10-2005, 08:30
Pięknie. :D
Uwielbiam szary kolor i baaardzo mnie korci,żeby go wcisnąć do kuchni. ;)

07-10-2005, 08:31
Mam pytanie:co jest na ścianie nad blatem?Szkło czy płyta?

monig
07-10-2005, 08:35
Wyszło bardzo ładnie i symetrycznie. Jak przypuszczam dodasz później parę drobiazgów dla jej rozweselenia.

piotr_ro
07-10-2005, 20:20
Mam pytanie:co jest na ścianie nad blatem?Szkło czy płyta?
Płyta 10mm oklejona laminatem - tym samym co blat.

piotr_ro
07-10-2005, 20:36
Wyszło bardzo ładnie i symetrycznie. Jak przypuszczam dodasz później parę drobiazgów dla jej rozweselenia.
Bardzo miło słyszeć (czytać) takie komentarze, ze swej strony mogę jedynie podziękować i jeśli będę w stanie służyć jakąś radą - pomogę.

Co do dodatków nie mamy jeszcze pomysłów, ale napewno coś będzie. (Trochę czerwieni, trochę zieleni)
Planujemy zakupy oświetlenia, zmywarki i okapu - polowanie na dodatki zapewne rozpoczniemy dopiero po zakończeniu tego etapu ;)

Z najbliższych zakupów pojawi się obok piekarnika żaluzja meblowa zasłaniająca wnękę. Na wiosnę mamy nadzieję, że odżyją kalie kantaderskie uwiecznione na zdjęciu, którym serwujemy hibernację :). I to na razie tyle...

monig
10-10-2005, 08:38
Bez tej żaluzji wygląda równie dobrze.

net@
03-01-2006, 21:27
swietna kuchnia! jak to miło, że wykonianie równie udane jak projekt :-)

czy kitchendraw ma taką biblioteke takich mebli???? chyba widziałam jakąś ubogą wersje nic takiego tam nie było!

Inezka
03-01-2006, 21:59
Ladne mebelki, tylko dla mnie troszke jeszcze jest tu smutno, ale pewnie to sie zmieni po kilku miesiacach uzytkowania :)
Gdzie sa drzwi wejsciowe do tej kuchni???? Kolo wysokiej zabudowy???
Ja planuje taka srednia przy drzwiach (ok. 140 cm) i duzo osob mi odradza to rozwiazanie, ze niby bedzie przytlaczajaco :(
Ale mnie sie podoba :)

aha26
04-01-2006, 14:49
dla mnie kuchnia super...gratuluję! :wink:

piotr_ro
04-01-2006, 19:59
Bardzo dziękuję, za tak ciepłe opinie, a co do drzwi ...jakie drzwi ? :)
Drzwi nie ma - kuchnia jest w pokoju tzw. gościnnym - razem mają 24m2
Mieszkanie ma 42 m2, stąd zdecydowaliśmy się na nie wydzielanie kuchni.

burgundczyk
05-01-2006, 09:10
...a mozna wiedziec, ile to kosztowalo? Jestem tez ciekaw, jakie urzadzenia tam zamontowales (najchetniej producent i symbol modelu, ew. z wymiarami) i ich ceny... :)

agnieszkaa
07-01-2006, 10:41
jestescie zadowoleni z takiej podłogi w kuchni????
Ja osobiscie wolałabym płytki....

piotr_ro
09-01-2006, 19:24
Ad. Sprzęt:
Piekarnik Whirpool AKZ431 AL
Lodówka Liebherr ICU 32520
Płyta Masterccok C2D60Z2 S
Zlew: Deante Sonata
Bateria: Deante Azuryt
Okap: NETO Platinum K (nie ma go jeszcze na zdjęciu)

Ad. Ceny
Co do cen podam tylko cenę mebli: 7600 zł
Fornir jesion, uchwyty i ramki alu, szuflady blum tandembox pełen wysuw z hamulcem

piotr_ro
09-01-2006, 19:29
Co do parkietu w kuchni - jesteśmy bardzo zadowoleni.
Dzięki tej decyzji zyskaliśmy efekt jednej przestrzeni, która daje efekt "powiększenia" relatywnie małego mieszkania.
Co do strony praktycznej, nie odczuliśmy do tej pory żadnych negatywnych stron.

piotr_ro
11-03-2006, 09:25
Zmiany, zmiany, zmiany: mamy już okap i zmywarkę ...
http://s4bpm.com/images/realizacja_3.jpg

Żelka
11-03-2006, 10:23
Kuchnia ladna, tylko mi troche kolorow brakuje. Jaki to kolor na scianach, bo wyglada na szary? Może tutaj dac cos co troche rozswietli, doda energii, bo troche tutaj jak na kuchnie, gdzie duzo jest do roboty, za bardzo spokojnie...Przydalo by sie cos co pogoni do roboty. Jakis inny kolor scian i juz bedzie...A reszta jest jak najbardziej ok. Lande i funkcjonalnie, duzo miejsca na rzeczy... :P