PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana uszczelek w oknach drewnianych z 2010r.



Riva4
24-09-2023, 10:27
Witam wszystkich forumowiczów. Ostatnio dowiedziałem się że uszczelki w oknach, drzwiach powinno się wymieniać co 7-8 lat.
W moich oknach mam uszczelki , których nie mogę zidentyfikować a są użytkowane od 2010r.
Może ktoś z forumowiczów potrafi określić co to za producent podejrzewam MACO ale nie jestem pewien (zał.)
Ew. co zamiennie można założyć dobrej i sprawdzonej firmy. Dziękuję za poradę.

marvinetal
24-09-2023, 13:46
Jak się wyczyści i posmaruje z raz na rok to nie trzeba potem wymieniać :D

finlandia
24-09-2023, 18:22
Nie spotkałem się z sytuacją by w drewnianych oknach które serwisuję u swoich klientów (Urzędowski) była potrzeba wymiany uszczelki nawet po 20 latach. Oni używają Trellborg a teraz chyba Deventer. Twoja wygląda jak ta:
https://simteq.pl/do/item/019239_1/Uszczelka-okienna-ACF5491#sub-006597
To mniej uznana marka.
Ale czy faktycznie powinno się wymieniać uszczelki co 7-8 lat? Jak ktoś używa tak słabych, to może i tak. Ja po raz pierwszy coś takiego słyszę.

Riva4
27-09-2023, 09:53
Dziękuję za informację. Przejrzałem oferty polecanych uszczelek Trellborg Deventer i cenowo są one o połowę tańsze. Aktualnie ze względu na specyfikę posiadanej uszczelki jej szerokości krycia i materiału z jakiego jest wykonana zamówiłem dla próby takie uszczelki : Uszczelka KD 6 oraz trochę droższa ACF 5491. Jestem ciekaw jak to wyjdzie .