PDA

Zobacz pełną wersję : Wieje wiatr z sufitu podwieszanego



Jarek882
04-10-2023, 14:10
Mam problem z wiatrem w suficie podwieszanym. Z zewnątrz styropian 20cm do ciągnięty do deskowania i zostawiona szczelina wentylacyjna. Wełna 20cm pomiędzy belkami jest dociagnieta do murłaty a 10cm jest położona w poprzek od góry nałożona na murłate dosunieta do styropianu. Pomiędzy stelażem a wełna jest również ocieplony wieniec wełna. Pomiędzy stelażem a wełna jest pustka około 8cm.wkladalem rękę pod wełnę i nie czułem żadnego wiatru a z żyrandoli lekko dmucha powietrze. Nie mam już pomysłu jak to sprawdzić skąd podwiewa. W jednym miejscu wieje nawet z peszla od przewodu elektrycznego. Robiłem to samemu więc robiłem jak u siebie a coś nie pyklo. Prosiłbym o pomoc.

Ratpaw
04-10-2023, 22:43
Możesz zlecić Blower Door Test, koszt ok. 1500 zł, dowiesz sie bardzo wiele nt nieszczelności Twojego budynku.

kroles
04-10-2023, 23:24
Ani wełna ani styropian nie zapewniają szczelności. Jak masz nieszczelny dom i różnicę ciśnień (wiatr) to powietrze sobie znajdzie drogę. Pomalutku wleci w większe przestrzenie, tego nie wyczujesz. Ale jak wyleci z gniazdka, to już tak.

Jarek882
05-10-2023, 11:02
Ani wełna ani styropian nie zapewniają szczelności. Jak masz nieszczelny dom i różnicę ciśnień (wiatr) to powietrze sobie znajdzie drogę. Pomalutku wleci w większe przestrzenie, tego nie wyczujesz. Ale jak wyleci z gniazdka, to już tak.

Ma to sens. W takim razie czekam na ochlodzenie i wypożyczę kamerę termowizyjna.

Jarek882
06-10-2023, 07:50
Czy wełna przy murlacie powinna być do samych desek dosunieta czy powinna tak być dziura?