PDA

Zobacz pełną wersję : Klimatyzacja kaisai hot do ogrzewania czy dobry wybór



Ohotomen
07-10-2023, 22:06
Witam chciałbym założyć do mieszkania klimatyzację do ogrzewania.
Do tej pory ogrzewalem kominkiem ale mam go dość.
Wspólnie z żoną wybraliśmy klimatyzację kaisai hot 3.5kw 2 szt chciałbym się zapytać was ekspertów czy to dobry wybór prosił bym o jakieś rady. Opinie
Miałem jeszcze do wyboru
Gree amber prestige
Rotenso mirai
Rotenso revio
Lecz trzeba dopłacić. 2000zl do kazdej sztuki czy jest sens dopłacać?

gawel
07-10-2023, 23:38
Nie

Ohotomen
08-10-2023, 06:41
Ale dlaczego nie ?
Nie wiem czy to jest ważne ale porównywałem
Jednostki zewenetrzne i wewnętrzne
I we wszystkich modelach są większych
Rozmiarów niż w kaisai hot czy to
Robię różnice wielkość jednostek

swierol
08-10-2023, 07:34
A ile za tego Kaisaia sobie życzą? Bo to jest dość istotna kwestia.
Gdzie będziesz montował te urządzenia? W salonie i sypialni?

Ohotomen
08-10-2023, 10:18
Życzą sobie 5000zl
Będę montował w salonie 25m
Oraz na korytarzu

Ohotomen
08-10-2023, 10:20
I czy zwracać uwagę na te jednostki zewnetrzne,
Ze są dużo większe niż w kaisaiu.
Odrazu wspomnę że to będzie moje jedyne
Źródło ogrzewania plus kominek

JasonOgg
08-10-2023, 13:37
Przede wszystkim sprawdź dla jakiej temperatury podają moc nominalną, często jest to +7c.
Po drugie przelicz dokładnie jakiej mocy potrzebujesz, sprzedawcy lubią zawyżać zapotrzebowanie przy obliczaniu, i potem klima taktuje.
Ja grzeję moje słabo ocieplone 30m2 klimą 2,7kw Gree lomo luxury plus i daje radę.

Ohotomen
08-10-2023, 14:09
Te 2 szt po 3.5kw będa idealne pomieszczenia łącznie mają
60m2 plus do tego jest kuchnia pokój córki i sypialnia wszystkie
Te pomieszczenia są otwarte także trochę ciepła tam pójdzie.
Klimy maja być tak zamontowane ze są na przeciwko drzwi do
Kuchni oraz pokoju córki.
Najważniejsze co mnie interesuje czy ten klimatyzator kaisai hot
Jest wart uwagi j czy będzie dobry
Rotenso revio w podobnej cenie
Rotenso mirai droższe o 2 tysiące
Gree amber prestige droższe o 2 tysiące
Jest sens dopłacać czy ta klima w zupełności wystarczy
I będzie pobierała mniej więcej tyle samo prądu

JasonOgg
08-10-2023, 15:44
DO tych wymienionych z całą pewnością nie warto dopłacać. gdybyś miał do wyboru Gree U-Crown można by się zastanowić - ma dużo większy zakres modulacji (minimalna 0.3 przy 0.8 kaisaja). Ale te ceny są trochę wysokie więc może poszukaj jeszcze u innych sprzedawców.

Ohotomen
08-10-2023, 16:03
Ale kaisai ma moc zaczynająca się od 0.130 wat a nie 0.8
Po 2 czytałem że gree i rotenso.maja bardzo dużo histereze
Ustawiasz na 23 a w pomieszczeniu raz 22 a za 2h 24
Mam kaisai na firmie do chłodzenia i jak ustawie 21 stopni to tak cały dzień na termometrze jest maksymalne różnice 0.2 stopnia.
Zastanwia mnie tylko czy ten kaisai hot to dobry wybór. Patrząc na ich wielkości jest dużo mniejszy jednostka zewnętrzna jak i wewnętrzna także zkad ta wydajnosc
Ceny wysokie bo instalacja powyżej 5 metrów

Ohotomen
08-10-2023, 16:06
U Crown słabe parametry według danych w karcie katalogowej także z kad ta propozycja ?

JasonOgg
08-10-2023, 16:20
Ale kaisai ma moc zaczynająca się od 0.130 wat a nie 0.8

to jest pobór energii elektrycznej a nie moc grzewcza którą ja podałem.
U crown jest stworzony jako klima do grzania 90% mocy nominalnej przy -25

Ohotomen
08-10-2023, 16:34
Aha ok z tego co widzę to tylko u crown ma 0.3
Mirai, revio ma 0.9 także hot przy 0.8 źle nie wypada .
Ale ogólnie biorąc pod uwagę te 4 jednostki
Rotenso mirai
Rotenso revio
Gree amber prestige
Kaisai hot będzie dobrym wyborem? Ma eev i chyba
Sprężarkę 2 stopniowa.
Zastanwia mnie tylko ta różnica w wielkościach urządzeń.
Czy wogule na te gabaryty nie zwracać uwagi

swierol
08-10-2023, 16:54
Z całym szacunkiem do wyżej wymienionych ale są to chińczyki. Za cene 5tys kupisz jaopończyka i to nie najniższy model. Ja ogrzewam 70m2 klimą Fuji 2,5kw i coś takiego bym Ci poroponował. Dobrze że zwróciłeś uwagę na wielkość jednostek. Większe wymienniki to większy przepływ powietrze i większe korzyści.

swierol
08-10-2023, 17:23
Aktualnie żniwo mają oszuści, którzy namawiają ludzi do ogrzewania swoich domów klimatyzacją.
Proszę sobie dać spokój z tym gównem i kupić coś innego.

PS.
Jaka powierzchnia do ogrzewania, ocieplenie i instalacja.

Miałem do Ciebie szacunek ale w tej sytuacji.... To Ty wszystkim wciskasz gówno na które potrzeba kilka m2 w domu. W dupie byłeś i gówno widziałeś. Jak masz pieprzyć takie bzdury to lepiej zamilcz i zajmij sie tematami gdzie mowa kotłach na drewno czy pellet, na inne tematy sie nie wypowiadaj bo Ci to nie wychodzi.

swierol
08-10-2023, 18:21
Uważaj bo sam możesz się zesra mimo wiary w swoja dupę..

Walcz o klienta a nie po najmniejszej linii oporu.

Czyli co?.

Akurat z montażem czy sprzedażą klimatyzatorów nie mam nic wspólnego w przeciwieństwie do Twoich preferencji:) Mam tego typu urządzenie i wiem jak działa (w przeciwieństwie do Ciebie) Włączam w październiku jednym przyciskiem, wyłączam w kwietniu w tym samym w bez stresu utrzymuje zadaną temperaturę. I to za jaką cenę??!! Czy Twoje urządzenia potrafią to samo? - i właśnie Ci odpowiedziałem na ostatnie pytanie. A może troszkę Ci ulżę...
Jeśli mam OCHOTĘ i CZAS to włożę kilka kawałków drewna do kozy, tak jak z resztą autor tematu i cieszę się widokiem ognia bo lubię a NIE MUSZĘ go rozpalać.

Ohotomen
08-10-2023, 18:29
Sytuacja wygląda tak
Na firmie u moich rodziców 5 lat temu założyliśmy
Klimatyzacje ponieważ było bardzo gorąco
Wiadomo jak to na firme wybór padł na najatnsze kaisaie
Eco 2sztx5.3kw od 5 lat nie dotykaliśmy tej klimy wogole filtry
W klimie to w przeciągu tych 5 lat były czyszczone może z 10 razy.
U mnie na firmie zamontowaliśmy rotenso ukara ponieważ był tańszy i od samego początku były problemy.
Raz nawet to tak w zimę zamarzła ze wentylator nie mógł się swobodnie kręcić w kaisaiu u rodziców podczas zimy nigdy nie było takiego problemu.
Takie są moje spostrzeżenia: rotenso mirai super paramatery itd ale boję się tej firmy
Gree z tego co czytałem strasznie prądożerne
Kaisai mam bardzo dobre doświadczenie z nimi
Zniechęca mnie trochę to że ma mała jednostkę zewnętrzna i
Wewnętrzna.
Może ta jednostka być taka mała ponieważ ma sprężarkę dwu stopniowa ? I tym nadrabia.
Lub ma podwójny wymiennik ?
Nie wiem czy ma podwójny czy nie ale może tak być dla tego jest taki mały kaisai bardzo mało informacji podaję ogólnie
Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie się moim tematem

marvinetal
08-10-2023, 20:03
Nad tym korytarzem to się dobrze zastanów, na forach instalatorskich "korytarzowcy" to obiekt drwin :D córka chyba nie ma całą dobę drzwi od pokoju otwartych?

Ohotomen
08-10-2023, 22:27
Nie jest to taki typowy korytarz.
Tylko centralna część mieszkania
Prosił bym o odpowiedź czy ten kaisai sie sprawdzi

Ratpaw
08-10-2023, 22:46
Czemu nie słuchasz, jak Ci się czarno na białym pisze: bierz jakiegoś japońca, nie chinola.

gawel
09-10-2023, 17:42
Nie jest to taki typowy korytarz.
Tylko centralna część mieszkania
Prosił bym o odpowiedź czy ten kaisai sie sprawdzi

tak

swierol
09-10-2023, 19:37
Nie jest to taki typowy korytarz.
Tylko centralna część mieszkania
Prosił bym o odpowiedź czy ten kaisai sie sprawdzi

Ale po co ta dyskusja.? Ty już to zamówiłeś te "HOTy" a teraz trujesz "Czy się sprawdzi?" I mało tego, zapłaciłeś za KAISAIA 5000 zł !!! A to już dramatyczna pomyłka

gawel
09-10-2023, 19:47
Ale po co ta dyskusja.? Ty już to zamówiłeś te "HOTy" a teraz trujesz "Czy się sprawdzi?" I mało tego, zapłaciłeś za KAISAIA 5000 zł !!! A to już dramatyczna pomyłka

Czemu może były jakieś usługi dodatkowe, za 2000 w stosunku do 3000 jakie kaisai jest wart to boję się pomyśleć co to było i ile razy ? :eek:

Ohotomen
09-10-2023, 19:53
Przepraszam bardzo ale klimatyzacja sama bez montażu kosztuje 3500zl najtaniej jaka znalazłem to za 3100zl za montaż wychodzi 1600-1900zl. Jestem tego świadom że trochę dużo wzięli za montaż, lecz już kiedyś montowali mi klimę na firmie i jestem ich pewien że zrobią mi to estetycznie itd. Miałem 4 klimy montowane na firmie każda u innego instalatora. Ci zrobili naprawdę super.
Pozatym montaż nie prosty przez ścianę tylko 8 metrów od jednostki zewnetrznej

Kaizen
09-10-2023, 20:00
Przepraszam bardzo ale klimatyzacja sama bez montażu kosztuje 3500zl

Tu masz za 3100 zł z montażem (i jeszcze nawilżacz w gratisie).
https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-domu/klimatyzatory-scienne/klimatyzator-split-pompa-ciepla-powietrze-powietrze-finlux-solo-fn-ac1s12wh-z-usluga-montazu?utm_medium=linktxt&utm_campaign=10.2023&utm_source=fCAdkEcDcq&utm_content=3129955

Ohotomen
09-10-2023, 21:08
W tej chwili mam jedną jednostek już zamontowana z druga się wstrzymałem z powodu że chciałbym zobaczyć jak ta jednostka będzie pracować. Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Wybrałem go dla tego że ma dobre parametry( wiadomo papier) ale zawsze coś, posiada zawor rozprezny eev, ma 2 rzędowa jednostkę zewnętrzna.
Jak by strasznie dużo prądu pobierał lub nie dawal rady to droga jednostkę zamontuje jakąś japońską.
Pytanie ponieważ w aplikacji jest możliwość ustawienia tygodniowego ustawić go żeby się w nocy wyłączała lub zmniejszała tempersture np. Do 18 stopni czy nie ma sensu lepiej grzać cały czas na jednakowej temperaturze?

gawel
10-10-2023, 04:48
Nie ma sensu obniżania temperatury, dlatego że samo ustawienie jest mało precyzyjne ze względu na histerezę. W nocy temp i tak sama spadnie przy podwymiarowym klimatyzatorze. Ciężko będzie mu podwyższać tem zwłaszcza przy częstych defrostach jak będzie mokro na dworze

goguś
10-10-2023, 07:55
W tej chwili mam jedną jednostek już zamontowana z druga się wstrzymałem z powodu że chciałbym zobaczyć jak ta jednostka będzie pracować. Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Wybrałem go dla tego że ma dobre parametry( wiadomo papier) ale zawsze coś, posiada zawor rozprezny eev, ma 2 rzędowa jednostkę zewnętrzna.
Jak by strasznie dużo prądu pobierał lub nie dawal rady to droga jednostkę zamontuje jakąś japońską.
Pytanie ponieważ w aplikacji jest możliwość ustawienia tygodniowego ustawić go żeby się w nocy wyłączała lub zmniejszała tempersture np. Do 18 stopni czy nie ma sensu lepiej grzać cały czas na jednakowej temperaturze?

Gree amber prestige ma zawór eev ma też podwójną sprężarkę ma też potrójny wymiennik i działa do minus 30 stopni mając wtedy jeszcze 80 proc mocy to samo jej klon czyli innova titanium.

swierol
12-10-2023, 16:10
Gree amber prestige ma zawór eev ma też podwójną sprężarkę ma też potrójny wymiennik i działa do minus 30 stopni mając wtedy jeszcze 80 proc mocy to samo jej klon czyli innova titanium.
I w katalogach wypisuje bzdury dotyczace zużycia energii co zostało już nie raz opisywane na tym forum. Kosztuje kupę hajsu i nie wiele sobą reprezentuje.

goguś
12-10-2023, 19:54
I w katalogach wypisuje bzdury dotyczace zużycia energii co zostało już nie raz opisywane na tym forum. Kosztuje kupę hajsu i nie wiele sobą reprezentuje.

Ja mam z niego zrobioną pompę ciepła i jak były te chłodniejsze dni to nią grzałem i zjadała 8-9 kw dobowo łącznie z grzaniem CWU a ogrzewam 130 m2 z hakiem to dużo wg ciebie , dodam że w domu 24 stopnie