PDA

Zobacz pełną wersję : Chmura czegos + spalenizna z klimy??



gryziciel
07-10-2023, 23:23
Witam, dla uzytkownikow klimy moze glupie pytanie, ale ....
z okazji nieco zimniejszej aury pierwszy raz od instalacji na dluzej odpaliłem klime, zeby troche dogrzac w domu.
Akurat jak stalem przy jedn. zewnetrznej to cos zachrobotalo, zaśmierdziało spalenizna (chociaż to mi się moglo wydawac, nie jestem na 100% pewien) i klima wypuscila oblok czegos – dymu albo pary (to juz mi sie napewno nie przewidzialo).

Czy to jest normalne "zachowanie" zeby klima jakies chmury czegos emitowala czy mi sie to pudlo juz sypie?

Nie mam pojecia czy defrost tak moze wygladac, ale "to" sie wydarzylo przy temperaturze ok 13-15 stopni na zewnatrz, wiec to chyba nie mogl byc defrost??

swierol
08-10-2023, 08:07
No dobrze. Ale czy urządzenie działa po całym incydencie?

gryziciel
08-10-2023, 21:28
No dobrze. Ale czy urządzenie działa po całym incydencie?

hula az milo. Pytanie jak dlugo.

Frofo007
09-10-2023, 06:09
Myślę, że był to defrost. Najprościej było poczekać do następnego i sprawdzić jak klima się zachowuje. Tu masz nagranie jak wygląda defrost: https://youtu.be/v3FDCIVFkk0?si=8pIBwizQyvdoqWK8&t=355 Zapewne ilość widocznej gołym okiem pary wodnej zależy od warunków pogodowych.

swierol
09-10-2023, 08:02
Myślę, że był to defrost. Najprościej było poczekać do następnego i sprawdzić jak klima się zachowuje. Tu masz nagranie jak wygląda defrost: https://youtu.be/v3FDCIVFkk0?si=8pIBwizQyvdoqWK8&t=355 Zapewne ilość widocznej gołym okiem pary wodnej zależy od warunków pogodowych. n
Na zewnątrz było kilkanaście stopni. Jaki defrost?

Frofo007
09-10-2023, 08:24
n
Na zewnątrz było kilkanaście stopni. Jaki defrost?

A może było chłodniej? Bo z postu wynika, że temperatura nie była mierzona tylko podana na "oko". No i co innego mogło się stać skoro polecał dym a klima działa? Jeśli by się coś spaliło tak że aż dym poleciał to raczej klima uległaby awarii natomiast specjalistą nie jestem.

gryziciel
09-10-2023, 23:40
bylo na bank >10 stopni, podejrzewam ze blizej 15. I tak, to mi wyglada na defrost, bo schemat podobny jak w filmiku. Wentylator zwolnil obroty do zera, costam zahrobotalo, poszla ta chmura i po chwili znowy wyzsze obroty wentylatora. Dzisiaj dluzej robilem obudowe klimy w jej sasiedztwie i znowu bylem swiadkiem tego samego schematu ale juz bez puszczenia chmury, chociaz dzisiaj bylo napewno zimniej. Pytanie czy to by wskazywalo na jakis blad w dzialaniu czy wszystko ok.

generalnie ta klima dobrze ze grzeje (po to ja kupilem), ale zachwycony nie jestem. W dzien jest ok, ale mam miejscowke na zabitej dechami wsi i wlasnie w nocy stwierdzilem, ze slysze to ustrojstwo z jakichs 50m(!). Mam nadzieje, ze bede pierwszy i ostani z klima albo pompa ciepla w promieniu 100m, bo inaczej koniec z podziwianiem gwiazdzistego nieba w nocnej ciszy. W srodku tez glosno, chyba ze w trybie "sleep", ale wtedy cieplo jest tylko obok klimatyzatora bo slabo dmucha, co w przypadku mojego ukladu pomieszczen (klima przed wejsciem do salonu i na korytarzu na poddaszu) kiepsko dziala.

Frofo007
10-10-2023, 08:15
I tak, to mi wyglada na defrost, bo schemat podobny jak w filmiku. Wentylator zwolnil obroty do zera, costam zahrobotalo, poszla ta chmura i po chwili znowy wyzsze obroty wentylatora. Dzisiaj dluzej robilem obudowe klimy w jej sasiedztwie i znowu bylem swiadkiem tego samego schematu ale juz bez puszczenia chmury, chociaz dzisiaj bylo napewno zimniej. Pytanie czy to by wskazywalo na jakis blad w dzialaniu czy wszystko ok.

Jak działa i grzeje to pewnie "ten typ już tak ma". Możesz przeczytać instrukcję użytkownika lub zadzwonić na infolinię producenta i dowiedzieć się czy powinno dochodzić do defrostu przy kilkunastu stopniach na plusie jeśli chcesz mieć pewność czy wszystko jest ok.


generalnie ta klima dobrze ze grzeje (po to ja kupilem), ale zachwycony nie jestem. W dzien jest ok, ale mam miejscowke na zabitej dechami wsi i wlasnie w nocy stwierdzilem, ze slysze to ustrojstwo z jakichs 50m(!). Mam nadzieje, ze bede pierwszy i ostani z klima albo pompa ciepla w promieniu 100m, bo inaczej koniec z podziwianiem gwiazdzistego nieba w nocnej ciszy. W srodku tez glosno, chyba ze w trybie "sleep", ale wtedy cieplo jest tylko obok klimatyzatora bo slabo dmucha, co w przypadku mojego ukladu pomieszczen (klima przed wejsciem do salonu i na korytarzu na poddaszu) kiepsko dziala.

W środku może być głośno przez drgania, które wytwarza jednostka zewnętrzna klimatyzacji o ile jest zamontowana na ścianie. Przy montażu na fundamencie na gruncie te wstrząsy nie powinny być słyszalne. Oczywiście zależy też jak jest domek zbudowany. Ja mam pompę ciepła i w sypialni gdy działa na pełnej mocy słyszę delikatnie (chyba) te drgania. Ale to jest na tyle cicho, że to mi w niczym nie przeszkadza

Jeśli chcesz w ciszy podziwiać gwiaździste niebo to zawsze na tą godzinę, dwie możesz wyłączyć ogrzewanie :) Także do póki sąsiedzi sobie nie kupią czegoś podobnego to problem jest do rozwiązania ;)

swierol
10-10-2023, 16:47
bylo na bank >10 stopni, podejrzewam ze blizej 15. I tak, to mi wyglada na defrost, bo schemat podobny jak w filmiku. Wentylator zwolnil obroty do zera, costam zahrobotalo, poszla ta chmura i po chwili znowy wyzsze obroty wentylatora. Dzisiaj dluzej robilem obudowe klimy w jej sasiedztwie i znowu bylem swiadkiem tego samego schematu ale juz bez puszczenia chmury, chociaz dzisiaj bylo napewno zimniej. Pytanie czy to by wskazywalo na jakis blad w dzialaniu czy wszystko ok.

generalnie ta klima dobrze ze grzeje (po to ja kupilem), ale zachwycony nie jestem. W dzien jest ok, ale mam miejscowke na zabitej dechami wsi i wlasnie w nocy stwierdzilem, ze slysze to ustrojstwo z jakichs 50m(!). Mam nadzieje, ze bede pierwszy i ostani z klima albo pompa ciepla w promieniu 100m, bo inaczej koniec z podziwianiem gwiazdzistego nieba w nocnej ciszy. W srodku tez glosno, chyba ze w trybie "sleep", ale wtedy cieplo jest tylko obok klimatyzatora bo slabo dmucha, co w przypadku mojego ukladu pomieszczen (klima przed wejsciem do salonu i na korytarzu na poddaszu) kiepsko dziala.

Jeśli miałby to być defrost to wymiennik zewnętrzny powinien być pokryty szadzią. Może jest mało czynnika i dlatego to tak dziwnie wygląda? Daleko masz instalatora, który to zakładał?

gryziciel
23-10-2023, 20:40
dzieki Wam za odpowiedzi. Instalator stwierdzil, ze tez w takich temperaturach defrost to normalna sprawa..