PDA

Zobacz pełną wersję : rdzawy osad na naczyniu wzbiorczym



mmb1
11-10-2023, 15:59
Witam,
Na naczyniu wzbiorczym zauważyłem rdzawy nalot. Czy jest to jakaś nieszczelność? Czy coś z tym się dzieje? Czy to naturalne zjawisko?
466554

Remiks
11-10-2023, 17:40
Witam,
Na naczyniu wzbiorczym zauważyłem rdzawy nalot. Czy jest to jakaś nieszczelność? Czy coś z tym się dzieje? Czy to naturalne zjawisko?
466554

Nieszczelność.

Kaizen
11-10-2023, 19:27
Witam,
Na naczyniu wzbiorczym zauważyłem rdzawy nalot. Czy jest to jakaś nieszczelność? Czy coś z tym się dzieje? Czy to naturalne zjawisko?
466554

Nierdzewki nie można łączyć z ocynkiem ani czarną stalą, bo robisz ogniwo galwaniczne. To nie musi być nieszczelności (ale może być - w tym spowodowana korozją).
Najpierw nakręć jakiś nypel/złączkę mosiężną na naczynie przeponowe i dopiero ten wężyk nierdzewny (z nierdzewną nakrętką oczywiście).

Remiks
11-10-2023, 19:59
Sama rura nie ma kontaktu z króćcem bo jest dość gruba uszczelka pod. Problem pojawia się w wyniku niedokładnego zaprasowania węża zwłaszcza jak robi się to tylko na jednym garbie.

Kaizen
11-10-2023, 21:06
Sama rura nie ma kontaktu z króćcem bo jest dość gruba uszczelka pod.

I co z tego wynika? Sugerujesz, że nakrętka nie jest z nierdzewki i to styk nakrętka-rura koroduje?

Remiks
11-10-2023, 21:36
I co z tego wynika? Sugerujesz, że nakrętka nie jest z nierdzewki i to styk nakrętka-rura koroduje?

Sugeruję że się wymądrzasz i nie wiesz co piszesz jak zwykle. Resztki płynu na flanszy sugerują to co sugerują. Nakrętka z nierdzewki i ogniwo niby gdzie powstaje mądralo, na pewno nie w tym miejscu. Na zdjęciu ewidentnie widać że to skutek płynu a nie ogniwa galwanicznego.

Kaizen
11-10-2023, 22:20
Sugeruję że się wymądrzasz i nie wiesz co piszesz jak zwykle. Resztki płynu na flanszy sugerują to co sugerują. Nakrętka z nierdzewki i ogniwo niby gdzie powstaje mądralo, na pewno nie w tym miejscu. Na zdjęciu ewidentnie widać że to skutek płynu a nie ogniwa galwanicznego.

To skąd rdza na nierdzewnej nakrętce i nierdzewnej rurze?
O nieszczelności pisałem w #3.

mmb1
29-03-2024, 19:51
obserwuje odnkilku miesiecy i jest sucho... poza tym nalotem rdzawym, ktory sie nie powieksza. czy cos z tym nalezy zrobic czy nie ruszac?

Mareks77
30-03-2024, 14:46
obserwuje odnkilku miesiecy i jest sucho... poza tym nalotem rdzawym, ktory sie nie powieksza. czy cos z tym nalezy zrobic czy nie ruszac?

Jeśli się nie powiększa to nie ruszaj.

Powodów może być kilka.
Albo coś na początku ciekło a następnie przestało więc wilgoć zrobiła nalot.
Zauważyć nie musiałeś bo jedna lub dwie krople mogą pojawiać się tylko gdy wzrasta ciśnienie, np. w sieci jednorazowo lub z winy reduktora który masz.
Ciśnienie wzrasta także razem ze wzrostem temperatury a więc możliwe że raz w tygodniu gdy masz nastawioną Legionellę w zasobniku.lub następuje jego ładowanie raz lub dwa razy dziennie.
Innym z powodów moze być skraplanie się wilgoci na zimnej metalowej rurce bo w kotłowni może być ciepło i wyższa wilgoć.