PDA

Zobacz pełną wersję : drodzy forumowicze pomóżcie--POWAŻNY PROBLEM Z DACHÓWKĄ !!!!



zgudi
25-06-2005, 16:20
jestem załamany ...moze Wy coś poradzicie
kupiłem dachówkę ceramiczną angobowaną w 1 gatunku znanej i renomowanej marki...(nie bedę robił narazie antyreklamy z oczywistych względów )

dekarze pokryli mi 2/3 całej połaci dachowej...
efekt ----oglądana z wiekszej odległosci wyglada wysmienicie...
dziś w naszej okolicy mocno wiało i dachówka sie lekko przykurzyła ...
wszedłem na rusztowanie i o zgrozo -- praktycznie każda sztuka ma popękaną angobę --wygląda to nastepujaco ( na każdej jest kilkanascie małych peknieć , które przypominają pajeczynę , mają one srednice ok. 2 - 5 mm.) co najgorsze popekaną warstwę angoby mozna zdrapać dosłownie paznokciem . pod spodem znajduje się ceramika albo białe kropki... co teraz zrobić? wstrzymać prace? czekać na reklamację , która moze trwać niewiadomo ile? przy zmianie na inną dachówkę musiałbym przebijać łaty ---informuję że mam , praktycznie zapłacone za całą partie tej dachówki.. może ktoś z was miał podobny problem...
to nie sa małe pieniadze . Zanim cokolwiek kupicie (mam na mysli zachodnie produkty wytwarzane w naszym wspaniałym kraju) lepiej się dwa razy zastanówcie... mnie podjecie niewłaściwej decyzji bedzie kosztowało kilka nieprzespanych nocy...
nie naleze do ludzi , którzy odpuszczają , więc ciag dalszy tej historii moze byc całkiem ciekawy...
CO WY DRODZY FORUMOWICZE BYŚCIE UCZYNILI W TAKIEJ SYTUACJI ?

pozdrawiam Zgudi

Wowka
25-06-2005, 18:49
Poprzez sprzedawcę u którego kuiłeś tę dachówkę wezwij regionalnego przedstawiciela handlowego firmy-producenta. Z Twojego opisu wynika (przynajmniej dla mnie), że jest to wada dachówki która nie powstała podczas krycia dachu. Czyli nie zawiniłeś ani Ty ani Twoja ekipa.
Producent jest zobowiązany naprawić szkodę w taki sposób byś nie poniósł z tego tytułu strat. Czyli wymiana dachówki na nową oraz rozebranie już złożonych połaci dachu oraz położenie nowej dachówki na koszt producenta.

Wejdź na stronę www producenta. Przeważnie są tam umieszczone nr telefonów komórkowych przedstawicieli regionalnych producenta lub generalnego dystrybutora.

Powodzenia

zgudi
25-06-2005, 19:13
tutaj jest ewidentna wina producenta...
moim zdaniem popękana wierzchnia warstwa po każdej zimie będzie będzie się powiększać--podobnie jak odpryski na terakocie na zewnatrz...mróz czyni spustoszenie w takim niezabezpieczonym materiale..o ile wiem to ceramika ma 8 % nasiakliwośc
co mi z 30stoletniej gwarancji...
sami rozumiecie zagospodarowana działka i po kilku latach znowu prace dekarskie... czyste nieporozumienie

pyrka
25-06-2005, 19:33
Wezwij pisemnie producenta badziewia do niezwłocznej wymiany dachówki na dachu. Zrobić zdjęcia ile jest zrobione i tyle muszą zrobić.

Kleco
25-06-2005, 20:07
Biegiem do przedstawiciela dachówki i nic już więcej nie rób

zgudi
25-06-2005, 20:55
wszystko brzmi fajnie...
tylko tyle ,że konkretnie ten producent , a w szczególnosci przedstawiciele olewają takie zgłoszenia...
wiem to z innych hurtowni , niektóre z nich już rezygnuja nawet ze współpracy ze względu na brak rzetelnosci i obiektywnego podejścia do tematu...
ponadto podobno polskie normy są bardziej liberalne w tym zakresie
sprawdziłem tą dachówkę w róznych hurtowniach bud. i podobnie jak u mnie są z defektem...ale to niestety zrobiłem majac juz pokryte 2/3 dachu
szczerze mówiąc odradzano mi ja ale juz po fakcie...

proxy
25-06-2005, 21:05
pod spodem znajduje się ceramika albo białe kropki... co teraz zrobić?
te białe kropki wygladaja mi na margiel, jezeli tak to jest to w 100% wada fabryczna.
Powinno sie je dac wydłubać, powinny być w kształcie małych kuleczek, lub podobnych form ( tzn powinny mieć objetosc a nie tylko białe plamki na ceramice)
Margiel pęcznieje pod wpływem wody i powstają własnie odpryski...

zgudi
25-06-2005, 21:08
ogladając przeciętą dachowkę rzeczywiście zauwazyłem takie małe białe obiekty podobne do kaszy
moze to zabrzmiało smiesznie ale to fakt
jutro zrobie pare fotek to ktoś pomoze :oops: mi tu je wkleić :oops:

proxy
25-06-2005, 21:24
zauwazyłem takie małe białe obiekty podobne do kaszy


dupa blada. i dobrze i zle.
dobrze, bo to nie Twoja wina i nie powinienes miec problemów z rekalamcją. ( ewidentna wina producenta, glina na dachówke została wybrana z zanieczyszczonego złoza)
Od razu Ci mówie: nie da sie tego naprawić nie godz sie na rzadne rabaty i inne pierdoły, trzeba to wymienić. najlepiej na dachówki z inne partii

źle. bo trzeba wszystko wymieniać.

(oczywiście istnieje jeszcze 3 opcja. to białe to tajemniczy skałdnik znany tylko producentowi, który ma polepszac własciwisci dachówki, co prawda nie wiem jak ale ma :) )

aby sie upewnić. zrób jeszcze doświadczenie.
włóż na noc kilka dachówek do wody ( mogą byc te pocięte) do rana powinny pojawic sie odpryski. wtedy powinismy miec juz pewnosc.

tu mozesz zachowac zdjecia:
http://www.imagevenue.com/

potem wklej to co jest zaznaczone na czerwono - dla kazdego zdjecia osobno ( drugie okienko) normalnie w widomosc i powinno być widac na forum fotki
zdjecie jest małe ale po kliknieciu sie powieksza !! http://img13.imagevenue.com/loc108/th_4bb_1.JPG (http://img13.imagevenue.com/img.php?loc=loc108&image=4bb_1.JPG)

zgudi
25-06-2005, 21:58
http://img14.imagevenue.com/img.php?loc=loc249&image=932_QQQ.jpg
dzieki za porade dotyczaca wklejania zdjec
jutro pokaże fotki dachówek

Janewa
26-06-2005, 09:55
:evil: Natychmiast reklamacja, nawet, gdyby opóźniła się z tego powodu budowa domu!

zgudi
26-06-2005, 10:12
zdaję sobie sprawę , że bedzię niełatwo wygrac z potentatem na rynku budowlanym....ale są to ciężko zarobione pieniązki przez naszą rodzinę .... sami wiecie ,że pokrycia dachowe to nie lada wydatek.. jest to nasza pierwsza budowa , która pociagnęła za soba wielewyrzeczeń ... na 100% nie odpuszczę sprawy nawet gdyby budowa miałaby się opóznić o nastepnych kilka miesięcy...
mamy jeszcze wiele innych prac do wykonania- inst. , tynki, posadzki więc to nie bedzie ze sobą aż tak kolidowało

bobo30
26-06-2005, 12:26
podaj nazwe tej dachówki, czemu nie chcesz tego zrobic? pomożesz innym forumowiczom. Kiedyś czytałam na forum, że na robenie potrafiło tak pękac, ale moze poprawili jakość.
a reklamacje oczywiście zgłoś, jak nie to do sądu

zgudi
26-06-2005, 13:06
jak obiecałem wcześniej załączam fotki wspaniałej , czesto reklamowanej dachówki!!!
może ktoś z Was miał podobną sytuację?
http://img27.imagevenue.com/img.php?loc=loc124&image=90f_P1020067.jpg
http://img14.imagevenue.com/img.php?loc=loc193&image=79f_P1020069.jpg
http://img10.imagevenue.com/img.php?loc=loc196&image=b54_P1020070.jpg
http://img35.imagevenue.com/img.php?loc=loc292&image=038_P1020074.jpg
http://img38.imagevenue.com/img.php?loc=loc167&image=d91_P1020077.jpg
http://img13.imagevenue.com/img.php?loc=loc37&image=6b9_P1020083.jpg
http://img13.imagevenue.com/img.php?loc=loc37&image=6b9_P1020083.jpg
http://img23.imagevenue.com/img.php?loc=loc121&image=441_P1020091.jpg
http://img7.imagevenue.com/img.php?loc=loc149&image=3bb_P1020095.jpg
http://img7.imagevenue.com/img.php?loc=loc224&image=f5b_P1020097.jpg
http://img27.imagevenue.com/img.php?loc=loc279&image=138_P1020098.jpg

pokar
26-06-2005, 13:18
Piszesz, że to renomowany producent, więc myślę, że pozytywnie załatwi Twój problem. Jeśli nie to zawsze możesz mu pogrozić Urzędem ds. Ochrony Konsumentów, sądem plubownym ( polubownym tylko z nazwy ) i antyreklamą na forum i w samym "M".
pozrawiam
pokar

proxy
26-06-2005, 14:22
najciekawsze sa te zdjecia.
to (http://img7.imagevenue.com/img.php?loc=loc224&image=f5b_P1020097.jpg)
bo widać, że odprysk powstał na skutek tego ze coś "wypchneło" powłokę dachówki do góry oraz to (http://img38.imagevenue.com/img.php?loc=loc167&image=d91_P1020077.jpg) szczególnie tam z lewej strony. widać białą kulke blisko powierzchni.
napewno czesci tych białych wstawek w masie to drobne kamyczki <- generalnie nieszkodliwe.
Ale częsci jest innego koloru i moze to być własnie margiel.
Aby uscislić. margiel wyglada jak... ciasto z samej mąki, matowe, tak jakby lekko aksamitne, powinno sie to dać zarysowac / gwozdziem wiec da sie odróznic od białych kamyków z kwarcu ( twardy jak diabli ).

zgudi
26-06-2005, 17:48
tak czy siak --moim zdaniem to się bedzie powiekszać po kazdej zimie

Klaus
26-06-2005, 17:57
To musi być krótka piłka z twojej strony. Zgłoszenie ustne i pisemne. 2 dni czasu dla producenta na podjęcie działań (wyłącznie wymiana na jego koszt lub zwrot gotówki i pokrycie wszystkich kosztów). Jak nie to 3. dnia publikacja w Internecie z podaniem nazwy firmy i osób z nazwiska, które reklamacji nie uwzględniły lub działają opieszale. Następnego dnia publikacja anonsu w prasie ogólnokrajowej. Powinno zadziałać. Media to dziś potęga.

Klaus
26-06-2005, 18:01
Przy okazji. Co to za dachówka? Pomijając już te odpryski to zobaczcie jak wygląda jej powierzchnia. Pełna zgrubień i nierówności. Jeszcze takiej nie widziałem. Zazwyczaj dachówki szkliwione są idealnie gładkie. A pewnie kosztowała kupę forsy.

Myślę, że markę tej dachówki możesz zdradzić nam już dzisiaj. Będziemy ja omijać szerokim łukiem.

Wojty
26-06-2005, 18:46
zgudi

A móglbys jednak zdradzic producena tej dachówki?? - moglaby to byc mala przestroga dla wszystkich przyszlych nabywcow dachówek .. :-?
nie mówiac tez o "małej zemscie" na producencie i przedstawicielach handlowych tego bubla.

Czy to nie jest przypadkiem Roben?

zgudi
26-06-2005, 20:08
DZIEKI ZA PORADY
POWIADOMIŁEM DROGĄ MAILOWĄ PRZEDSTAWICIELI KONCERNU O ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI

Ella
26-06-2005, 22:28
DZIEKI ZA PORADY
POWIADOMIŁEM DROGĄ MAILOWĄ PRZEDSTAWICIELI KONCERNU O ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI
Zła droga! Nie łudź się, że poskutkuje!

1. Do poduszki przestudiuj Kodeks Cywilny, dział Sprzedaż wraz z Ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.
2. Na podstawie w/w ustawy napisz reklamację i wyślij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru do sprzedawcy dachówki, a nie do producenta.
Ustawa obciąża sprzedawcę, natomiast do producenta możesz wychodzić z reklamacją tylko z tytułu gwarancji, która w swoich zapisach jest zazwyczaj dla klienta niekorzystna (sprawdziłam to).
3. W razie wątpliwości skontaktuj się z najbliższym Urzędem Ochrony Konsumenta, gdzie uzyskasz pomoc w sformułowaniu pisma reklamacyjnego oraz wsparcie w całej procedurze.
4. Jeśli sprzedawca (nie producent) w ciągu 14 dni nie odpowie pisemnie na Twoją reklamację, to wg ustawy reklamację uznał. Możesz mu wtedy uświadomić, że niniejszym masz wygraną sprawę w sądzie , więc dla własnego dobra ma Ci natychmiast wymienic dachówkę.

To jest jedyna skuteczna droga.
Ja tak zrobiłam i poskutkowało.
Natomiast wszelkie rozmowy z producentem nie przyniosły efektu -producent wypiął się na całą sprawę.

vivaldi
26-06-2005, 22:39
Na moje oko to Roben sredzka falista. Czy sie myle? Mam taki model, ale u mnie wszystko OK (na razie :evil: )
"Pochwal" sie w koncu tym producentem, Zgudi!
Pozdrawiam

matth
27-06-2005, 04:58
Na moje oko to Roben sredzka falista. Czy sie myle? Mam taki model, ale u mnie wszystko OK (na razie :evil: )
"Pochwal" sie w koncu tym producentem, Zgudi!
Pozdrawiam

No wlasnie,nie rozumiem dlaczego starasz sie kryc takie partactwo i nie chcesz ujawnic producenta.Nie pojmuje tego :o .Gdyby mnie sie cos takiego przytrafilo trabil bym na wszystkie strony swiata aby przestrzec przed dziadostwem.Czyzbys sie oczegos obawial?? tylko czego??
Po to jest to forum zeby pisac co jest dobre a co zle.Zycze pozytywnego zakonczenia tej sprawy.

krzysztofh
27-06-2005, 07:29
Na moje oko to Roben sredzka falista. Czy sie myle? Mam taki model, ale u mnie wszystko OK (na razie :evil: )
"Pochwal" sie w koncu tym producentem, Zgudi!
Pozdrawiam

Pewności nie mam, ale to chyba nie Roben. W Robenie dachówka krańcowa ma węższą płetwę boczną, ale może się mylę.
A tak swoją drogą to wykonanie jest tragiczne. Mój Roben kasztanowy nie ma żadnych takich śladów ani zgrubień.

pyrka
27-06-2005, 07:43
Zawiadomić GUNB niech wpiszą na listę zakwestionowanych towarów. Wtedy na pewno wszyscy obejrzą.

vivaldi
27-06-2005, 08:38
Jesli Zgudi nie chce chce ujawnic producenta - proponuje mala ankiete :wink:
Kto ma jeszcze jakies propozycje?
Pozdrawiam

Wojty
27-06-2005, 11:33
Jesli Zgudi nie chce chce ujawnic producenta - proponuje mala ankiete :wink:
Kto ma jeszcze jakies propozycje?
Pozdrawiam


no to dobra :D

ja pozostaje nadal przy tym ze to jest Roben - chyba najbardziej przekonuja mnie te zamki, a raczej prawie ich brak ;) -ale moze sie myle :roll:

Pawson
27-06-2005, 11:50
prosze powiedzcie mi ze to nie KORAMIC (WIEKOR) ...

Wojty
27-06-2005, 11:52
prosze powiedzcie mi ze to nie KORAMIC (WIEKOR) ...

rozumiem, ze kupiles ostanio Wikora ;) - ja też napoczatku przestraszyalm sie ze to moze być "mój Creaton", ale ta "tylko" 30-letnia gwarancja i wyglad dachówki mnie uspokoily :D

arek_s
27-06-2005, 12:00
prosze powiedzcie mi ze to nie KORAMIC (WIEKOR) ...
no nie wiem :-? a może to ten nowy Brass lumino :-?

Wojty
27-06-2005, 12:03
Nie, no Brass to to na pewno nie jest bo zgubi napisal ze to jest dachówka ceramiczna

alexsoft
27-06-2005, 12:09
Tak dla uwagi: pod marką Brass są w Niemczech sprzedawane dachówki ceramiczne które w Polsce występują pod nazwą RUPP.

Ella
27-06-2005, 13:53
prosze powiedzcie mi ze to nie KORAMIC (WIEKOR) ...
Pawson, moje przygody z reklamacją, opisane powyżej, dotyczyły Koramica.

Pawson
27-06-2005, 14:05
Pawson, moje przygody z reklamacją, opisane powyżej, dotyczyły Koramica.

Ciebie i Twoje przygody juz znam :):)

Mowilem o tym keidys przy okazji mojemo dostawcy A.Ch. i twierdzil ze to niemozliwe zeby byly jakiekolwiek problemy z wymiana - optymista ... oczywisice wole nie sprawdzac czy ma racje ...

Ella
27-06-2005, 14:16
Pawson, moje przygody z reklamacją, opisane powyżej, dotyczyły Koramica.

Ciebie i Twoje przygody juz znam :):)

Mowilem o tym keidys przy okazji mojemo dostawcy A.Ch. i twierdzil ze to niemozliwe zeby byly jakiekolwiek problemy z wymiana - optymista ... oczywisice wole nie sprawdzac czy ma racje ...
Tak się składa, że A. Ch. oglądał mój dach razem z przedstawicielem Koramica wezwanym w sprawie reklamacji..., więc zna sprawę (chociaż nie u niego dachówkę kupowałam).

zgudi
27-06-2005, 14:53
jutro mają zając się sprawą ... otrzymałem maila od przedstawiciela...
nie chodzi o to ,że nie chce podac marki--mam w tym jakiś cel...
krótko i zwięzle to nie roben , nie creaton, nie brass( wiadomo jest betonowy)
mówiac krótko jeżeli sprawa będzie załatwiona nie po mojej myśli skieruje sprawę do sądu ( pokryję oczywiście pozostałą częśc dachu..ale wtedy firma poniesie dużo większe straty...-rozmawiałem dzisiaj z jednym z przedstawicieli konkurencyjnej firmy i objasnił mi jak to załatwić).
nie chcę żadnego rabatu tylko DACHÓWKĘ ZGODNIE Z UMOWĄ W 1 GAT
-a nie jakieś odpady produkcyjne
mysle, że jest jakieś wyjście z sytuacji
zaznaczam również , że oglądałem dzisiaj tę samą dachówkę wyprodukowaną w poprzednich latach ...mimo upływu czasu wygląda okazale, jest wolna od jakicholwiek wad --zapewniam ta sama i z tej samej hurtowni...

zgudi
27-06-2005, 15:03
a tak a,propos jak się podobały zdjęcia?

proxy
27-06-2005, 15:58
(...)skieruje sprawę do sądu (...)
rozmawiałem dzisiaj z jednym z przedstawicieli konkurencyjnej firmy i objasnił mi jak to załatwić

nie ma jak konkurencja :lol:

ha! w ogóle dziś otwieram "Rzeczpospolita" a tam reklama Robena na ž str ( wiem, ze Twoja to nie Roben ) z hasłem, "od dziś nowe nizsze ceny" od razu mi sie przypomniały Twoje perypetie z dachówką i powód dla którego jest promocja :wink:

w jakim kolorze planujesz elewacje ?

remx
27-06-2005, 16:07
jutro mają zając się sprawą ... otrzymałem maila od przedstawiciela...
nie chodzi o to ,że nie chce podac marki--mam w tym jakiś cel...


Zgadzam się z tobą, że najlepsze są groźby niezrealizowane.

KaiM
27-06-2005, 16:41
Jesli Zgudi nie chce chce ujawnic producenta - proponuje mala ankiete :wink:
Kto ma jeszcze jakies propozycje?
Pozdrawiam

Stawiam że to Von Mueller kasztanowa. Była na początku roku jakaś wielka akcja na która się o mało nie załapałem, jakoś dziwnie bardzo tanio. Zabrakło mi kilka tysięcy no i sobie odpuscilem - mam jakieś przeczucia że to jest ta sprawa. Ciekawe czy mam rację....

Wojty
27-06-2005, 19:08
jutro mają zając się sprawą ... otrzymałem maila od przedstawiciela...
nie chodzi o to ,że nie chce podac marki--mam w tym jakiś cel...
krótko i zwięzle to nie roben , nie creaton, nie brass( wiadomo jest betonowy)
mówiac krótko jeżeli sprawa będzie załatwiona nie po mojej myśli skieruje sprawę do sądu ( pokryję oczywiście pozostałą częśc dachu..ale wtedy firma poniesie dużo większe straty...-rozmawiałem dzisiaj z jednym z przedstawicieli konkurencyjnej firmy i objasnił mi jak to załatwić).
nie chcę żadnego rabatu tylko DACHÓWKĘ ZGODNIE Z UMOWĄ W 1 GAT
-a nie jakieś odpady produkcyjne
mysle, że jest jakieś wyjście z sytuacji
zaznaczam również , że oglądałem dzisiaj tę samą dachówkę wyprodukowaną w poprzednich latach ...mimo upływu czasu wygląda okazale, jest wolna od jakicholwiek wad --zapewniam ta sama i z tej samej hurtowni...


sprawa zaczyna byc dla mnei coraz bardziej tajemnicza... chodzi mi glownie o marke tej dachówki.

Na szczescie silka mi z serca spadla ze to nie jest Creaton , ufff :lol: :lol:

Ella
27-06-2005, 19:16
Ja już wiem :-? , ale jak Zgudi nie chce, to na razie nie powiem...

Ja w każdym razie przy moich przygodach wychodziłam z założenia, że nagłośnienie sprawy może tylko pomóc...

zgudi
27-06-2005, 20:07
nie jest to na 100% von muller

jutro wyłoże kawe na ławę :evil: :evil: :evil:

mieczotronix
27-06-2005, 20:11
ja popieram Ellę
to forum ma niezły pałer, to przecież największe forum dla ludzi budujących domy jednorodzinne. Dachówki idą chyba głównie na domy jednorodzinne. Więc jak zaczniesz tu grymasić i walić "po nazwisku", to tylko firma niespełna rozumi nie uwzględni Ci reklamacji (wiać przecież ze zdjęć, że masz oczywistą rację).
Nie cyndol się tylko pisz co to za firma. W tych firmach pracują oświeceni ludzie i czytają internet. Prędzej czy później (oby prędzej) ich dział PR zorientuje się, że im tu ktoś dół obrabia.
Pozatym nic nie załatwiaj na emaile. Daj im znać, że zbierasz się do sprawy w sądzie. Pisz im listy polecone z pokwitowaniem odbioru, a jak chcesz żeby szybko doszło, to kopię wysyłaj faksem. W liście pisz im co chcesz żeby zrobili, w jakim terminie, i w jakim terminie mają ci na twój list odpowiedzieć.
Teraz czasy się zmieniły, taka duża firma nie będzie się chciała nachapać i zgarnąć twoją kasę za bubel. Im się po prostu nie opłaca zarobić kilka tys i stracić klientów na setki ty.
Wystarczy że w rozmowie im wspomnisz, że producent z konkurencyjnej firmy, który obejrzał zdjęcia dachówki na forum muratora, powiedział, że to wada produkcyjna, a im to napewno da sporo do myślenia.
Teraz niestety czasy są straszne dla sprzedawców. Rynek pracy taki wygłodzony. Straszne! Jak to dobrze, że nie muszę pokryć dachowych sprzedawać.

proxy
27-06-2005, 20:18
Wystarczy że w rozmowie im wspomnisz, że producent z konkurencyjnej firmy, który obejrzał zdjęcia dachówki na forum muratora, powiedział, że to wada produkcyjna
oj. to było by kłamstewko 8)
ale cel uświęca środki :wink:

zgudi
27-06-2005, 20:31
sam jestem ciekawy jak do sprawy podejdzie przedstawiciel ...
jeżeli zauważę , że próbuje mi wmówić , że wszystko jest ok
, że nic dachówce nie bedzie
to ułoze pozostałą część połaci dachowej i tak jak mi podpowiedziała ella
skieruję sprawę na drogę postepowania sądowego , zapłacę za ekspertyzę niezależnego towaroznawcy , rzeczoznawcy i pozostawię to do oceny sadu!
wiadomo , że do zakończenia rozprawy na głowę lecieć mi nie będzie .
jutro dam Wam znać jak zachował sie przedstawiciel ...
z pozdrowieniami Rafał

mieczotronix
28-06-2005, 07:30
napewno będzie ci próbował wmówić, że wszystko jest okej
- to przecież oczywiste, że w pierwszej kolejności będzie chciał rozwiązać sprawę minimalnym kosztem
Uważam, że jak ich odpowiednio przyciśniej już teraz, to sprawę załatwisz bez ciągania się po sądach.
Sąd to już inna bajka, bo będziesz miał do czynienia z ich prawnikiem (przez swojego prawnika się rozumie za pieniądze), a teraz masz do czynienia z przedstawicielem. Prawnik to takie zwierze, któremu płacą za to żeby bronił interesów firmy. On to będzie robił bardzo skutecznie. Teraz masz możliwość załatwienia sprawy z przedstawicielem, który ma jeszcze na głowie reputację firmy i swój itneres (prowizje od dalszej sprzedaży). Przedstawiciel i prawnik kierują się trochę innymi celami. Ponieważ przedstawicielowi może zależeć na tym, żebyś był zadowolony, a prawnikowi to już napewno nie. Prawnik ma płacone za to, żeby prezes firmy był zadowolony.

Wowka
28-06-2005, 08:01
Dlaczego większość z Was z góry przyjmuje pogląd, że reklamacja u przedstawiciela handlowego nic nie da?

Moim zdaniem jest całkiem odwrotnie. Wady dachówki są tak eweidentne, że producent nie będzie się ośmieszał sugerując, iż jest to np. wadą montażu.
Dobre imię firmy jest bardzo cenne. Cenniejsze niż tych kilka palet dachówki które producent, jestem tego pewny, wymieni.

Powodzenia

Pawson
28-06-2005, 08:22
Dlaczego większość z Was z góry przyjmuje pogląd, że reklamacja u przedstawiciela handlowego nic nie da?

Moim zdaniem jest całkiem odwrotnie. Wady dachówki są tak eweidentne, że producent nie będzie się ośmieszał sugerując, iż jest to np. wadą montażu.
Dobre imię firmy jest bardzo cenne. Cenniejsze niż tych kilka palet dachówki które producent, jestem tego pewny, wymieni.

Powodzenia

No nie wiem Wowka - moze w cywilizowanym swiecie tak... ale u nas w PL ?? Chcialbym...

Klaus
28-06-2005, 08:46
jutro wyłoże kawe na ławę :evil: :evil: :evil:

Czekamy.

TadekL
28-06-2005, 11:11
My też i to z niecierpliwością.
TadekL

proxy
28-06-2005, 12:46
up.

inż. Mamoń
28-06-2005, 13:05
zgudi - jest już jutro, czekamy na kawę na ławę. Osobiście stawiam na RUPPA (również dlatego, że go mam) 8)

zgudi
28-06-2005, 13:05
tak jak myslałem...
przyjechał przedstawiciel , porobił troche fotek...
próbował mi sugerować ,że raczej jest wszystko w porządku z dachówkami..., że spełniają wszystkie kryteria jakosci
ogólnie mówiac bardzo miły , sympatyczny pan...
jak zwykle bywa w takich sytuacjach starał sie wmówic , że to pierwsza taka reklamacja , że to nie jest dachówka z najwyzej pólki (moim zdaniem cena wyjściowa bez rabatu ok. 50 zł za m2 wskazywałaby coś wrecz odwrtonego)
ale niestey żle trafił! moje argumenty były mocniejsze i muszę przyznac niepodwazalne...no bo jak mozna wytłumaczyć fakt --opis-- KOLOR CEGLASTY --a dachówka jest ceglasta + białe kropy , odpryski, itp (chyba ,że to jest jakiś rodzaj bonusa :lol:)
stwierdził , że do piątku firma da odpowiedz, wezmą dachówki do laboratorium i sprawdzą ich wytrzymałośc na pekanie ( angoby)
przeciez to jest niedorzeczne-jeżeli na etykiecie jest napisane ,że jest to 1 gat to znaczy że juz to było sprawdzane w laboratorium

cała ta sytuacja zaczyna juz mnie powoli smieszyć
widzę 3 wyjscia z sytuacji:
- zwrot dachówki i wymiana ( obawiam się jednak , że inna partia wyglądałaby podobnie),
-dodatkowy rabat i gwarancja producenta , że popękania nie beda się powiększać,
- producent się wypnie i bede zmuszony pokryć pozostałą częsc dachu
oczywiscie reklamując pisemnie i kierując sprawę do sadu
myślę, że juz jestem nieco uodporniony na kazdy z tych wariantów , a który bedzie trafny okaze się niebawem :wink:

zgudi
28-06-2005, 13:07
rupp gut gut -------------tak, że nie musisz się martwić :wink:

TadekL
28-06-2005, 13:18
Zgudi!
Czy tę dachówkę kupiłeś w kwietniu w promocji - ok. 30% rabatu. Były wtedy w promocji dachówki ceglaste i ceglaste szlachetne. My zapłacilismy za dachowkę, ale jeszcze leży w hurtowni. Wzielismy tylko jedną do kupna okien, drzwi, bramy garazowej. Może nie jesteśmy świadomi, że też mamy ten trefny towar. Ta jedna była w porządku. Chyba jutro pojedziemy do hurtowni obejrzec całą partię.
Pozdrawiam
Beata

TadekL
28-06-2005, 13:26
Zgudi!
Poprzedni post pisała moja żona Beata.
Ja zapytam wprost, ponieważ mamy już kupioną dachówkę. Czy to jest Koramik L15 ceglasta szlachetna???
Pozdrawiam
TadekL

Ella
28-06-2005, 13:30
Tadek, pędź do hurtowni i rób oględziny...

Ella
28-06-2005, 13:34
Dlaczego większość z Was z góry przyjmuje pogląd, że reklamacja u przedstawiciela handlowego nic nie da?

Moim zdaniem jest całkiem odwrotnie. Wady dachówki są tak eweidentne, że producent nie będzie się ośmieszał sugerując, iż jest to np. wadą montażu.
Dobre imię firmy jest bardzo cenne. Cenniejsze niż tych kilka palet dachówki które producent, jestem tego pewny, wymieni.

Powodzenia

Wowka, poniżej masz odpowiedź... U mnie było identycznie.


tak jak myslałem...
przyjechał przedstawiciel , porobił troche fotek...
próbował mi sugerować ,że raczej jest wszystko w porządku z dachówkami..., że spełniają wszystkie kryteria jakosci

TadekL
28-06-2005, 13:36
Tadek, pędź do hurtowni i rób oględziny...

Ella, ale mnie pocieszyłaś :(
A co Ty też taką kupiłaś???

TadekL
28-06-2005, 13:38
Ello, czy ty też masz tę samą dachówkę i masz ten sam problem co Zgudi?
Beata z Tadkiem

TadekL
28-06-2005, 13:40
Przepraszamy wszystkich, ale obserwujemy z żoną ten wątek niezależnie i czasami piszemy razem.
TadekL

bobo30
28-06-2005, 13:50
Czyli jednak Koramic? Mnie ostatnio załamała informacja, że Wienenberger (producent własnie tej dachówki) przejął fabryki Von Mullera w Niemczech. Ja mam Von Mullera i jest to doskonała dachówka, niestety obawiam się, że pod nowym zarządem jakość wkrótce drastycznie spadnie. Zamówiłam sobie nawet trochę dachówki na zapas, jakby trzeba było cos naprawiac po jakiejś wichurze.

Ella
28-06-2005, 13:51
Nie, ja mam grafitową marsylkę, kupioną rok temu, która przyjechała z otartą angobą - czyli szara w czerwone cętki :evil: .
Przedstawiciel po oględzinach stwierdził rozkosznie, że dachówka w cętki jest równie wartościowa jak bez nich i on nie widzi problemu :o . Powiedział, że firma daje gwarancję tylko na czerep dachówki (czyli to czerwone pod angobą), a angoba spełnia tylko funkcje estetyczne, funkcjonalnie nieistotne :o ...
Nie było z kim gadać - producent zawsze się wykręci.
Dlatego sprawę załatwiłam wedle procedury, którą podałam na poprzedniej stronie.

inż. Mamoń
28-06-2005, 14:12
zgudi - to jaką masz dachówkę bo tu można się pogubić ...

Ella
28-06-2005, 14:24
zgudi - to jaką masz dachówkę bo tu można się pogubić ...
Jak uważnie poczytasz, to się odnajdziesz... :wink:

zgudi
28-06-2005, 15:13
całej partii nie da sie obejrzeć ...sa one spakowane :oops:

zgudi
28-06-2005, 15:26
przejżałem dzisiaj dachówki róznych firm w przedziałe cenowym 40-60 zł brutto..zapewniam was , ze jest ogromna róznica między nimi ...
najlepsze moim zdaniem sa te najmniej reklamowane...
największe wrażenie zrobiła na mnie dachówka ceramiczna brazowa ( podobna do glazurowanej) rozprowadzana przez euronita o nazwie
pfafainder ( jeżeli przekreciłem nazwę to przepraszam ) produkowana w niemczech
idealna struktura na powierzchni , gładka a przede wszystkim równa
nie ulegajcie reklamie --- w tych wszystkich promocjach maja jakiś ukryty cel ...
z pozdrowieniami Rafał

zgudi
28-06-2005, 15:30
przejrzałem

Klaus
28-06-2005, 15:38
zgudi - to jaką masz dachówkę bo tu można się pogubić ...

No przecież to wszyscy wiedzą. Ta beznadziejna dachówka 3 gatunku,
sprzedawana jako wyrób luksusowy za bardzo duże pieniądze to wyrób firmy
RuppCeramika, której
przedstawiciel handlowy utrzymuje, że wszystko jest "w normie".

TadekL
28-06-2005, 16:52
zgudi - to jaką masz dachówkę bo tu można się pogubić ...

No przecież to wszyscy wiedzą. Ta beznadziejna dachówka 3 gatunku,
sprzedawana jako wyrób luksusowy za bardzo duże pieniądze to wyrób firmy
RuppCeramika, której
przedstawiciel handlowy utrzymuje, że wszystko jest "w normie".

Klaus, ale wymyśliłeś.
Stary jak Ty na to wpadłeś?
A tak na marginesie o już wiesz jaki będę miał kolor dachówki :lol: :lol: :lol: .
Pozdrawiam
TadekL

zgudi
28-06-2005, 17:06
klaus to nie jest rupp !
sasiad po przeciwnej stronie ma ruppa .... jeżeli chodzi o powierzchnię i wykonanie jest całkiem niezła...jedyne co rzuciło mi się w oczy to rózne odcienie na róznych częściach dachu...

zgudi
28-06-2005, 17:09
szczerze mówiąc , w tym wszyskim chodzi o to , że my jako konsumenci jesteśmy na kazdym kroku-----OSZUKIWANI
przez nieuczciwych producentów albo sprzedawców...
to , że na opakowaniu zbiorczym jest napisane , że jest to 1 gat o niczym nie świadczy...czy nie mam racji? przeciez papier przyjmie wszystko.... :evil:

TadekL
28-06-2005, 17:18
Dokładnie tak jak piszesz zgudi.
Jako klienci jesteśmy na każdym kroku kantowani :evil: :evil: :evil: .
Pozdrawiam
TadekL

TadekL
28-06-2005, 17:21
A tak swoją drogą zgudi to ten kolor na tych pozostałych dobrych dachówkach jest naprawdę ładny.
Pozdrawiam
TadekL

Wojty
28-06-2005, 18:00
klaus to nie jest rupp !
sasiad po przeciwnej stronie ma ruppa .... jeżeli chodzi o powierzchnię i wykonanie jest całkiem niezła...jedyne co rzuciło mi się w oczy to rózne odcienie na róznych częściach dachu...

to moze powiesz wreszcie co to jest za dachówka...

Ella
28-06-2005, 18:10
Przecież zostało to już powiedziane (dyskretnie :wink: ale wyraźnie).
Nie bez powodu Tadek się zaniepokoił...

28-06-2005, 18:19
To ja zapytam jeszcze bardziej wprost :): czy chodzi o angoby Koramic?
Ja ostatnio widziałam "swoją" dachówkę - czerwona angoba - kropki nieobecne, wyglądała bardzo ładnie.
Czy te cętki się Wam "pojawiły" po jakimś okresie użytkowania dachówki, czy też były widoczne od razu?
Jesli chodzi o wymienioną dachówkę, będę odbierała towar osobiście uzbrojona w lupę ;)

Klaus
28-06-2005, 19:00
klaus to nie jest rupp !

No to jak to nie jest Rupp to już musisz powiedzieć co to jest bo cierpią niewinni.

TadekL
28-06-2005, 19:20
Chodzi o to, że na rynku pojawiły się firmy, które sprzedają dachówki drugiego gatunku w cenie pierwszego gatunku. Po prostu oszukują ludzi. Rzecz wiadoma każdy producent zarówno polski, jak i zagraniczny ma odpady z linii technologicznej, które sprzedają pośrednikom za dużo niższą cenę. I wszystko byłoby w porządku, gdyby ci sprzedawali ten "wyrób", informując o tym fakcie klientów. Niestety podrabiają i na opakowaniach zbiorczych pojawia się napis gatunek pierwszy. I nie chodzi tu tylko o "polską" firmę. Sprzedawcy ściągają również z Niemczech takie wybrakowane wyroby i sprzedają jako wartosciowe.
Beata L

Klaus
28-06-2005, 19:33
A tak na marginesie o już wiesz jaki będę miał kolor dachówki :lol: :lol: :lol: .


Koramic L15 ceglasta angoba szlachetna

Klaus
28-06-2005, 19:37
Tak, tak, tak....już wiem.
Ta oszukana dachówka to
Koramic

zgudi, zaprzeczysz i tym razem?

TadekL
28-06-2005, 19:43
Klaus
To nie jest oszukana dachówka, tylko dachówka drugiego gatunku. A oszukanym jest Zgudi, któremu nieuczciwy sprzedawca sprzedał za cenę najwyższej jakości gorszy towar. Producentowi nie można nic zarzucić. Sprzedaje dachówki zarówno bardzo dobrej jakości, a także w niższej cenie gorszy, wadliwy towar.
Pozdrawiam
TadekL

zgudi
28-06-2005, 20:08
jak z grubej rury to ok
widziałem dzisiaj kilka dachówek jednej z firm , które wymienialiscie z pajęczyną na całej powierzchni i co najlepsze na zapleczu jednej z hurtowni i myslę niestety , że za dwa , trzy lata niektórzy z nas wspomna te słowa

z szacunkiem dla wszystkich Rafal

TadekL
28-06-2005, 20:36
jak z grubej rury to ok
widziałem dzisiaj kilka dachówek jednej z firm , które wymienialiscie z pajęczyną na całej powierzchni i co najlepsze na zapleczu jednej z hurtowni i myslę niestety , że za dwa , trzy lata niektórzy z nas wspomna te słowa

z szacunkiem dla wszystkich Rafal

Rafale, nie bardzo rozumiem. Jak już zacząłeś "z grubej rury" to proszę dokończ. Czy oznacza to, że tak za kilka lat będą wyglądały wszystkie dachówki tej firmy z tego konkretnego modelu, nieależnie od gatunku???
TadekL

tomas matla
28-06-2005, 22:01
WĄTEK JAK Z SCHERLOCKA HOLMSA,TRZYMA W NAPIĘCIU,A NA KOŃCU OKAŻE SIE,ŻE TO NIE KORAMIC L15 ZABIŁ,A GONT BITUMICZNY :D

zgudi
28-06-2005, 22:23
drogi Tadku (--droga żono Tadka) żle mnie zrozumiałeś...-łaś

nie chodzi o to żeby popadac w paranoję i szukać na siłę jakis defektów poszczególnych wyrobów

ja akurat wbiłem się na minę i nie życzę naprawde tego nikomu...
połasiłem sie na promocję i teraz musze sobie jakoś z tym problemem poradzić ( dziękuję przy okazji wszystkim tym , którzy dali mi cenne wskazówki)
chodzi mi głównie o to ,że problem ten dotyczy nie tylko wyrobu producenta , którego jestem teraz posiadaczem...
zagłebiajac sie w temacie natrafiłem przypadkowo na dachówki innego producenta z pajęczyną na całej angobie---ale po kilku szt. z wystawki nie mozna wyciagać wniosków...mógł to być przypadek , jakiś zwrot....
nie ma żadnego sensu podawanie producenta , bo tym samym powstałoby kolejne zamieszanie
kazdy z nas predzej czy pózniej bedzie miał kłopot z jakimś produktem.
nie nalezy to do rzeczy przyjemnych...
mnie najbardziej dziwi fakt , że takie trefne partie trafiają na rynek w 1 gat.
przypuszczam ( nie urażając nikogo , że wiele starszych osób nie zauwazyłoby tych defektów i z cała swiadomoscią cieszyliby się pełnowartosciowym towarem ) a po kilku latach przyszłoby wielkie rozczarowanie.
tak nie mozna postepować , tzn. oszukiwać
to jest jawne liczenie producenta na to --konsument zauważy mankamenty to niedobrze , nie zauwazy to ok
najgorsze jest jednak wciskanie ciemnoty jak wspomniała wczesniej ella ,
że produkt jest pełnowartosciowy ,
i te ich normy brane chyba z księzyca

:wink: myślę, że sprawa będzie miała szczesliwy finał
pozdrawiam Rafał

jalek
28-06-2005, 23:08
Zgudi, myślę, że mimo wszystko powinienieś podać nazwę tej nieszczęsnej dachówki. Uspokoiło by to wielu forumowiczów.
Uważam również, że podanie nazwy nie zniechęci potencjalnych klijentów do zakupu dachówki tej firmy tylko zaowocuje zwróceniem większej uwagi przy dokonaniu wyboru odpowiedniego pokrycia dachowego.

TadekL
29-06-2005, 07:41
Zgudi!
Ja wciąż widzę, że masz pretensje do producenta, ale to sprzedawca cię oszukał, że nie poinformował, że handluje drugim gatunkiem. Może trzeba mieć pretensje do przedstawiciela producenta, że wprost nie mówi, że kupiłeś pan drugi gatunek. A jaki dostałeś rabat? Bo nawet w kwietniu na tym forum czytaliśmy, że można na tę dachówkę tego producenta było dostać 35% rabatu. Nawet trochę kłóciliśmy się z hurtownią, że my dostaliśmy tylko taki mały rabat (30%). Wczoraj nam powiedzieli, że na drugi gatunek był i zawsze jest jeszcze większy rabat (jeszcze o 10%). Wczoraj naszej hurtowni przesłaliśmy link do tego wątku, obejrzeli zdjęcia i przysięgli, że nie handlują takim złym towarem, ale z producentem tak. Bo producent ogólnie ma dobry towar. Nie jedziemy zobaczyć naszej dachówki. Oni wiedzą, że jeżeli takie badziewie znajdzie się na naszej budowie, to zrobimy aferę. Ale powiedzieli, że oni nie mogą sobie pozwolić na takie handlowanie trefnym towarem, bo dbają o swoją opinie na terenie Poznania. Są prawie na niej liderem. Ale dzwonili i mówili, że rozpakowali dachówkę i w środku jest ładna dachówka pierwszego gatunku. Damy wam znać za jakieś dwa, trzy tygodnie jak tam nasza dachówka. W tej chwili cieśle układają więźbę.
Pozdrawiam
Beata

Klaus
29-06-2005, 08:52
Zgudi, przyznaj, że jesteś trochę nie fair trzymając w tajemnicy
informację o producencie. To jest forum a więc miejsce wymiany
informacji i poglądów. Tu się nie przychodzi na konsultacje. Trzeba
coś dać żeby otrzymać. Takie są zasady etykiety forumowej.

A ty co? Jak miałeś problem to przyleciałeś z płaczem. A teraz jak już
wiesz co robić to masz nas gdzieś.
Tymczasem wiele osób nie wyłączając mnie bardzo interesuje jakiego
producenta dachówek należy mieć na oku. Gdyby każdy zachowywał się
według twoje algorytmu to to forum by po prostu nie istniało.

TadekL
29-06-2005, 09:17
Klaus!
Zgudi ma tę samą dachówkę co my!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !! Nie, to my mamy tę samę dachówkę co on i kupiliśmy ją w tym samym czasie. A może powinnam link do tego wątku wysłać do producenta?
Beata

Ella
29-06-2005, 10:27
Koramic L15 ceglasta angoba szlachetna

TadekL
29-06-2005, 10:40
Oprócz angoby ceglastej szlachetnej była wtedy jeszcze w promocji zwykła angoba ceglasta.
Beata

29-06-2005, 10:50
Oprócz angoby ceglastej szlachetnej była wtedy jeszcze w promocji zwykła angoba ceglasta.
Beata
Mnie bardziej interesuje ta "nieszlachetna" ;) Zaraz się dowiem u źródła

Ella
29-06-2005, 11:17
Zgudi, myślę, że mimo wszystko powinienieś podać nazwę tej nieszczęsnej dachówki. Uspokoiło by to wielu forumowiczów.
Uważam również, że podanie nazwy nie zniechęci potencjalnych klijentów do zakupu dachówki tej firmy tylko zaowocuje zwróceniem większej uwagi przy dokonaniu wyboru odpowiedniego pokrycia dachowego.


Zgudi, przyznaj, że jesteś trochę nie fair trzymając w tajemnicy
informację o producencie. To jest forum a więc miejsce wymiany
informacji i poglądów. Tu się nie przychodzi na konsultacje. Trzeba
coś dać żeby otrzymać. Takie są zasady etykiety forumowej.

A ty co? Jak miałeś problem to przyleciałeś z płaczem. A teraz jak już
wiesz co robić to masz nas gdzieś.
Tymczasem wiele osób nie wyłączając mnie bardzo interesuje jakiego
producenta dachówek należy mieć na oku. Gdyby każdy zachowywał się
według twoje algorytmu to to forum by po prostu nie istniało.

A w kwestii formalnej - zgadzam się z przedmówcami.

olinek
29-06-2005, 11:36
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=736975#736975

29-06-2005, 11:49
Dowiedziałam się :)
Promocja 30% NA PEWNO nie wynika z wad dachówki i dotyczy pierwszego gatunku. Gwarancja - 30 lat. W zeszłym roku była sprzedaż dachówek drugiego gatunku w promocyjnej cenie, ale firma W. ręczy głową, że klient kupując ją musiał wiedzieć, że kupuje drugi gatunek. Nie można za to wykluczyć nie do końca uczciwych praktyk sprzedawców :evil: . Tą dachówkę można kupic miejscami także i teraz, w cenie sporo niższej niz "promocyjna pierwszogatunkowa". Opisywana dachówka w drugim gatunku była w kropki i sporo tańsza.
No i dostało się wrażej konkurencji ;)

Ella
29-06-2005, 11:56
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=736975#736975
Czyli w Creatonie identyczna sprawa jak u mnie - otarcia angoby w transporcie, co świadczy jednoznacznie o znakomitej jakości tej angoby :-? ...

Ella
29-06-2005, 12:00
I jeszcze a propos uwaga do sób, które mają dachówki barwione w masie lub w kolorze naturalnym (ceglastym) - oglądajcie uważnie powierzchnię dachówek, bo u Was otarcia angoby są mniej widoczne (lub prawie wcale).
U mnie to się rzucało w oczy, bo dachówka jest grafitowa.

TadekL
29-06-2005, 12:00
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=736975#736975

olinek
Tak jak masz w podpisie - Lepiej nie mówić. :cry: :evil:
Pozdrawiam
TadekL

TadekL
29-06-2005, 12:03
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=736975#736975
Czyli w Creatonie identyczna sprawa jak u mnie - otarcia angoby w transporcie, co świadczy jednoznacznie o znakomitej jakości tej angoby :-? ...

Ellu, z pewnego żródła wiemy, że niektóre firmy (sprzedawcy) także sprowadzają drugi gatunek dachówek tej firmy i sprzedają jako pierwszy. My o tym też słyszeliśmy z wiarygodnego źródła.
Beata

TadekL
29-06-2005, 12:04
Dowiedziałam się :)
Promocja 30% NA PEWNO nie wynika z wad dachówki i dotyczy pierwszego gatunku. Gwarancja - 30 lat. W zeszłym roku była sprzedaż dachówek drugiego gatunku w promocyjnej cenie, ale firma W. ręczy głową, że klient kupując ją musiał wiedzieć, że kupuje drugi gatunek. Nie można za to wykluczyć nie do końca uczciwych praktyk sprzedawców :evil: . Tą dachówkę można kupic miejscami także i teraz, w cenie sporo niższej niz "promocyjna pierwszogatunkowa". Opisywana dachówka w drugim gatunku była w kropki i sporo tańsza.
No i dostało się wrażej konkurencji ;)

No to oprócz mojego dostawcy jestem trochę tym postem uspokojony, ale nadal czujny :-?
Pozdrawiam
TadekL

Ella
29-06-2005, 12:08
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=736975#736975
Czyli w Creatonie identyczna sprawa jak u mnie - otarcia angoby w transporcie, co świadczy jednoznacznie o znakomitej jakości tej angoby :-? ...

Ellu, z pewnego żródła wiemy, że niektóre firmy (sprzedawcy) także sprowadzają drugi gatunek dachówek tej firmy i sprzedają jako pierwszy. My o tym też słyszeliśmy z wiarygodnego źródła.
Beata
Jeśli chodzi o moją marsylkę Koramic - jest na niej napisane "I gat." , więc tu nie było pomyłki, tylko jakość angoby w I gatunku po prostu jest taka jaka jest :roll: ... Poza tym bezczelnie oszczędzają, nie przekładając dachówek w palecie jakąś tekturą, dachówki ocierają się o siebie i potem taki jest efekt...

29-06-2005, 12:10
Dowiedziałam się :)
Promocja 30% NA PEWNO nie wynika z wad dachówki i dotyczy pierwszego gatunku. Gwarancja - 30 lat. W zeszłym roku była sprzedaż dachówek drugiego gatunku w promocyjnej cenie, ale firma W. ręczy głową, że klient kupując ją musiał wiedzieć, że kupuje drugi gatunek. Nie można za to wykluczyć nie do końca uczciwych praktyk sprzedawców :evil: . Tą dachówkę można kupic miejscami także i teraz, w cenie sporo niższej niz "promocyjna pierwszogatunkowa". Opisywana dachówka w drugim gatunku była w kropki i sporo tańsza.
No i dostało się wrażej konkurencji ;)

No to oprócz mojego dostawcy jestem trochę tym postem uspokojony, ale nadal czujny :-?
Pozdrawiam
TadekL

Dokładnie tak jak ja :-?

29-06-2005, 12:11
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=736975#736975
Czyli w Creatonie identyczna sprawa jak u mnie - otarcia angoby w transporcie, co świadczy jednoznacznie o znakomitej jakości tej angoby :-? ...

Ellu, z pewnego żródła wiemy, że niektóre firmy (sprzedawcy) także sprowadzają drugi gatunek dachówek tej firmy i sprzedają jako pierwszy. My o tym też słyszeliśmy z wiarygodnego źródła.
Beata
Jeśli chodzi o moją marsylkę Koramic - jest na niej napisane "I gat." , więc tu nie było pomyłki, tylko jakość angoby w I gatunku po prostu jest taka jaka jest :roll: ... Poza tym bezczelnie oszczędzają, nie przekładając dachówek w palecie jakąś tekturą, dachówki ocierają się o siebie i potem taki jest efekt...

Pooglądam palety, dzięki za podpowiedź

vivaldi
29-06-2005, 12:22
A ja opuszczam ten watek ze smutkiem. Zamiast konkretnej informacji zgudiego czytam tylko wiele dygresji :cry:
Pozdrawiam

zgudi
29-06-2005, 12:25
[quote="Klaus"]Zgudi, przyznaj, że jesteś trochę nie fair trzymając w tajemnicy
informację o producencie. To jest forum a więc miejsce wymiany
informacji i poglądów. Tu się nie przychodzi na konsultacje. Trzeba
coś dać żeby otrzymać. Takie są zasady etykiety forumowej.

A ty co? Jak miałeś problem to przyleciałeś z płaczem. A teraz jak już
wiesz co robić to masz nas gdzieś.
Tymczasem wiele osób nie wyłączając mnie bardzo interesuje jakiego
producenta dachówek należy mieć na oku. Gdyby każdy zachowywał się
według twoje algorytmu to to forum by po prostu nie istniało.[/quote

klaus wydawałeś mi się na początku sympatycznym człowiekiem,
odnoszę wrażenie , że najchetniej teraz byś mnie jeszcze zlinczował...
przeciez kilka postów powyżej sam wymieniłeś producenta dachówki...
normalne ,że chodzi o koramica l-15
ja dalej stoję ze sprawą w miejscu a ty mi wrzucasz , że wiem co mam teraz zrobić i wypinam się na forumowiczów

Tak, tak, tak....już wiem.
Ta oszukana dachówka to
Koramic

zgudi, zaprzeczysz i tym razem?
_________________
pozdrawiam
Klaus

Rafał Koszalin

zgudi
29-06-2005, 12:28
przecież w kwestii szlachetnej angoby ceglastej koramic l-15
w 1 gat ( widocznym na zdjęciach ) nic się nie zmieniło ...chyba ,ze jest coś o czym nie wiem?
powinna nazywać się szpetna a nie szlachetna...

KrzysiekS
29-06-2005, 12:38
Zgudi,

nie denerwuj sie, ja tez przeczytałem ten wątek i szedł on w złym kierunku - domysły, obawy. Klaus sie domyslał, ale nie był pewnien.

Wartosc tego forum wynika z tego, że dzielimy sie swoimi doswiadczeniami, dobrymi i złymi. Kazdy z nas pisze wyraznie - to jest dobre rozwiązanie, to jest dobry produkt, a to szmelc, nie warto.

Piszmy wiec szczerze i w sposob jasny, o jaki materiał i jakiego producenta chodzi.

Gdyby nie Twoja wypowiedz, tez nie wiedziałem o jakiej dachowce jest mowa.

Sam mam "starą czerwoną angobe L15 - jeszcze Wiekor", ktorą kupiłem w 2003r i polozylem w 2004r. i ona nie miala zadnych wad, żadnego margla, dachowki były rowne, przełozone szczebelkami drewna i jakby cienkimi płatami drewna. Ja tamtą dachowke moglem polecic.

A tutaj i nie tylko w Twoim wątku widac, że są problemy z jakoscią dachowek. Takie sprawy trzeba nagłasniac, aby poprawic jakosc i nie pozwolic na działania na naszą szkodę.

zgudi
29-06-2005, 12:44
dodam jeszcze jedno --do piątku mam uzyskac odpowiedż od przedstawiciela...
jeżeli nic nie zmieni się w tej kwestii opisze całe zdarzenie w lokalnej prasie...
ułoze pozostała częśc poszycia (na głowę lać przeciez się nie bedzie )
pozew sadowy---
i mam nadzieje ,że sędzia wyda obiektywny wyrok w tej sprawie

informuję równiez , że zdobyłem dachówke produkowana wczesniej przez wiekora ( ten sam model --walał się na placu przed jedną z hurtowni )
i mimo upływu dwóch może trzech lat wygląda przy mojej o stokroć lepiej)

zgudi
29-06-2005, 12:50
krzysztofie s
masz 100 % rację ale zrozum jestem na tym forum od niedługiego czasu
i szczerze mówiąc przepraszam ,że nie podałem informacji kto produkuje i sprzedaje takie odpady jako towar pełnowartosciowy

miałem cicha nadzieje , że ktoś z drugiej strony przeczyta te informację i wyciagnie jakies wnioski ( tymbardziej, że przesłałem linki z naszej wymiany spostrzeżeń do siedziby producenta)
a tam echo

pozdrawiam Rafał

proxy
29-06-2005, 13:31
miałem cicha nadzieje , że ktoś z drugiej strony przeczyta te informację i wyciagnie jakies wnioski ( tymbardziej, że przesłałem linki z naszej wymiany spostrzeżeń do siedziby producenta)
a tam echo

teraz, romumiem juz twoje postępowanie :)

Klaus
29-06-2005, 16:00
Wartosc tego forum wynika z tego, że dzielimy sie swoimi doswiadczeniami, dobrymi i złymi...

Piszmy wiec szczerze i w sposob jasny, o jaki materiał i jakiego producenta chodzi.


Dzięki KrzysiekS

zgudi
01-07-2005, 14:07
tak jak myslałem odpowiedż producenta mogła być jedna...

http://img37.imagevenue.com/img.php?loc=loc181&image=17f_guihggugugugugugu.jpg


takie rozwiązanie wcale mnie nie zadawala ...
jak mozna tłumaczyć fakt łuszczacej sie angoby i sprzedawanie takiego produktu w 1 gat? nie wspomnę już o ogromnej ilosci krzywych sztuk...
praktycznie przebranie nic mi nie dało , powiekszyło tylko moje koszta

i znacznie opózniło wszystkie prace

wraz z moim radca prawnym podejmę kolejne kroki...
co mi z takiego rabatu skoro dalej na dachu mam odpady produkcyjne..

pozdrawiam Rafał

Klaus
01-07-2005, 14:23
Abstrahując od napiętej atmosfery jaka się między nami wytworzyła to szczerze
Ci radzę nie odpuszczaj. Nawet jeśli właściwości użytkowe tej dachówki
są zachowane tzn. nie rozpadnie się pod wpływem wody i mrozu
(co wcale nie jest takie pewne jeśli dachówka nie jest spójna w swojej
masie tylko ma jakiś pęknięcia i złuszczenia) to są
jeszcze przecież właściwości wizualne. Jak byś chciał mieć dachówkę
brzydką to mógłbyś kupić cementową tańszą nie o 30%, które Ci
proponują ale 50% albo i więcej a do tego prostą.
Nóż się w kieszeni otwiera.

zgudi
01-07-2005, 14:50
napieta atmosfera nie wytworzyła sie miedzy nami ,
tylko między mną a producentem...
co do dachówki betonowej ma ona moim zdaniem zaletę --jest prosta
i podczas snieznej wichury, zamieci bedzie bardziej chroniła połać pod spodem niż te moje krzywusy ceramiczne...
nie ma siły --snieg przedostanie się między szparami i bedzie zalegał na łatach ( wiem to od doświadczonego dekarza i jednego ze sprzedawców )

co do odpornosci odprysków przed mrozem mam 100 % pewnosc
---beda się powiekszały
widzisz Klaus z wieloma aspektami tej sprawy sie zgadzamy
:)
uszkodzoną angobę usunąć mozna dosłownie paznokciem!

nie nawidzę tylko jednego --jak ktoś mi wciska kit--( mam na mysli producenta)..., że wszystko z dachówką jest w porządku...
jak on to stwierdził na podstawie badania dachówek (zabranych z mojego dachu ) w laboratorium - o ile takowe było wykonane...
przecież zamrażania i odmrazania w laboratorium nie mozna porównywać
do warunków w realnej zimie --mam na myśli zalegajacy snieg i to przez 30 lat :) --przeciez tyle wynosi gwarancja


powiem krótko angoba robbena jest bezporównywalnie lepsza od angoby koramica - jest gładka a przede wszystkim twarda!
nie znajdzie się chyba nikt kto to podważy ( mam na mysli robbena kasztana ) -- obie dachówki sa w bardzo zblizonej cenie

zgudi
01-07-2005, 14:56
cieszy mnie tylko fakt , że producent szybko zareagował w tej sprawie
--mam nadzieję ,że znajdzie sie wyjscie z sytuacji dajace satysfakcję każdej ze stron


pozdrawiam wszystkich Rafał

Wowka
01-07-2005, 15:33
Zgudi - propozycja która otrzymałeś od producenta jest tylko propozycją. Nie wyrażaj zgody na takie rozwiązanie.
Masz w ręku ważny argument - opinię producenta iż jest to jednak wada.
Co prawda producent twierdzi, iż nie ma ona wpływu na wartości użytkowe produktu niemniej Tu kupowałeś tę dachówkę nie tylko dla jej właściwości użytkowych ale i estetycznych a te są obecnie conajmniej dyskusyjne. I tego się trzymaj.
Rabat 30% to niewiele. Żądaj wymiany na pełnowatościową (także i wizualnie) oraz zwrotu poniesionych kosztów przekładki dachówki.

P.s. nie ukrywam - sądziłem, że producent będzie rzetelniejszy w reakcji na okazanie bubla który wyprodukował.

Powodzenia.

Ella
03-07-2005, 13:48
Zgudi - naprawdę dobrze Ci radzę - zrób tak jak ja.
Tylko wtedy masz gwarancję powodzenia i rozwiązania sprawy szybko.

Ja w tej chwili ćwiczę taką samą historię z oknami. Dwa skrzydła przyjechały uszkodzone, a producent (Goran) po oględzinach nie widzi problemu ....

W związku z tym, po tych wszystkich moich doświadczeniach, widzę sprawę jasno: producenci zatrudniają "przedstawicieli", którym płacą specjalnie za to, aby przekonywali klientów, że usterki nie są usterkami.

Dlatego jedyna skuteczna droga reklamacyjna to Art. 8 Ustawy o szczegółowych warunkach sprzedaży konsumenckiej i dochodzenie swoich praw u sprzedawcy, a nie producenta.

zgudi
03-07-2005, 13:57
dzięli Ellu....
tak właśnie uczynię..
radca prawny jest w trakcie tworzenia pisma reklamacyjnego....
do czego doszło --wciskaja ludziom chłam i myśla ,że wszystko jest w porządku...
myślisz , że konsument w podeszłym wieku (nie urażając nikogo) właziłby na dach i oceniał jakośc dachówki...
wybacz ale w to nie uwierzę----TO JEST CELOWE DZIAŁANIE PRODUCENTÓW I SPRZEDAWCÓW !!!

czas z tym skończyć.... tylko kiedy?


pozdrawiam Rafał

Aniamania
03-07-2005, 23:03
Dzięki za zawarte informacje.Wiem już jakich dachówek mam nie kupować

TadekL
04-07-2005, 08:04
Dzięki za zawarte informacje.Wiem już jakich dachówek mam nie kupować

Aniamania
A Ty myślisz, że to tylko się zdarza u tego jednego producenta???
Dotyczy to wszystkich producentów, tak więc trzeba uważać.

Zgudi
Walcz o swoje i daj znać o swoim sukcesie (bo jestem przekonany, że Twoje będzie na wierzchu - podobnie jak Elli).
Pozdrawiam
TadekL

arek_s
04-07-2005, 09:32
W związku z tym, po tych wszystkich moich doświadczeniach, widzę sprawę jasno: producenci zatrudniają "przedstawicieli", którym płacą specjalnie za to, aby przekonywali klientów, że usterki nie są usterkami.


popieram w 100% - firmy dążą do jak najwiekszego zysku i jak najmniejszej ilosci reklamowanego towaru - tyle tylko ze ni poprzez produkcję dobrego towaru a wciskanie badziewia - oczywiście regułą to nie jest ale bardzo często się to zdarza.
Moi wykonawcy dachu z BARDZO ZNANEJ firmy sprzedającej pokrycia też nie widzieli krzywo ułozonych dachówek przy koszach (dachówki odstawały jedna od drugiej ponad 1cm) a ja widziałem - chyba jakaś ślepota zaczyna panować :evil:

TadekL
04-07-2005, 12:19
tak jak myslałem odpowiedż producenta mogła być jedna...

http://img37.imagevenue.com/img.php?loc=loc181&image=17f_guihggugugugugugu.jpg

Ale paranoja,
co z tego, że wg opinii producenta wady nie obniżają jej wartości użytkowej. A pytam się, czy estetyka to już dzisiaj się nie liczy. Przecież zgudi wybrał właśnie tę dachówkę również ze względów estetycznych, nie tylko użytkowych i dostał totalny chłam :evil: :evil: :evil:
Chamstwo w biały dzień.
TadekL

bm_mi
25-05-2009, 07:54
dzięli Ellu....
tak właśnie uczynię..
radca prawny jest w trakcie tworzenia pisma reklamacyjnego....
do czego doszło --wciskaja ludziom chłam i myśla ,że wszystko jest w porządku...
myślisz , że konsument w podeszłym wieku (nie urażając nikogo) właziłby na dach i oceniał jakośc dachówki...
wybacz ale w to nie uwierzę----TO JEST CELOWE DZIAŁANIE PRODUCENTÓW I SPRZEDAWCÓW !!!

czas z tym skończyć.... tylko kiedy?


pozdrawiam Rafał
i jak finał sprawy?
pozdrawiam