PDA

Zobacz pełną wersję : Napowietrzenie kanalizacji



rocco504
21-10-2023, 18:07
Witam.Mam pytanie odnośnie napowietrzania kanalizacji aby nie syfony nie traciły wody i było dobrze.Na rysunku jest pokazane jak przebiegały by rury.Główne pytanie to czy jest to prawidłowe połączenie czy też dolne WC powinno wchodzić przed pionem lub bezpośrednio do niego(czerwona strzałka)?W piwnicy rury byłyby na jednym poziomie.Zielona linia to odległość która dzieliła by to połączenie. Mógłbym praktycznie zmniejszyć nawet do 20-30 cm natomiast chciałby zachować lepszy kąt i wydłużyć jak najdalej. Jeżeli tak to jak bardzo mogę?
466689

Ratpaw
21-10-2023, 23:59
WC jak najbliżej do pionu!

Mareks77
22-10-2023, 09:23
A ten zawijas w piwnicy to co to jest. Dlaczego każde WC ma dwa kanały.
Poprowadź z piwnicy jeden pion i każde WC wepnij rurą do tego pionu trójnikiem 45*
Jakie jest oddalenie WC od pionu. Zamieść lepiej rzut 1 piętra i 2 piętra z rozmieszczeniem WC i pozostałych elementów.
Jeśli WC nie wyssa Ci wody z umywalki to zrobi to z brodzika.
Pion ma być najbliżej WC +- 1mb ale napowietrzenie oprócz pionu powinno być na końcu lini z umywalką, brodzikiem, wanną lub innym punktem.

rocco504
04-11-2023, 18:15
To jest plan jakby to miało wyglądać.Reszta rur od umywalki,brodzika będzie dołączona do poziomych rur równiez u góry ale tam nie rozrysowywałem tego. Opcja pierwsza na jednym pionie czy też zrobić dwa piony jeden tylko do odpowietrzenia dolnego WC.Czy jedna z tych możliwości będzie prawidłowa?

466855 466856