PDA

Zobacz pełną wersję : sprzęgło hydrauliczne



Piotrek==
28-10-2023, 17:07
Witam, czy to sprzegło jest dobrze podłaczone, czy powrót z instalacji oznaczony strzałką nie powinien być wyżej. Pytam poniewaz nie moge wogóle ustawic pieca kondensacyjnego, jak dochodzi do zadanej temperatury zaczynaja falować obroty i piec sie wylacza. w piecu zamotowana jest pompa wilo para 7-50 na pwm a za sprzeglem wilo 25-60. sprzeglo jest na 2 obiegi bo w przyszlosci che odzielic podlogowke ktora narazie jest w rozdzielaczach razem z grzejnikami na zaworach rtl.

Mareks77
28-10-2023, 17:38
Podłączenie jest raczej OK ale dla pewności musisz podać producenta lub typ sprzęgła. Jeśli ma ono kierownicę przepływów to może być różnie.
Pompy zarówno tą w kotle jak i za sprzęgłem ustawiaj raczej na wartości stałe.
Automat w kotle będzie powodował zmianę prędkości i dostosowanie jej prędkości do mocy.
Jeżeli pompa za sprzęgłem ma stałą wartość to automat na kotle może powodować wchodzenie w podmieszanie przez co część gorącej wody z zasilania wraca do kotła lub zimna z powrotu wędruje do zasilania.
Kierownica przepływów zintegrowana w sprzęgle minimalizuje jednak te efekty.

Piotrek==
28-10-2023, 18:02
Sprzęgło firmy GEPOX 70 KW, jeszcze przed montazem jak patrzylem bylo puste w srodku. Sprobuje ustawic te pompki na stale przeplywy, tylko jak? najlepiej je zrownowazyc czy jedna mocniejsza a druga slabsza ?

Mareks77
28-10-2023, 20:32
W instrukcji obsługi kotła powinien być wykres wydajności. Jeżeli nie ma to po typie na stronie producenta pompy. Bez tego ustawienie i zrównoważenie tylko przy użyciu dwóch termometrów elektronicznych umieszczonych na rurze zasilania wejścia do sprzęgła i wyjścia ze sprzęgła.
W tym przypadku ustawiasz pompę za sprzęgłem do uzyskania najwyższej temperatury na zasilaniu tak aby zrównać się z wejściem do sprzęgła.
Jeżeli planujesz w instalacji elektrozawory na pętlach podłogówki to rozdzielacz powinien być wyposażony w obejście bypass który przejmie nadmiar lub całkowity przepływ czynnika grzewczego po zamknięciu wszystkich pętli.