PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie podłogowe - problem z przepływem cieczy ?



coachu13
19-11-2023, 09:12
Cześć,

Wydaje mi się, że mam problem z przepływem cieczy w kilku pętlach w podłogówce.
Zawory regulacyjne na powrocie są otwarte na max.
Ale rotamatery na zasilaniu mimo ich odkręcania cały czas pokazują na 0-owy przepływ.
Rury na powrocie w tych kilku problematycznych liniach także są zimne.
Co może być przyczyną ?
Wprawdzie odpowietrzałem też na listwach i tam już powietrze nie leci.

siinski
19-11-2023, 09:49
Zakręć wszystkie pętle na których masz przepływy i zobacz czy wtedy przepływy nie ruszą na tych zerowych.Jeżeli ruszą to przepływ jest. Pompę obiegową ustaw na max wydatek i sprawdź czy się coś nie zmieniło.Jeżeli po odkręceniu z powrotem wszystkich sytuacja się nie zmieni to zrób to. Na rotametrach poniżej rurek ze wskaźnikiem masz taką plastikową osłonę . Weź wyciągnij ją do góry i masz tam pod nią nakrętkę regulacyjną .Poluzuj ją delikatnie i zobacz na wskaźniku czy przepływ nie ruszył.Jeżeli ruszył , nic nie cieknie nasuwasz plastikową osłonkę i robisz tak w kolejnych. A tak szczerze to regulację tą powinien zrobić Tobie hydraulik który montował podłogówkę.

coachu13
19-11-2023, 12:46
Ja właśnie nie mam takiej osłony na rotametrach.

coachu13
20-11-2023, 08:46
Zastanawiam się czy to możliwe, że rotametry z jakiegoś względu się zatkały i dlatego brak przepływu ?
Spotkał się ktoś z taką sytuacją ?

coachu13
23-11-2023, 18:41
Ktoś coś ?

dbx
23-11-2023, 20:34
wklej zdjęcie tego czegoś.

gersik
24-11-2023, 09:18
Odpowietrz porządnie pętle te które nie grzeją i nie na belce rozdzielacza tylko za pomocą odpowiedniego sprzętu lub techniki, przelanie wodą z kranu.

coachu13
27-12-2023, 07:48
Temat rozwiązany.
Manometry, które mam sterowane elektrycznie na siłowniku i sprężynie "zakamieniały" na pozycji zamkniętej i nawet po otwarciu "nie otwierały się".
Wpadłem na to dopiero jak odpowietrzałem linia po linii.

goguś
27-12-2023, 08:58
Zastanawiam się czy to możliwe, że rotametry z jakiegoś względu się zatkały i dlatego brak przepływu ?
Spotkał się ktoś z taką sytuacją ?

Rotametry raczej nie ale te zawory zamykające one nie służą do regulacji tylko zamykania otwierania i w nich szukałbym problemu jednym słowem odkręć do oporu aż zejdzie ci ten kapsel i pokaże się taki metalowy cypelek często się zdarza że on zamiast wyjść zostaje wciśnięty i wystarczy go leciutko kleszczami złapać i wyciągnąć trochę poruszać i powinno być git.

coachu13
28-12-2023, 09:29
Tak jak napisałem, temat został rozwiązany.