PDA

Zobacz pełną wersję : Ocena jakości ocieplenia, świadectwo energetyczne



Bemarina
23-11-2023, 09:29
Niedawno mój blok był ocieplany, ale mam podejrzenia, że zostało to wykonane niewłaściwie, bo nie widzę żadnej różnicy pomiędzy tym, co było wcześniej. W dodatku prace zostały rozgrzebane i porzucone na jesień i zimę (m.in. wykopany był rów wokół bloku, tuż przed największymi deszczami), dokończyli wiosną i latem.
Czy to normalne, że w bloku, w środkowym mieszkaniu (sąsiedzi po obu stronach ogrzewają), przy obecnych temperaturach na zewnątrz (Górny Śląsk) mam w mieszkaniu 13'C przy braku ogrzewania?
Dodam, że mieszkanie to kawalerka 37m, ale niestety parter i okna na północ. W mieszkaniu jedna osoba, używany osuszacz elektryczny tylko. Wilgotność utrzymywana cały czas ok. 50-60%.
Sprawdzam to, ponieważ będę to mieszkanie sprzedawać i będzie potrzebne świadectwo energetyczne. Zastanawiam się jak to będzie oceniane

irtherm
23-11-2023, 13:02
Świadectwo powinno być sporządzone na podstawie wywiadu oględzin i dokumentacji technicznej, a w rzeczywistości zrobi to pewnie człowiek przez neta za 400 zł i to będzie kalka z poprzednich które robił tylko z twoimi danymi i zdjęciem. Nie ma się czym przejmować. Skoro jest ocieplnyu blok to zapewne był audyt i współczynniki na papierze są OK.
Natomiast przyczyn chłodu może być wiele może sąsiedzi również nie grzeją, może chód z klatki, jesli to wielka płyta to może wełny miedzy osłonówką a ścina nośna nigdy nie było itd