PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie ogrzać żeby się nie spłukac



miciaj86
25-11-2023, 08:01
Witam mam mieszkanie kamienica 41 m. Kaflowy w 1 pokoju w kuchni był piecyk. Okna będą wymieniane na PCV 2szyby, obniżenie sufitu plus wełna 15cm,izolacja podłogi. Myślałem o panelach na podczerwień plus koza taka hybryda. Lub zostawić piec kaflowy żeby się dojrzewać ewent. Gazu nie ma. Proszę o porady

JasonOgg
25-11-2023, 18:53
Klimatyzacja. Wyjdzie stosunkowo niedrogo przy instalacji i użytkowaniu. Grzeję podobny metraż i wychodzi mi taniej niż węglem. Panele na podczerwień to dobre są na halę produkcyjną a nie do mieszkania- grzeją punktowo.

Elfir
25-11-2023, 19:13
dlaczego chcesz wymieniać okna na dwuszybowe? Takie to się montowało 80 lat temu

dbx
25-11-2023, 19:25
Witam mam mieszkanie kamienica 41 m. Kaflowy w 1 pokoju w kuchni był piecyk. Okna będą wymieniane na PCV 2szyby, obniżenie sufitu plus wełna 15cm,izolacja podłogi. Myślałem o panelach na podczerwień plus koza taka hybryda. Lub zostawić piec kaflowy żeby się dojrzewać ewent. Gazu nie ma. Proszę o porady

Pokój i kuchnia? to wszystko?
A piec to zawsze piec. Napalisz raz i grzeje do dnia następnego. I palisz czymkolwiek.
Wkłady 2-szyby, zamów z grubą ramką dystansową, najlpiej giętą w narożach. Szyby min. 5mm.

miciaj86
07-12-2023, 07:57
Mam za darmo PCV 2szyby a teraz są stare drewniane,mieszkanie pod wynajem nie chce za dużo inwestowac

miciaj86
07-12-2023, 08:00
Pokój i kuchnia? to wszystko?
A piec to zawsze piec. Napalisz raz i grzeje do dnia następnego. I palisz czymkolwiek.
Wkłady 2-szyby, zamów z grubą ramką dystansową, najlpiej giętą w narożach. Szyby min. 5mm.
W sumie 2 pokoje myślałem o kozie z płaszczem wodnym... mieszkanie pod wynajem nie chce żeby kafel odstrasza potencjalnych chetnych

miciaj86
07-12-2023, 08:02
dlaczego chcesz wymieniać okna na dwuszybowe? Takie to się montowało 80 lat temu

Obecnie są drewniane więc to i tak będzie wypas może dostanę 3szybowe i wstawie

Ratpaw
07-12-2023, 10:23
W sumie 2 pokoje myślałem o kozie z płaszczem wodnym... mieszkanie pod wynajem nie chce żeby kafel odstrasza potencjalnych chetnych
Faktycznie, koza z płaszczem wodnym nikogo nie odstraszy :D

Sativum
07-12-2023, 13:06
Faktycznie, koza z płaszczem wodnym nikogo nie odstraszy :D

ja bym wolał mieć kaflaka niż kozę w pokoju.
Można się przytulić jak jest zimno i smutno, a na górę położyć jabłecznik od babci :D

Ratpaw
07-12-2023, 13:18
ja bym wolał mieć kaflaka niż kozę w pokoju.
Można się przytulić jak jest zimno i smutno, a na górę położyć jabłecznik od babci :D
No właśnie, taki piec ma urok. Naprawdę nie trzeba się tłumaczyć z takiego urządzenia tak jak nie trzeba z barokowego stolika :D

dwiecegly
07-12-2023, 15:18
A piec to zawsze piec. Napalisz raz i grzeje do dnia następnego. I palisz czymkolwiek.
.
np śmieciami lub oponami.
Plus ten dreszczyk emocji czy sie obudzisz rano.

dbx
07-12-2023, 17:03
np śmieciami lub oponami.
Plus ten dreszczyk emocji czy sie obudzisz rano.

Dokładnie, tyle, że podczas snu emocje wedrują gdzie indziej.