PDA

Zobacz pełną wersję : Co jeśli nie podłogówka do PC



michal.bdg
10-12-2023, 21:32
Witam, w obecnym domu mam 100% podlogowki + drabinki w łazienkach. Podlogowka w wylewce betonowej. Dom ma 11 lat i na tym okresie zatrzymałem sie z technologią budowlaną. Podłogówka niby ok. ale nie posterujemy nią kiedy nadchodzi słoneczny zimowy dzień. Zamierzam ruszyć z budową drugiego mniejszego domu 90-100m i tu moje pytanie czy nadal do PC tylko podłoga, bo przez te lat to najbardziej brakuje mi kaloryferów ktore grzeją kiedy ja chcę a nie tak jak podloga ktora długo stygnie i jeszcze dluzej sie rozgrzewa. Co do PC to bedzie odwiert, w tej chwili ze wzgledu na zagospodarowany ogródek mam powietrze-mitsu/zubadana

Kaizen
10-12-2023, 22:04
Podłogówka niby ok. ale nie posterujemy nią kiedy nadchodzi słoneczny zimowy dzień. Z

Co się wtedy dzieje? Co chcesz sterować? Głowie termostatyczne na grzejnikach nie obniżą temperatury - jak bardzo chcesz, to włącz klimę na chłodzenie (a jak chcesz szybko podnieść temperaturę powietrza, to na grzanie). Mniej kWh prądu pobiorą niż stracisz przez niższy COP przy grzejnikach efekt będzie znacznie gorszy. I komfort podłogówki jest największy.

https://forum.muratordom.pl/entry.php?132755
https://forum.muratordom.pl/entry.php?132768

jajmar
10-12-2023, 23:02
Uchyl okno na 15 minut.

Elfir
11-12-2023, 00:39
o ile ci podnosi w domu temperaturę słoneczny dzień zimą?
Bo jak w zauważalny, to gratuluje termoizolacji.
Mój prawie pasywny max 1,5 stopnia (przeciętnie 0,5 stopnia bo dzień za krótki).

goguś
11-12-2023, 13:23
Zamiast wylewki betonowej można zrobić z nahydrytu szybsza reakcja ,można klimatyzator kanałowy .

dbx
11-12-2023, 17:39
Witam, w obecnym domu mam 100% podlogowki + drabinki w łazienkach. Podlogowka w wylewce betonowej. Dom ma 11 lat i na tym okresie zatrzymałem sie z technologią budowlaną. Podłogówka niby ok. ale nie posterujemy nią kiedy nadchodzi słoneczny zimowy dzień. Zamierzam ruszyć z budową drugiego mniejszego domu 90-100m i tu moje pytanie czy nadal do PC tylko podłoga, bo przez te lat to najbardziej brakuje mi kaloryferów ktore grzeją kiedy ja chcę a nie tak jak podloga ktora długo stygnie i jeszcze dluzej sie rozgrzewa. Co do PC to bedzie odwiert, w tej chwili ze wzgledu na zagospodarowany ogródek mam powietrze-mitsu/zubadana


Zatem, spełnij swoje marzenie.
Jak dobrze ocieplisz chatę, grzejniki wystarczą by ją ogrzać, a i frajdę z nich mieć będziesz, że je masz.

exetterenak
12-12-2023, 17:30
Zamiast podłogówki zrób maty kapilarne i w ścianach i suficie i dołoż do tego klimakonwektory