PDA

Zobacz pełną wersję : jaki styl wnętrz wybrać ???



Zuzanna 2005
27-06-2005, 11:26
Mam problem - ponieważ będę miała kuchnię otwartą na salon to muszę połączyć panujące w nich style a jak to zrobić.

Podobają mi się ciemne drewniane meble no i podłogi z jasnego drewna mogłyby w sumie być do tego chciałabym zeby było jasno, elegancko ale z klasą więc jakie kolory - może żółty ?

co radzicie macie może juz jakieś zdjęcia swoich salono - kuchni ???

coś co właściwei będzie modne przez lata a jednocześnie nie będzie nowoczesne - wykluczam wszelkie metalowe cuda - jakos nie w moim guście :)

Pozdrawiam,
Zuzka

monig
27-06-2005, 11:40
Witaj
Sama preferuję styl klasyczno-nowoczesny ale nie przepadam za metalem i szkłem.
Moja kuchna jest pół-otwarta na salon.
Ma podłogi z ipe lapacho, stół ciemny brąz, zasłony płócienne beż z lamówką w kolorze spokojnej żółci, która powtarza się na rolecie.
Jedna ze ścian jest w kolorze musztardowym, meble w kuchni (trochę je widac z salonu) w kolorze mahoniu modyfikowanego (ale nie takiego tradycyjnego (ma leciutkie pasy i wpada w odcień ciepłego pomarańczu), kominek marmur Brecia Sarda, blaty granitowe ivory brown.
Do tego będą jakieś dodatki dla ożywienia wnętrza ale wszystko z naturalnych materiałów (drewno, kamień).

Zuzanna 2005
27-06-2005, 13:35
dziękuje za odpowiedź

a czy masz może zdjęcia które zwiększą możliwości mojej wyobraźni

będę wdzięczna

27-06-2005, 13:37
Zuzanna

zajrzyj może tutaj - setki zdjęć, powodzenia:


http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=36380

Ty samo musisz znaleźć klimat, w którym się będziesz dobrze czuła. reszta to pochodna :) .

KKinga
27-06-2005, 14:19
Nie znoszę stylu nowoczesnego, więc u mnie jest tak:

w salonie na podłodze mam mozaikę (w sześciany) dąb -grab,białe ściany,
mosiężne żyrandole i kinkiety, kominek klasyczny marmur i piaskowiec,
firanek jeszcze nie mam;

w kuchni (połączonej z salonem) na podłodze jest terakota (ze względów praktycznych) udająca kamienne podniszczone płyty, szafki kuchenne
z drewnianymi frontami mam z Black Red White i jestem z nich bardzo zadowolona.

Białe ściany są bardzo niepraktyczne,dlatego rozważami inne rozwiązanie,
np. jakiś odcień kremowego, beżowego lub żółtego albo może rzucić na ścianę jakąś strukturę, na której zabrudzenia nie będą tak widoczne jak na gładkiej ścianie .

Jeżeli chodzi o podłogi: bardzo elegancki i klasyczny jest parkiet dębowy,może być też jesion - będzie wtedy jaśniejszy.
Moim skromnym zdaniem, drewniany parkiet i białe ściany są to rozwiązania klasyczne, które nigdy się nie nudzą, ale oczywiście każdy ma swoje preferencje.
:cry: :cry: :cry: :cry:

Zuzanna 2005
27-06-2005, 16:54
juz raz rozpisywałam się nad wyrazami uznania dla Ciebie - ponownie więc to co juz gdzies tam zamieściłam :)

podziwiam twój dar do pomysłów , zbierania materiałów i twoją idee pomocy wszystkim

jeszcze raz dzięki :)

pozdrawiam Zuza

Zuzanna 2005
28-06-2005, 15:43
w sumie za dużo to nie miałam pomocy przeszukałam trochę stron na forum i wsumie znalazłam tylko informacje o możliwości oliwkowych ścian i ich dodatków i to też dzięki forumowiczce która akurat na ten kolor się uwzięła :) ale propozycje przez was przedstawione bardzo ciekawe :

Ściany oliwkowe//khaki ,
kominek : piaskowiec
podłoga: jaśniutki klon albo dąb,
drzwi i meble : jasniuteńki klon,
to tego jasnożółta zasłonka

please może cos więcej - bede wdzięczna

pozdrawiam cieplutko bo dzionek taki sobie

Zuzanna