PDA

Zobacz pełną wersję : Woda w rurach wentylacyjnych



Edek99
25-12-2023, 10:55
Dzień dobry!

Ciężko coś znaleźć w internecie konkretnego na ten temat, dlatego chciałbym zapytać Was o poradę.

Posiadam w mieszkaniu 3 wentylacje, w kuchni od okapu, grawitacyjna i w łazience mechaniczna (z higrometrem), nie dawno też dołożyłem nawiewniki do okien. Wszystkie wentylacje to rury spiro izolowane fi 10cm, poprowadzone są sufitem w jedno wyjście na strych (załamane pod kątem jakieś 60°) a następnie aż do kominków wentylacyjnych (kominki izolowane 125mm). Przed kominkami zamontowałem skraplacze kondensatu jak na poniższym obrazku(na wszystkich 3, wężyki wpięte do pionu kanalizacji). Ociepliłem wtedy tylko do tej rury przyłączeniowej.

467515


Na początku grudnia zauważyłem, że zaczęło mi kapać z okapu, ostatnio zdemontowałem ten skraplacz i na ściankach jego i komina było sporo kondensatu. Zakupiłem wełnę i wszystkie te skraplacze starałem się szczelnie owinąć.

I tutaj mam pytanie czy to powinno pomóc ? Spotkałem się często, że okapy w ogóle nie są podłączone do wentylacji, czy w razie dalszego skraplania, dobrym pomysłem będzie odłączenie go od komina i zakończenie spiro po wyjściu na strych ? Myślałem jeszcze o dołożeniu osadników w kształcie h ale boję się o ich przepełnienie a nie mam możliwości podłączenia do kanalizacji.

Lasuchel
28-01-2024, 15:25
Jest specjalne podforum dotyczący wentylacji. Proponuje tam przesunąć wątek.