PDA

Zobacz pełną wersję : Veka czy Rehau



DamianLrz
09-01-2024, 15:12
Witam.

Mając do wyboru te dwa zestawy stolarki okiennej, który byście wybrali i z jakiego powodu.

1. Profil Rehau BluSynego 80 mm,
Okucie RotoNX, ciepła uszczelka + klamka
RotoSecustic

Czy może opcję:

2. Okna Vidok z profilem Veka 82
Okucie RotoNX, uszczelka TPE + klamka
RotoSwing standard

Mieliście jakieś przyjemna bądź nieprzyjemne doświadczenia z tymi markami?

Pozdrawiam!

finlandia
09-01-2024, 16:07
Rehau i veka to marki profili. To, jakie z nich wyjdą okna zależy od producenta - czy wykona je tanio, czy dobrze ? oraz od wykonawcy, który zaproponuje i dobierze i zamontuje stolarkę wg Twoich potrzeb i oczekiwań. Są firmy które zrobią tani bubel, bo klient tak sobie życzy a są i takie które robią wyłącznie dobrze lub wyłącznie tanio.

Ps. Zaciekawiło mnie hasło "ciepła uszczelka". Co to takiego?
Ps.2 - dopatrzyłem się marki drugich okien - Vidok. Stara, znana od lat firma. Fajnie że trwa. Tzn. że jakoś sobie radzi.

DamianLrz
09-01-2024, 19:33
Rehau i veka to marki profili. To, jakie z nich wyjdą okna zależy od producenta - czy wykona je tanio, czy dobrze ? oraz od wykonawcy, który zaproponuje i dobierze i zamontuje stolarkę wg Twoich potrzeb i oczekiwań. Są firmy które zrobią tani bubel, bo klient tak sobie życzy a są i takie które robią wyłącznie dobrze lub wyłącznie tanio.

Ps. Zaciekawiło mnie hasło "ciepła uszczelka". Co to takiego?
Ps.2 - dopatrzyłem się marki drugich okien - Vidok. Stara, znana od lat firma. Fajnie że trwa. Tzn. że jakoś sobie radzi.

Jeśli chodzi o numer 1 - firma Abakus, numer 2 - Vidok.
Masz może jakieś doświadczenia z wyżej wymienionymi firmami? Jeśli chodzi o profile i okucia to chyba podobna półka czy się mylę?

Jeśli chodzi o ps - mój głupi błąd nie ciepła uszczelka tylko ciepła ramka, przepraszam :)

Dzięki za wiadomość