PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie kołki do Terivy ?



art_composites
12-01-2024, 05:25
Cześć. Remontuje sobie podpiwniczony garaż. Strop z Terivy. Na sufit przykleiłem 5cm styropianu. Chciałbym do sufitu przymocować łaty 25x50. Jakie kołki będą odpowiednie ? Żeby mi to na głowę nie spadło ? Wiadomo że jak już jest styropian to mogę nie trafić w belkę. Jakie kołki i jaka długość ? Z góry wielkie dzięki.

Mareks77
12-01-2024, 06:17
Fisher Duopower. Kołek w sam pustak. Łaty przykręcasz śrubami.
Cała sztuka polega na umiejętnym wierceniu bez udaru (młotowiertatką) lub z lekkim udarem normalną wiertarką tak aby otwórfi 8mm z drugiej strony nie wyrwał ścianki.
Wiercenie dostosować w zależności czy jest to pustak ceramiczny, betonowy lub keramzyt.
Wkręty są dość długie ale jeśli nie starczą to nabądź dłuższe lub pogłębiaj otwory w drewnie tak by łeb wkręta wchodził do połowy głębokości.

art_composites
12-01-2024, 10:52
Tylko czy są takie długości ? Żeby przeszło przez łatę, styropian i weszło w bloczek teriva ?


Fisher Duopower. Kołek w sam pustak. Łaty przykręcasz śrubami.
Cała sztuka polega na umiejętnym wierceniu bez udaru (młotowiertatką) lub z lekkim udarem normalną wiertarką tak aby otwórfi 8mm z drugiej strony nie wyrwał ścianki.
Wiercenie dostosować w zależności czy jest to pustak ceramiczny, betonowy lub keramzyt.
Wkręty są dość długie ale jeśli nie starczą to nabądź dłuższe lub pogłębiaj otwory w drewnie tak by łeb wkręta wchodził do połowy głębokości.

Mareks77
12-01-2024, 14:15
Ah nie doczytałem. Możesz spróbować przez styropian i łatę zwykłego szybkiego montażu. One na końcówce chyba najbardziej się rozwidlają. Idź raczej w tym kierunku