PDA

Zobacz pełną wersję : OGRZEWANIE PODŁOGOWE



KRZYŚ
09-11-2002, 23:09
proszę o opinie użytkowników ogrzewania podłogowego .
wady zalety rady itp. zamierzam zainstalować w/w instalację
na ok. 70 m. kw. powierzchni /łazienka + kuchnia + jadalnia +
WC + hol + pokój dzienny/ reszta to jest ok. 35 m. kw. - grzejniki.
a tak poza tym uważm że murator buduje zdecydowanie za drogo.
cena kominka w ostatnim nr. to moim zdaniem mocna przesada.
Pozdrowienia dla budujących "gospodarczo" - trzymajcie się

piotrek
19-12-2002, 15:55
wada to bezwładność ( długo się nagrzewa i długo stygnie ), nadaje się tylko do nowobudowanych domów ( o niskim przenikaniu ciepła przez przegrody zewnętrzne) , innych wad nie zauważyłem
zalety :
cała reszta jest zaletą , dowolna kompozycja wnętrza , możliwość zmniejszenia kosztów ogrzewania poprzez zmniejszenie temperatury
a te opowieści o żylakach , unoszeniu kurzu , to brednie które opowiadają osoby nie mające z tym do czynienia ( powtarzają po innych )

radex
06-01-2003, 19:39
Dla mnie największą wadą obok dużej bezwładności jest ograniczenie rodzaju posadzki. W przypadku drewnianych trzeba szukać innych sposobów ogrzania domu.

arek1976
11-01-2003, 10:32
Drogi Krzysiu, ogrzewanie podłogowe nie ma wad. Mimo bezwładności. Ja w swoim mieszkaniu planuję wodne ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła. Porównując koszty, które zamieszcza MURATOR, uważam że są z kosmosu. Mam w nosie co mówią moi koledzy - "fachowcy" z pracy. Zatwardziali konserwatyści: olej opałowy lub węgiel i kaloryfery. A przecież mieszkanie na swoim" ma być przyjmnością. Bez składowania węgla, dorzucania do pieca, dymu w domu, czy niespodzianki, że zabrakło oleju.

niezły
13-01-2003, 09:43
nikt z moich klientów nie nażeka na podłogówki a czasami robiłem je na siłę

agnes
13-01-2003, 09:59
Ja mam takowe ogrzewanie w kuchni i łazience pod terakota oczywiscie,no i jakoś się sprawdza.Po za tym narazie ogrzewam jedynie kominkiem /docelowo przewidziałam ogrzewanie gazowe/ i ta podłogówka jest mi w tym momencie niezmiernie przydatna,ponieważ wstając rano do pracy /ogrzewając kominkiem rano nie jest najcieplej/ szykuję się w łazience ok 1 godziny i mam cieplutko.największą frajdę miałam bawiąc sie programowaniem ogrzewania.Moje ogrzewanie jest elektryczne /maty grzewcze/ ale nie mogę jeszcze powiedzieć jak wyjdzie mi to kosztowo,używam od niedawna ,fakt ,że w nowowybudowanym ,ocieplonym domku.Do temp. 20 stopni C nagrzewa mi się 2 godziny.Nie sądzę jednak,że mając jedynie taki rodzaj ogrzewania w całym domu,będzie ciepło.Do małych zamknietych pomieszczeń owszem.Kuchnie mam otwartą i tam rzadko uzywam ogrzewania,gdyż ciepła dość daje kominek z salonu.,

Karolina
13-01-2003, 15:09
Z doswiadczenia: włączyliśmy podłogówkę (parter), mimo, że na górze brak okien (zasłonięte folią). Przy -8 na dworze w domu było 21 oC (parter). Gdybym miała kaloryfery, ciepło momentalnie uciakałoby do góry, a tak udało nam się dosuszyć tynki przed malowaniem.

21-01-2003, 00:29
dzięki wszystkim za ciekawe uwagi , potwierdzające moje
przypuszczenia na temat podołogówki . Muszę ją mieć !!!
Łubu-dubu , łubu dubu niech żyje nam prezes ..........
to mówiłem ja krzyś / hasła zapomniałem /
pozdrowienia !!!!

11-03-2003, 00:32
arek jaka pompke bedziesz instalował

ceka
03-09-2003, 13:56
Ja przymierzam sie do położenia ocieplenia podłogowego w łazience - ale nie wiem czy to bedzie sie w ogóle opłacało, bo łazienka jest na parterze (dom nie jest podpiwniczony).

CZy ciepło nie będzie uciekało w ziemię?? :(
Może można jakoś odizolować takie maty grzewcze?

Prosze o pomoc, bo jestem ZIELOMA w tym temacie... :cry:

niezły
03-09-2003, 20:41
No oczywiście że ma sens a ogrzewanie taklie robi się na warstwie styropianu

Grzegorz63
03-09-2003, 23:27
Ogrzewanie podłogowe ma dużą bezwładność cieplną, grzejniki- małą. Większość forumowiczów stawia na ogrzewanie kombinowane (parter- podłogówka, poddasze- grzejniki). Moje pytanie brzmi: jak i czy w ogóle takim mieszanym systemem można skutecznie sterować za pomocą np. jednego termostatu pokojowego? Jak to jest w praktyce?

Bezdomny
14-09-2003, 11:28
Ta cisza po pytaniu Grzegorza mnie niepokoi czy nikt nie napisze jak to sterowanie działa, gdzie daliście termostat?

niezły
16-09-2003, 21:17
Z mojej obserwacji i praktyki wynika że układem mieszanym steruje się przeważnie jak normalnym układem grzejnikowym bo przecież wydajności grzejników i podłogówek są dobrane odpowiednio do zapotrzebowania ciepła dla danego pomieszczenia Jedyna regulacją jest regulacja na początku uruchamiania inst. Tak że całą regulacje bierze na siebie programator pokojowy , no bo mając własne inst. c.o. jak często kręcicie termostatami
Oczywiście każdym obiegiem podłogówki można sterować oddzielnie