PDA

Zobacz pełną wersję : rekuperator gdzie dac panel sterowania



tomot79
22-02-2024, 10:20
Witam, czeka mnie za niedługo 2 etap montażu rekuperacji, tj. podłączenie jednostki do rur i odpalenie. Rekuperator jest w pomieszczeniu ciepłym, gospodarczym przy garażu. Pytanie: wstępnie zaplanowano panel przy rekuperatorze, ale zastanawiam się czy nie lepiej dać go do pokoju/salonu aby mieć pod ręką i móc monitorować pracę jednostki. Rekuperator Vallox mv110. Czy praktykuje się przenoszenie panelu do innego pomieszczenia niż tam gdzie jednostka jest.

Patatay
22-02-2024, 10:55
Wg mnie warto mieć go pod ręką. Ja mam w salonie.
Mimo, iż mam automatyczne ustawienie na jakim biegu ma latać to czasami chce sie ręcznie wymusić wyższy bieg lub przewietrzenie.

Ostatnio zupgradowałem i mam dodatkowo w telefonie oraz sterowanie w zależności od wilgotności w głównej łazience.

Kaizen
22-02-2024, 13:41
IMO warto zamontować niezależne czujniki temperatury (a i wilgotności nie zaszkodzi) które zapiszą dane które można będzie przeanalizować w dowolnym momencie. A nie tylko gdy na nie popatrzysz, bo przecież nie zawsze patrzysz. A analizując ex post możesz wykryć anomalie czy awarie np. bypassa.
Wtedy nie ma znaczenia, gdzie jest panel bo ustawienia będziesz zmieniał sporadycznie jak już dostroisz.

Pytajnick
22-02-2024, 14:52
U mnie salonik połączony z kuchnią i sterownik w pobliżu, by podczas gotowania w razie potrzeby zwiększyć nawiew, lub kiedy więcej 'oddychaczy' skupi się w jednym miejscu np na obiad, TV itp. Jak wszyscy wychodzą, to włączamy poziom "poza domem" czyli 20% mocy.

jambos
22-02-2024, 19:54
Ja mam w kuchni. Łatwiej i szybciej jest włączyć wymuszenie przewietrzania podczas gotowania/smażenia na sterowniku niż w telefonie.