PDA

Zobacz pełną wersję : Piec gazowy - dodatkowy niezależny obieg grzewczy



soufiane
26-02-2024, 19:29
Witam serdecznie, posiadam dom parterowy ok. 100m ogrzewany piecem gazowym Immergas 23kw. Z domu zostały wyodrębnione 3 pomieszczenia dla osoby z rodziny która tam obecnie mieszka. Obecnie całość ogrzewania na zasadzie grzejników ściennych jest ze sobą powiązana w całości domu.

Czy istnieje możliwość stworzenia dwóch odrębnych obiegów tak aby grzejniki w konkretnym lokalu można było ewentualnie odłączyć np. w przypadku długoterminowego wyjazdy. Tak aby piec zasilał jedynie grzejniki w pomieszczeniach których ktoś urzęduje?

Zoltyy
27-02-2024, 00:21
A nie wystarczą zawory i głowice termostatyczne?
Dla wygody mogą być elektroniczne ze sterowaniem przez aplikację?

soufiane
27-02-2024, 07:43
W listopadzie byłem nieobecny w domu przez ponad 3 tygodnie i wszystkie grzejniki były na 2. Rachunek za ogrzewanie był może 5-10% mniejszy. Niewiem czym może być to spowodowane.

Dodatkowo wchodzi do grę także ewentualne rozdzielenie tak aby można było obliczyć kto ile kw zużywa.

quten
27-02-2024, 09:27
Możesz po prostu ustawić termostat w salonie na wyższą temperaturę i zamknąć termostat w salonie - spowoduje to włączenie kotła, ale nie ogrzanie salonu. W zależności od logiki na płycie kotła może to być BIT mniej wydajne, ale prawdopodobnie nie wystarczające, aby zrównoważyć cenę Tado. Uruchomiłem głupi termostat, a potem Tado na jeden sezon i działało całkiem dobrze - ale twój kocioł musi być podłączony do trybu włączenia/wyłączenia. Jeśli jest podłączony do otwartego termu, będziesz potrzebować co najmniej jednego trv Tado w innym pomieszczeniu, ponieważ system będzie się strasznie nagrzewał, próbując ogrzać pomieszczenie przy zamkniętym trv. (To właśnie miałem mój drugi sezon) Fajną rzeczą w tado jest połączenie otwartej komunikacji termicznej z kotłem, dzięki czemu pomieszczenia mogą modulować ciepło żądane z kotła, co prowadzi do długiego i powolnego spalania, 10.0.0.0.1 (https://100001.onl/) 192.168.1.254 (https://1921681254.mx/) co jest bardziej wydajne w nowoczesnych kotłach na gaz kondensacyjny. Jeśli twój kocioł nie komunikuje się przez opentherm i będziesz używać 8 urządzeń Tado, mogę prawie zagwarantować, że nigdy nie będzie pomieszczenia, które nie będzie żądało ogrzewania i będziesz w zasadzie w tym samym scenariuszu, co przedstawiłem w pierwszym akapicie.