PDA

Zobacz pełną wersję : jaka cegle na komin - klinkier



askala
28-06-2005, 21:36
Co polecacie a co odradzacie na komin powyzej dachu aby ładnie wygladalo. Slyszalem ze lepiej unikać Jopka. A co powiecie o Sołtykowie czy coś takiego ?

Gerda
28-06-2005, 22:09
Nie rozumiem czy pytasz o to co "ładnie wygląda" czy jakiej firmy klinkieru unikać.
Kolor cegły dobierz do koloru planowanej elewacji. Widziałam w sprzedaży cegłę klinkierową nawet w zielonym i granatowym kolorze.
W temacie jakości się nie wypowiadam, bo się słabo orientuję.
Dużo kolorów ma CRH Klinkier. Zobacz na ich stronie www.
A jeśli jesteś ze Śląska to podjedź do "Centrum Klinkieru" Katowice-Dąb. Mają spory wybór. No i możesz zobaczyć "na żywo" kolory i fakturę cegieł.

askala
29-06-2005, 06:12
chodzi mi o jakiej firmy klinkiery unikac aby mi sie za dwa lata komin nie rozleciał

miwol
29-06-2005, 08:03
Ja dwa dni temu kupiłem Wiennerbergera TECRĘ "Pomerania". Pasowała mi kolorem, Jopek był trochę jaśniejszy. Jopka bynajmniej mi nie odradzano. Jest tańszy i teoretycznie leżałoby w interesie hurtowni by mnie od niego odwodzić. Mimo to nic takiego się nie działo.

askala
29-06-2005, 08:08
Miwol - a po ile placiles ?

miwol
29-06-2005, 08:09
1.70 brutto / szt. To cena przy zakupie 360 szt, nie dało się mocno potargować...

askala
29-06-2005, 08:11
W moim rejonie bedzie chyba drozej :(

Krashan
29-06-2005, 08:12
a ja mam kominy właśnie z Jopka - prawie dwa lata, nic się z nimi nie dzieje wyglądaja naprawdę ładnie.

margen
29-06-2005, 11:58
chyba nie o jakość cegły a o jakość wykonania chodzi..
przypilunuj żeby "kominiarz" ostatnie warsty dał z cegły pełnej. (woda żeby nie wpływała w "kratki")

mysia
29-06-2005, 12:04
bardzo fajne cegły klinkierowe są z CRH klinkier, maja duży wybór, a ceny to no cóż trzeba negocjować. my wybieżemy chyba coś takiego:

http://www.crh-klinkier.pl/gfx/galeria/jesien/classic/168.jpg

podobały mi się takie cegły ręcznie formowane, ale odradzali nam je na komin - podobno się nie nadają i tyle :(

Gerda
29-06-2005, 22:10
A co powiecie o cegle z Ekoklinkieru ? Ktoś budował? Jak to wygląda po kilku latach?
Mam ochotę zrobić z tego płot i kominy.

KIA
03-07-2005, 11:24
My zdecydowaliśmy się na crh-klinkier odcień kalachari.

mysia
03-07-2005, 11:57
po wczorajszej wycieczce po okolicy poszliśmy po rozum do głowy i jeśli chodzi o komin to wybierzemy zwyczajny ceglasty klinkier tak tani jak tylko da nam się wytargować :D zauważyłam że nie ma sensu pakować pieniędzy w komin bo tak naprawdę kto na to zwraca uwagę?? oprócz nas oczywiście...zaszalejemy dopiero przy elewacji i płocie :)

:wink:

AldonkaS
03-07-2005, 17:23
JA też chciałam kalachari, ale okres oczekiwania to min. 1 miesiąc (w moim regionie śląska). Ostatecznie kupiłam ALFĘ po 2,95PLN brutto - oczywiście cegła pełna. Bo oszczędzanie i dawanie dziurawki, to oszukiwanie samego siebie. I nie chodzi w budowie komina z dziurawki o kominiarza i o nie wpływanie do komina wody zewnętyrznej, tylko o wykraplanie sie wody wewnątrz cegły z powodu różnicy temperatur. Pogadajcie sobie na ten temat z dobrym kierownikiem budowy lub dobrym kominiarzem :) :) :). A tak na marginesie to ile oszczędzicie na tej dziurawce na kominie - przy łacznym koszcie budowy domu. Ja znam takich co wybudowali komin z dziurawki i po 5, 7 latach robili remont kapitalny komina.

aries
03-07-2005, 17:33
kominowe pułapki....polecam artykuł:
http://www.e-dach.pl/1322_2995.htm
pozdrawiam - ania :lol:

Ala1
03-07-2005, 19:06
A jak się mają do tego wkłady ceramiczne zaizolowane wełną, obudowane klinkierem(dziurawką) a wierzchnia warstwa pełną, na to odpowiedni kapelusz

Senser
03-07-2005, 19:38
po wczorajszej wycieczce po okolicy poszliśmy po rozum do głowy i jeśli chodzi o komin to wybierzemy zwyczajny ceglasty klinkier tak tani jak tylko da nam się wytargować :D zauważyłam że nie ma sensu pakować pieniędzy w komin bo tak naprawdę kto na to zwraca uwagę?? oprócz nas oczywiście...zaszalejemy dopiero przy elewacji i płocie :)

:wink:
OJ, nie przesądzał bym tego tak szybko....wg komin ma równie istotną rolę w wyglądzie dachu i domu jak i inne elementy zewnętrzne. Ja mam również w kolorze elewacji (CRH Sahara) i wygląda to świetnie, nie byłoby tego efektu przy barwie komina zbliżonej do barwy samego dachu ale tu już wkraczamy w gusta...
Chodzi mi tylko o to, że nie jest prawdą, że "nie ważne w jakim kolorze jest komin, kto na to patrzy..." patrzy każdy...
Inna sprawa jak duży jest potencjalny komin...ale każdy jakąś widać..

Ktoś pisał, że dobrze jest dać na sam szczyt komina cegłę pełną...może i tak, ale nie jest to konieczne jeśli zastosuję się "czapę" z blachy w kolorze dachu...ja tak mam...

kruszka
05-07-2005, 09:43
A my zrezygnowaliśmy z klinkieru, przy 800 sztukach to koszt ok 3-4 tys. Zdecydowaliśmy się na zwykłe cegły, które tykujemy tynkiem mozajkowym do złudzenia podobnym do dachówki, tym samym tynkiem wykończymy również cokół i być może też wykusz, lub opaski wokół okien. A koszt takich kominów to 1200zł.

Klaus
05-07-2005, 10:27
800 cegieł za 4000 zł to wychodzi 5zł za sztukę. Bardzo droga ta cegła. I rzeczywiście potrzeba wam aż 800 cegieł na ten kawałek komina nad dachem? Wysoki ten komin.

kruszka
05-07-2005, 11:59
napisałam 3-4 tys, cegła klinkierowa to jakies 3 zł, plus fugi zaprawa? tyle gdzieś wyjdzie. a kominy sa wysokie z tego względu, że dach jest stromy-45 st, nie chce być inaczej, jeden komin na 2 m, 75x75, drugi 1,80 38x90.

05-04-2006, 14:01
Czy to jakiś specjalny tynk? Z jakiej firmy? Nakłada się go bezpośrednio na cegłę czy najpierw idzie styropian lub inny ocieplacz?
Obawiam się odpadającego tynku z kominów, dowiadywaliście się o tę przypadłość?
pozdrawiam


A my zrezygnowaliśmy z klinkieru, przy 800 sztukach to koszt ok 3-4 tys. Zdecydowaliśmy się na zwykłe cegły, które tykujemy tynkiem mozajkowym do złudzenia podobnym do dachówki, tym samym tynkiem wykończymy również cokół i być może też wykusz, lub opaski wokół okien. A koszt takich kominów to 1200zł.

Kebuz
05-04-2006, 16:32
Witam.
My mamy "ETNE" z CRH Klinkier na czarnej zaprawie polecam, a efekt sam zobacz.
http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=0&id=49438&q=kebuz1&k=2&nxt=0

06-04-2006, 09:55
To naprawdę płytki klinkierowe a nie cegła? :) Wyglądają perfekcyjnie. Jak sie toto przykleja - jakie są kolejne wartswy?