PDA

Zobacz pełną wersję : Vaillant ecoTECplus + sensoCOMFORT VRC 720F problem po instalacji



Tomi13
20-03-2024, 12:19
Dzień dobry.
Posiadam piec Vaillant ecoTECplus model VC 20 CS/1-5 (N-PL) wraz ze sterownikiem VRC 720F.
Ogrzewanie podłogowe około 100m2; jedna strefa. Chodziło wszystko prawidłowo do momentu jak trzeba było wyłączyć chwilowo grzanie w domu.
Chciałem wyłączyć grzanie w menu sensoComfort: poziom instalatora - obieg 1 - rodzaj obiegu - nieaktywny. Przypadkowo kliknąłem opcje poniżej W. stała.
Coś się przełączyło i piec zaczął chodzić zwiększając temperaturę wody w instalacji do ponad 45 stopni. Po chwili przestawiłem z powrotem na ogrzewanie.
Piec dalej chodzi i wzrasta temperatura w pomieszczaniu do 21.5 ( ustawiona temperatura żądana 21. )
Myślałem że wróci do stanu poprzedniego a tu niestety jak pojechałem dziś na budowę to temperatura pokojowa wynosiła 30 stopni :eek:
Wyłączyłem piec z gniazdka. Gazu poszło pewnie bardzo dużo ....
Może coś się przestawiło. Czytałem na forum że pogodynka steruje piecem na podstawie krzywej grzewczej.
Serdecznie proszę o pomoc co działać :)

Mareks77
20-03-2024, 14:00
Piszesz że masz ogrzewanie podłogowe a więc niskotemperaturowe, jeden obieg bez mieszaczy a krzywa grzewcza ustawiona na 1.2.
Tam powinno być max 0.4.
Wezwać serwisanta niech przeglądnie ten galimatias

Tomi13
21-03-2024, 09:44
ustawiłem:
temperatura żądana: 21
krzywa grzewcza: 0.35
temperatura pokojowa: tryb rozszerzony
adaptacja krzywej grzewczej : aktywne
min temp. zadana zasilania: 15
max temp. zadana zasilania: 55
tryb obniżenia: Eco

wyczyściłem i odkurzyłem sterownik sensoComfort.

na razie piec działa prawidłowo :)

Mareks77
21-03-2024, 10:37
Jeśli coś się będzie działo to adaptację krzywej wyłącz......dobierz później doświadczalnie prawdopodobnie nawet z tej 0.35 zejdziesz niżej.

Tryb rozszerzony temperatury pokojowej przestaw na Aktywny

Tomi13
21-03-2024, 12:44
dzięki za informacje
pozdrawiam :cool: