PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana szyby



enedue
14-04-2024, 08:38
Hej, szlag trafił mi szybę w oknie PCV. Ile powinna kosztować wymiana? Szyba ma 1690 na 1290 mm, pakiet jest dwukomorowy. Chociaż orientacyjnie, będę wdzięczna.

dbx
14-04-2024, 08:45
Hej, szlag trafił mi szybę w oknie PCV. Ile powinna kosztować wymiana? Szyba ma 1690 na 1290 mm, pakiet jest dwukomorowy. Chociaż orientacyjnie, będę wdzięczna.

własnoręczna wymiana jest bezproblemowa, koszt tylko samego wkładu.

enedue
14-04-2024, 08:53
Własnoręczna nie wchodzi w grę.Moja płeć i związana z tym siła a synowie za daleko zaszli już w równouprawnieniu.

dbx
14-04-2024, 09:42
na oko za wkład max.500zł plus robocizna ...?

enedue
14-04-2024, 11:57
Powiedzieli 3300. Bardzo proszę kogoś kto robi okna aby się wypowiedział :bash::cry::bash:

samotnik
14-04-2024, 20:28
3300? Jezu, naprawdę czekam na nadejście tej oczyszczającej, głębokiej dekoniuktury w budownictwie.

finlandia
14-04-2024, 20:30
na oko za wkład max.500zł plus robocizna ...?
To i tak nie jest nisko wycenione, ale realnie.


Powiedzieli 3300. Bardzo proszę kogoś kto robi okna aby się wypowiedział :bash::cry::bash:

To może nie mówisz nam całej prawdy. Dwuszybowa, ale... może z P4? Albo/i szprosem naklejanym w oknie drewnianym. Ostatnio szybę takiej wielkości robiłem za ok 2 tys. I też "tylko" dwuszybowe...

stary
14-04-2024, 22:25
na oko za wkład max.500zł plus robocizna ...?
Czasami warto coś przeliczyć albo zapytać o koszty ....
Proszę mi powiedzieć, gdzie mogę kupić pakiet dwukomorowy o tym wymiarze w cenie max 500 zł?
Najchętniej z ciepłymi ramkami.

enedue
15-04-2024, 02:39
Dwukomorowa czyli trzy szyby miałam na myśli.

finlandia
15-04-2024, 10:45
Dwukomorowa czyli trzy szyby miałam na myśli.

No tak, faktycznie było napisane - źle zrozumiałem. .
Sprawdziłem cenę u swojego (nietaniego) dostawcy: szybę bym sprzedał za ok 1000zł brutto. Stałaby ładnie zapakowana w styrodurowe ramki i strecz - można przyjeżdżać i odbierać (czytaj: w zależności od przypadku dolicz ew. transport).
No i wymiana:
Zwyczajowo przyjmuje się na rynku usług, że wymiana kosztuje wartość szyby (czyli już licz 2 tys).
Szyba ponad 2m2, waga ponad 60kg. Robota dla dwóch silnych ludzi a jeśli w mało przyjaznym miejscu - dla trzech lub konieczność wynajęcia sprzętu (czyli kolejna osoba-dwie która zapakuje na busa minidźwig i go obsłuży - to można oszacować na 1 tys. zł)


Czasami warto coś przeliczyć albo zapytać o koszty ....
Proszę mi powiedzieć, gdzie mogę kupić pakiet dwukomorowy o tym wymiarze w cenie max 500 zł?
Najchętniej z ciepłymi ramkami.
Może kolega - tak jak ja - zrozumiał że mowa o pakiecie dwuszybowym.


3300? Jezu, naprawdę czekam na nadejście tej oczyszczającej, głębokiej dekoniuktury w budownictwie.
A ja czekam na ogólną dekoniunkturę, bo sytuacja w budownictwie odzwierciedla większy obraz rynku pracy.

enedue
15-04-2024, 10:55
czyli razem trzy, dobrze zrozumiałam?

finlandia
15-04-2024, 11:39
czyli razem trzy, dobrze zrozumiałam?

To już zależy od konkretnego przypadku. Podanie suchego wymiaru to za mało by wycenić rzeczowo.
Napisałem: można się liczyć z ceną rzędu 2 tys zł (+/- 500zł w zależności od wykonawcy i jego oceny ryzyka) oraz te +50% jeśli ktoś chce stosować wysoką marżę lub zna szczególne okoliczności tej usługi wymagające dodatkowych nakładów.

Wymianę szyby można zlecić też innej firmie. To z założenia nie jest nic szczególnego i wprawiona ekipa sobie poradzi.

własnoręczna wymiana jest bezproblemowa, koszt tylko samego wkładu.
Patrząc na ten przypadek:
- trzeba mieć narzędzia do rozeszklenia i najlepiej niezłe by nie uszkodzić listwy
- trzeba mieć wyczucie, by nie uszkodzić szyby
- trzeba mieć łapkę do szklenia
- trzeba mieć przyssawki do noszenia.
- i trzeba mieć pojęcie o wyszkleniu jeśli to np. skrzydło funkcyjne.

enedue
16-04-2024, 05:30
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. I miłego dnia życzę wszystkim.

samotnik
28-04-2024, 13:03
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. I miłego dnia życzę wszystkim.

Z ciekawości - na jakiej kwocie się skończyło?